^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Zgrupowanie trzecie

Podziękowania za udział w III zgrupowaniu projektu

Dziękujemy uczniom i opiekunom ze szkół specjalnych biorących udział w III zgrupowaniu za uczestnictwo w projekcie pn. "...w kręgu tańca...2017" dofinansowanym ze środków PFRON, zrealizowanym w dniach od 6 do 10 listopada 2017 roku. Dziękujemy zwłaszcza uczestnikom za entuzjazm, jaki udzielił się również nam, organizatorom. Dziękujemy artystom prowadzącym codzienne warsztaty z 4 technik tańca oraz "Wieczorne spotkanie integracyjne" za cierpliwość i poświęcenie w pracy z młodymi niepełnosprawnymi uczestnikami, dziećmi i młodzieżą, a także za przydatne wskazówki skierowane do ich opiekunów, którzy razem z podopiecznymi brali aktywny udział w pięciodniowym zgrupowaniu. Podziękowania składamy również Ośrodkowi Charytatywno – Szkoleniowemu Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko za miłe ugoszczenie, oraz przewoźnikowi, dzięki któremu wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsca realizacji III zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2017".

ARTBALE Stowarzyszenie, organizator projektu pod nazwą "...w kręgu tańca...2017" otrzymał podziękowania od uczestników III zgrupowania:

od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Miastku i od Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie.

Podziękowania od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Miastku   Podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie
 

Relacja z trzeciego zgrupowania projektu

Trzecie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez PFRON pod nazwą: „…w kręgu tańca...2017” odbyło się w dniach od 6 do 10 listopada 2017 roku i gościło uczestników - uczniów, wraz z opiekunkami,

z czterech szkół specjalnych którymi były:

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie z województwa podlaskiego, Zespół Szkół Specjalnych nr. 23 w Częstochowie z województwa śląskiego, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Św. Jana Pawła II w Leżajsku z województwa podkarpackiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Miastku z województwa pomorskiego.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko. Po raz kolejny składamy serdeczne podziękowania ośrodkowi.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2017” odbyły się 4 rodzaje seminariów warsztatowych: „Tańce w kręgu”, „Flamenco/Latino”, „Improwizacje taneczne i tańce polskie” oraz pod nazwą „Polonez - polski taniec narodowy".

Magdalena Bodis, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, od wielu lat zawodowo związana ze środowiskiem osób zmagających się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i problemami psychiatrycznymi głównie poprzez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Improwizacje taneczne i tańce polskie” oraz pod nazwą „Polonez - polski taniec narodowy".

Dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny i animator kultury, Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu”.

Anna Mendak-Czekaj, tancerka flamenco i tańców orientalnych, z wykształcenia psycholog, która obroniła pracę magisterską pt.: „Wpływ tańca na poczucie jakości życia”, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Flamenco/Latino”.

Jednym ze spotkań teoretycznych nich było spotkanie nt. wzmacniania postaw samodzielności w środowiskach rówieśniczych prowadzone przez psycholog Annę Mendak-Czekaj.

Drugim były konsultacje z autorem programu dr. Bożeną Jakubczak z omówieniem wybranych zagadnień wprowadzania programu kształtowania postaw.

Każdy z czterech dni warsztatów, od poniedziałku do czwartku zakończyły Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce, animacjami i pokazami. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunkami, i wszyscy prowadzący zajęcia.

Ostatni, piąty dzień zgrupowania uwieńczyły pokazy tańców, będące wynikiem całego tygodnia zajęć pod kierunkiem prowadzących te zajęcia.

Każda grupa otrzymała podziękowanie (dyplom) za uczestnictwo w projekcie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją  Ośrodka Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko, które gościło trecie zgrupowanie projektu.

 

Relacja z III zgrupowania

Udział szkół w III zgrupowaniu (6 XI – 10 XI 2017 r.)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku, ul. Mickiewicza 76, 37-300 Leżajsk (woj. podkarpackie)

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie, Aleja Kardynała Wyszyńskiego 313, 16-300 Augustów (woj. podlaskie)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci, Tursko 4, 77-200 Miastko (woj. pomorskie)

Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka, ul. Legionów 54, 42-202 Częstochowa  (woj. śląskie)

Prowadzenie zajęć: Magdalena Bodis

Magda BodisAbsolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Była tancerka zespołu baletowego Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo i psychologię. Od wielu lat zawodowo związana jest ze środowiskiem osób zmagających się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i problemami psychiatrycznymi głównie poprzez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, wiodącym ośrodkiem rehabilitacji i leczenia psychiatrycznego dzieci. Prowadzi zajęcia z tańca z elementami umuzykalnienia, plastyki i teatru dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi i intelektualnymi.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2017” poprowadzi „Improwizacje taneczne i tańce polskie” oraz "Polonez polski taniec narodowy".

Prowadzenie zajęć: dr Bożena W. Jakubczak

BozenaJakubczak(2)Pedagog specjalny, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiada uprawnienia menadżera i instruktora tańców w kręgu. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane bezpośrednio niepełnosprawnym uczniom szkół specjalnych z całej Polski wraz z nauczycielami, opiekunami wykorzystywały między innymi tańce w kręgu. Wielokrotnie powtarzane projekty „Terpsychora do szkół” skierowane dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, czy Szalone Dni Tańca. Prowadziła w wielu projektakch zajęcia z tańców w kręgu z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2017” poprowadzi „Tańce w kręgu”.

Prowadzenie zajęć: Anna Mendak-Czekaj

DSCF2744Tancerka flamenco, z wykształcenia psycholog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku dwunastu lat w zespole tańca nowoczesnego wrocławskiej szkoły tańca „Jast”. Pierwsze kroki flamenco stawiała w szkole „Alejandra” Grażyny Adamczyk. Pod jej skrzydłami zaczęła też koncertować wraz z zespołami „Ritmo Flamenco” oraz „Manos y Tacones”. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z zespołami „Tortillas de Patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”. DSCF2694Od ostatnich kilku lat występuje wraz z grupami „ Los Bomberos” i „Tanto Flamenco”. Później, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach, pobierając lekcje u najbardziej cenionych tancerzy i pedagogów świata flamenco, ale przede wszystkim intensywnie pracując indywidualnie, rozwinęła swoją fascynację tymi dwoma technikami. Od kilkunastu lat pracuje scenicznie jako „Samira” – ma na koncie niezliczoną ilość występów. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce. Prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski oraz w trakcie znamienitych festiwali tańca, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Jazzowego w Kielcach, podczas Lądeckiego Lata Baletowego, Festiwalu Nova Orient w Katowicach, na Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Krzyżowej, podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Dance Yourself” w Świnoujściu.

Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.

W trzecim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2017” poprowadzi zajęcia „Flamenco/Latino”.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale