^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

...w kręgu tańca...2018

Rozpoczynamy projekt „...w kręgu tańca...2018

Szanowni Państwo

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki zaprasza szkoły specjalne (zespoły, ośrodki, placówki specjalne) lub szkoły (zespoły, ośrodki) z oddziałami integracyjnymi z całej Polski do udziału
w sprawdzonym, cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów niepełnosprawnych, projekcie dr Bożeny W. Jakubczak „...w kręgu tańca...2018”, realizowanym dzięki dofinansowaniu przez PFRON oraz ARTBALE Stowarzyszenie.

Poprzez wspólne uczestniczenie osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami ze szkół i placówek specjalnych z Polski w pięciodniowych warsztatach i spotkaniach tanecznych, których celem będzie pomoc uczestnikom niepełnosprawnym intelektualnie w pełniejszej integracji społecznej i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających ich osobiste możliwości osiągania sukcesów, wspierając i zwiększając ich społeczną aktywność oraz samodzielność. Dzięki spotkaniom z artystami, tancerzami, psychologami, specjalistami oraz praktycznym próbom tanecznym osoby te dostaną możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, własną ekspresją ruchu i emocji, będą mogły poznać nowe sposoby ruchu i koordynacji ciała na tle współpracującej grupy, poznać przygotowania i wziąć osobisty udział w różnych aktywizujących spotkaniach oraz osobiście zrealizować przygotowywany na zakończenie każdego zgrupowania pokaz, wszystkich nauczonych choreografii.

Projekt będzie realizowany podczas pięciodniowych wyjazdowych zgrupowań, każde dla czterech grup z różnych szkół z udziałem specjalistów, artystów, tancerzy, choreografów i prowadzonymi przez nich warsztatami, zajęciami, spotkaniami i innymi atrakcjami.

Udział w projekcie jest tylko częściowo odpłatny w wysokości „opłaty potwierdzającej” 100 zł, przez każdego niepełnosprawnego uczestnika z wyłączeniem opiekunów. W ramach projektu, zapewnione zostaną warsztaty i zajęcia taneczne z trzech technik tańca, noclegi wraz z całodziennym pełnym wyżywieniem, bogaty i ciekawy codzienny program realizowany w miejscu pobytu, tj. w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym CARITAS, położonym w Popowie przy Alei Centralnej 6 (05-140 Somianka, powiat wyszkowski).

Ze strony zgłaszającej się Szkoły oczekujemy: wybrania terminu przyjazdu 11-osobowej grupy w tym z 2 nauczycielami-opiekunami, podpisania oraz dostarczenia do Organizatora w pierwszym etapie i terminie rekrutacji tj. do 30 maja 2018 roku wypełnionej Karty zgłoszenia dla szkoły. Po zakwalifikowanie przez Organizatora wybranych szkół i grup oraz wstępnym potwierdzeniu ich zakwalifikowani do dnia 5 czerwca 2018 roku, należy od tego dnia zebrać i dostarczyć do Organizatora w wyznaczonym terminie do 16 czerwca 2018 roku, wszystkie wymagane dokumenty oraz wpłaty potwierdzające od niepełnosprawnych uczestników. Jednocześnie we własnym zakresie i na własny koszt należy przygotować zapewnienie na termin zgrupowania, pełnej opieki dla niepełnosprawnych uczestników podczas podróży oraz pobytu na zgrupowaniu, jak również przygotować dojazd (transport) swojej grupy z miejsca siedziby Szkoły do Warszawy oraz zapewnić odwiezienie grupy z Warszawy do siedziby Szkoły w terminie zgrupowania. Przejazd uczestników z Warszawy do Ośrodka i z powrotem zapewnia Organizatora na własny koszt. W celu jak najszybszego zgłoszenia udziału szkoły do projektu (ilość miejsc ograniczona) prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem projektu „…w kręgu tańca…2018” oraz przesłanie do siedziby Stowarzyszenia, wypełnionej i podpisanej Karty zgłoszenia dla Szkoły do dnia 30 maja 2018r. Po wstępnym zakwalifikowaniu Szkoły do projektu od dnia 5 czerwca 2018 roku, powinno nastąpić pilne zebranie i dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów, w tym 5 załączników, przesłanych na adres: ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, 05-120 Legionowo, ul. Królowej Jadwigi 11 lok. 23, jak i dokonane wpłaty potwierdzające na podane konto organizatora. Dokumenty można wcześniej przesyłać na adres e-mail: balet@balet.com.pl . Tryb podejmowania decyzji o zakwalifikowaniu szkoły, grupy i uczestników opisano w regulaminie. Niektóre formularze znajdują się wraz z regulaminem, kartami zgłoszeniowymi oraz załącznikami na stronie w zakładce: www.artbale.pl/niepelnosprawni/wkregu-tanca2018.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo w regulaminie i na stronie internetowej www.artbale.pl lub otrzymacie pod numerem tel. kom. 608 403 473.

Z poważaniem

z up. Zarządu Artbale Stowarzyszenie

Wiesław Jakubczak – koordynator projektu

 

Ogólne pismo przewodnie projektu

regulamin ...w kręgu tańca...2018

Karta zgłoszeniowa dla szkoły - ...W Kręgu Tańca...2018

Informacje bieżące o udziale w zgrupowaniach projektu w 2018 roku

Do I zgrupowania (10 IX – 14 IX 2018 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły: 

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4 im. Jana Pawła II, ul. Strażacka 22, 87-700 Aleksandrów Kujawski

Zespół Szkół Specjalnych ul. Stanisława Staszica 11, 58-400 Kamienna Góra

Szkoła Podstawowa Specjalna im. Janusza Korczaka, ul. Bronowicka 21, 20-301 Lublin

K-P SOSW Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a

 

Do II zgrupowania (17 IX – 21 IX 2018 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ul. Grota Roweckiego 2, 98-355 Działoszyn

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego ul. Polna, 05-600 Grójec

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, ul. 3 maja 97b, 32-400 Myślenice

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2, ul. Zamoyskiego 100, 30-523 Kraków

 

Do III zgrupowania (1 X – 5 X 2018 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły: 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ul. Korczaka 1, 76-231 Damnica

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Opactwo 18, 26-922 Sieciechów

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy ul. Józefa Bema 46, 38-400 Krosno

Zespół Szkół nr 6 ul. Małachowskiego 145, 44-251 Rybnik

 

Do IV zgrupowania (8 X – 12 X 2018 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

Zespół Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 33, 27 -400 Ostrowiec Świętokrzyski

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67, ul. Wielkopolska 14, 70-450 Szczecin

Zespół Szkół Specjalnych nr 102 ul. Przedwiośnie 1, 04-748 Warszawa

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 19 im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, ul. Dziewulskiego 41 c, 87-100 Toruń 

Improwizacje taneczne tańce polskie, prowadzenie Piotr Karol Garczyński

Piotr Karol GarczynskiSwoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 6 lat w ZPIT UW Warszawianka. Wraz z zespołem występował w kraju i za granicą oraz osiągnął trzykrotne Mistrzostwo Polski w Tańcach Polskich . Jako absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie brał udział w wielu szkoleniach, warsztatach i spektaklach m.in. "Dziadek do Orzechów" na scenie TW czy "Upór w Operze" wraz z Teatrem Roma. Obecnie jest Tancerzem Solistą RZAWP. Warsztat pedagogiczny i choreograficzny doskonalił pracując z parami tańca towarzyskiego, zespołem tańca jazzowego Piotra Galińskiego, jak i ucząc w prywatnej szkole muzycznej. Prowadził zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla młodzieży i dorosłych. Od niedawna zajmuje się też animacją  taneczną grup zagranicznych.

W tegorocznym projekcie "...w kregu tańca...2018" poprowadzi zajęcia z improwizacji tanecznych, tańców polskich.

Improwizacje taneczne tańce polskie, prowadzenie Ewa Budny-Orłowska

ewa budnyTancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka OSB im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba”.

W tegorocznym projekcie "...w kregu tańca...2018" poprowadzi zajęcia z improwizacji tanecznych, tańców polskich, oraz Poloneza polskiego tańca narodowego.

Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku, pierwsze doświadczenia zdobywała w przedszkolach, w Międzynarodowej Szkole Podstawowej czy w Ognisku dla dzieci w Warszawie. Była także instruktorką w szkole tańca „Kabaty Dance Studio”, Domu Kultury „Stokłosy” i Domu Kultury „Centrum” również w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z przedszkolem miejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie a od 2015 również z przedszkolem nr 2. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka.

Obecnie jest solistką baletu w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Z zespołem koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, Danii, Holandii, na Ukrainie czy Litwie).

Jako tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”.

Brała również udział w projekcie "Rock loves Chopin", ma na swoim koncie występy w Meksyku, Chinach, Słowacji, Rosji i Polsce.

Tańce w kręgu, prowadzenie dr Bożena W. Jakubczak

Bo ena JakubczakPedagog specjalny, menadżer kultury, instruktor tańców w kręgu. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i wielu innych. 

Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów. Prowadziła w wielu projektakch zajęcia z tańców w kręgu z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami. Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane są bezpośrednio niepełnosprawnym uczniom szkół specjalnych z całej Polski. Wraz z nauczycielami, opiekunami wykorzystywały między innymi tańce w kręgu. W tegorocznej edycji projektu „...w kręgu tańca...2018” również poprowadzi je dr Bożena Jakubczak. 

Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. 

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego.   Wielokrotnie powtarzane projekty „Terpsychora do szkół” skierowane dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski. 

Flamenco/Latino, prowadzenie Anna Mendak

DSCF2744Tancerka flamenco oraz tańcow orientalnych.

Pierwsze kroki flamenco stawiała w szkole „Alejandra” Grażyny Adamczyk. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z zespołami „Tortillas de Patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”. Od ostatnich kilku lat występuje wraz z grupami „ Los Bomberos” i „Tanto Flamenco”. Później, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach, pobierając lekcje u najbardziej cenionych tancerzy i pedagogów świata flamenco, ale przede wszystkim intensywnie pracując indywidualnie, rozwinęła swoją fascynację tymi dwoma technikami. Ma na koncie niezliczoną ilość występów.

Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce. Prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski oraz w trakcie znamienitych festiwali tańca, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Jazzowego w Kielcach, podczas Lądeckiego Lata Baletowego, Festiwalu Nova Orient w Katowicach, na Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Krzyżowej, podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Dance Yourself” w Świnoujściu.

Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.

W tegorocznym projekcie „...w kręgu tańca...2018” poprowadzi zajęcia „Flamenco/Latino”.

Anna Mendak z wykształcenia jest psychologiem.

Improwizacje taneczne tańce polskie, prowadzenie Filip Jędruch

F Jedruch1Prowadzi warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, w tym osób z Autyzmem i zespołem Aspergera, przygotowuje też spektakle i widowiska taneczne m. in. STABAT MATER do muz. Karola Szymanowskiego czy KARNAWAŁ ZWIERZĄT do muz. Camille Saint-Saëns’a i Jack’a Lancaster’a.

W tegorocznym projekcie "...w kregu tańca...2018" poprowadzi zajęcia z improwizacji tanecznych, tańców polskich, oraz Poloneza polskiego tańca narodowego. 

Pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie występując w najważniejszych produkcjach musicalowych, a następnie w Balecie Dworskim Cracovia Danza. Pracował z takimi choreografami jak Henryk Konwiński, Katarzyna Kmieć, Reja Wäre, Romana Agnel, Leszek Rembowski, Michał Zubkow czy Jarosław Staniek. Obecnie działa jako artysta niezależny, pedagog i choreograf. Tworzył spektakle na IV i IX Lądeckie Lato Baletowe, z okazji akcji charytatywnej na rzecz Szymona Szpaka w elektrociepłowni Bytom Szombierki, z okazji Roku Chopinowskiego w Sztokholmie oraz na II i III festiwal Elsner-Chopin w Sulisławiu.

Współpracuje z projektem ARTINTERFERANCE występując na wernisażach i przygotowując video instalacje o tematyce tanecznej. Brał również udział w projekcie Katarzyny Kozyry ŚWIĘTO WIOSNY. Współpracował z Akademią Muzyczną w Katowicach przy spektaklu ZACZAROWANY BAL. Od wielu lat związany z DOSiR SOKOLNIA w Chorzowie, w którym pracuje z akrobatami i gimnastykami sportowymi przygotowując im układy choreograficzno-sportowe na zawody, a także z MDK Bogucice- Zawodzie w Katowicach, MDK w Mikołowie, gdzie uczy różnych technik tańca, 

Jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Relacja z I zgrupowania projektu

Pierwsze zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez PFRON pod nazwą: „…w kręgu tańca...2018” odbyło się w dniach 10 IX – 14 IX 2018 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych: ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 4 im. Jana Pawła II z Aleksandrowa Kujawskiego, Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry, ze Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Janusza Korczaka z Lublina oraz z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Dziękujemy za miłą atmosferę towarzyszącą zajęciom w tym za smaczne posiłki.

W pierwszym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” Filip Jędruch, tancerz, artysta niezależny, pedagog i choreograf, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, przeprowadził seminaria warsztatowe pod nazwą „Improwizacje taneczne i tańce polskie” oraz pn. „Polonez - polski taniec narodowy".

W pierwszym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny, animator kultury, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu”.

W pierwszym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” Anna Mendak, tancerka flamenco i tańców orientalnych, z wykształcenia psycholog, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Flamenco/Latino”.

Poza zajęciami ruchowymi zrealizowane były dwa spotkania teoretyczne.

Jednym z nich było spotkanie nt. wyrażania i rozpoznawania emocji prowadzone przez psycholog Annę Mendak.

Drugim były konsultacje z autorem programu dr. Bożeną Jakubczak z omówieniem wybranych zagadnień wprowadzania programu kształtowania postaw.

Każdy z czterech dni warsztatów, od poniedziałku do czwartku zakończyły Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce, animacjami i pokazami. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunkami, i wszyscy prowadzący zajęcia.

Ostatni, piąty dzień zgrupowania uwieńczyły pokazy tańców, będące wynikiem całego tygodnia zajęć pod kierunkiem prowadzących te zajęcia. Wśród nich znalazły się tańce takie jak krakowiak, oberek, kujawiak, improwizacje taneczne, tańce hiszpańskie, oraz tańce w kręgu z różnych stron świata.

Na koniec pokazu wszystkie cztery grupy w pięknym korowodzie zatańczyli poloneza.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami szkół biorących udział w pierwszym zgrupowaniu:

Relacja Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Janusza Korczaka z Lublina

Relacja Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry

 

Pierwsze zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018   Pierwsze zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018
 Pierwsze zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018  Pierwsze zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018
 Podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry  Podziękowanie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Janusza Korczaka z Lublina

Relacja z II zgrupowania projektu

Drugie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez PFRON pod nazwą: „…w kręgu tańca...2018” odbyło się w dniach 17 IX – 21 IX 2018 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych: ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Działoszyna, z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego z Grójca, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Myślenic oraz z Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 z Krakowa.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Ponownie dziękujemy za sympatyczną atmosferę towarzyszącą zgrupowaniu.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” seminaria warsztatowe pod nazwą „Improwizacje taneczne i tańce polskie” oraz pod nazwą „Polonez - polski taniec narodowy" Ewa Budny Orłowska, tancerka, pedagog, choreograf, solistką baletu w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny, animator kultury, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu” wykorzystujące tradycje kulturowe wielu naródów.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” Anna Mendak, tancerka flamenco i tańców orientalnych, z wykształcenia psycholog, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Flamenco/Latino”.

Poza zajęciami ruchowymi zrealizowane były dwa spotkania teoretyczne.

Jednym z nich było spotkanie nt. wyrażania i rozpoznawania emocji prowadzone przez psycholog Annę Mendak.

Drugim były konsultacje z autorem programu dr. Bożeną Jakubczak z omówieniem wybranych zagadnień wprowadzania programu kształtowania postaw.

Każdy z czterech dni warsztatów, od poniedziałku do czwartku zakończyły Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce, animacjami i pokazami. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunkami, i wszyscy prowadzący zajęcia. Czwartkowe spotkania związane były z próbami do piątkowego pokazu.

Piątek uwieńczyły pokazy tańców, będące wynikiem całego tygodnia zajęć pod kierunkiem prowadzących te zajęcia. Wśród nich znalazły się tańce takie jak krakowiak, oberek, kujawiak, improwizacje taneczne, tańce hiszpańskie, oraz tańce w kręgu z różnych stron świata.

Na zakończenie wszystkie grupy wraz z prowadzącymi zajęcia włączyły się do przygotowanego wcześniej poloneza.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego z Grójca biorącą udział w drugim zgrupowaniu.

Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018  Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018 
 Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018  Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018
 Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018  Podziękowania z Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego z Grójca

Relacja z III zgrupowania projektu

Trzecie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą: „…w kręgu tańca...2018” odbyło się w dniach 1 X – 5 X 2018 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych: ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Damnicy, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Opactwa, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Krosna oraz z Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Ponownie dziękujemy za sympatyczną atmosferę towarzyszącą zgrupowaniu.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” seminaria warsztatowe pod nazwą „Improwizacje taneczne i tańce polskie” prowadził Piotr Karol Garczyński, tancerz solista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” seminaria warsztatowe pod nazwą „Polonez - polski taniec narodowy" przeprowadziła Ewa Budny Orłowska, tancerka, pedagog, choreograf, solistką baletu w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny, animator kultury, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu” wykorzystujące tradycje wielu kultur.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” Anna Mendak, tancerka flamenco i tańców orientalnych, z wykształcenia psycholog, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Flamenco/Latino”.

Poza zajęciami ruchowymi zrealizowane były dwa spotkania teoretyczne.

Jednym z nich było spotkanie nt. wyrażania i rozpoznawania emocji prowadzone przez psycholog Annę Mendak.

Drugim były konsultacje z autorem programu dr. Bożeną Jakubczak z omówieniem wybranych zagadnień wprowadzania programu kształtowania postaw.

Każdy z czterech pierwszych dni warsztatów, czyli od poniedziałku do czwartku, kończyły Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce, animacjami i pokazami. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunkami, i wszyscy prowadzący zajęcia. Czwartkowe spotkania związane były z próbami do piątkowego pokazu.

Piątek uwieńczyły pokazy tańców, będące wynikiem całego tygodnia zajęć pod kierunkiem prowadzących te zajęcia. Wśród nich znalazły się tańce takie jak tańce z Małopolski, Kurpów i Śląska, improwizacje taneczne, tańce hiszpańskie, oraz tańce w kręgu z różnych stron świata.

Na zakończenie wszystkie grupy wraz z prowadzącymi zajęcia włączyły się do przygotowanego wcześniej poloneza.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Damnicy

oraz z relacją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Opactwa.

 

  Trzecie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018
 Podziękowania od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy  Podziękowania od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie

Relacja z IV zgrupowania projektu

Czwarte, ostanie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą: „…w kręgu tańca...2018” odbyło się w dniach 8 X – 12 X 2018 r. a zostało zrealizowane w pomieszczeniach Ośrodka Charytatywno – Szkoleniowego Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego znajdującego się w Popowie-Letnisku.

Tym razem ośrodek gościł uczniów i opiekunów z 4 szkół specjalnych: z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 67 w Szczecinie, z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Warszawie oraz ze Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19 im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu.

W czwartym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” seminaria warsztatowe „Improwizacje taneczne i tańce polskie” oraz „Polonez - polski taniec narodowy" przeprowadziła Ewa Budny Orłowska, tancerka, pedagog, choreograf, solistka baletu w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

W czwartym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny, animator kultury, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu” wykorzystujące tradycje wielu kultur.

W czwartym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” Anna Mendak, profesjonalna tancerka tańców flamenco i tańców orientalnych, z wykształcenia psycholog, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Flamenco/Latino”.

Obok zajęć związanych z tańcem zrealizowane były spotkania teoretyczne z dwóch zakresów tematycznych, takie same dla każdej grupy uczestników zgrupowania.

Jednym z nich było spotkanie na temat wyrażania i rozpoznawania emocji prowadzone przez profesjonalnego psychologa Annę Mendak, specjalistkę pracującą z osobami niepełnosprawnymi, której obroniona praca magisterska poświęcona była zagadnieniu wpływu tańca na poczucie jakości życia.

Drugim były konsultacje z autorem programu, dr. Bożeną Jakubczak, absolwentkę Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, z obronioną pracą doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo
w stopniu lekkim. W ramach konsultacji zostały omówione wybrane zagadnienia z tego zakresu.

Każdy z czterech pierwszych dni warsztatów, czyli od poniedziałku do czwartku, kończyły Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce, animacjami i pokazami. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunkami, i wszyscy prowadzący zajęcia. Czwartkowe spotkania związane były dodatkowo z próbami do piątkowego pokazu.

Ostatni dzień zajęć uwieńczyły pokazy tańców, będące wynikiem współpracy instruktorów, opiekunów oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej podczas całego zgrupowania. Wśród tańców znalazły się tańce z Małopolski, Kurpów i Śląska, improwizacje taneczne, tańce hiszpańskie, oraz tańce w kręgu z różnych stron świata.

Na zakończenie wszystkie grupy wraz z prowadzącymi zajęcia wspólnie utworzyły uroczysty pochód poloneza.

 

Czwarte zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018 
Podziękowania od Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19 im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale