^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

SPOTKANIA Z TERPSYCHORĄ 2020

Zaproszenie do udziału w projekcie

Szanowni Państwo,

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki zaprasza zainteresowane osoby ze szkół, szkół specjalnych, zespołów szkół / ośrodków / placówek specjalnych lub szkół / zespołów szkół / ośrodków i placówek z oddziałami integracyjnymi oraz z organizacji, stowarzyszeń lub instytucji do udziału w projekcie dr Bożeny W. Jakubczak „Spotkania z Terpsychorą 2020”. Program obejmuje osiem godzin praktycznych warsztatów taneczno-choreograficznych, zwiększających kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystywania pracy z tańcem i choreografiami w procesie habilitacji i rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych przez otoczenie tych osób, w tym kadry pedagogicznej, opiekuńczej, opiekunów i członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy. Program uwzględnia również zagadnienia dotyczące kształtowania postaw i proces integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, a realizowany będzie na miejscu w 2 salach zgłaszającej się Szkoły.

Głównym celem warsztatów jest praktyczne przekazanie podstawowej wiedzy i wybranych choreografii nauczycielom, rodzicom i innym osobom z bezpośredniego otoczenia osób niepełnosprawnych z zakresu dwu rodzajów tańców: tańca w kręgu i jednego z tańców: tańca cygańskiego, hiszpańskiego, latino, Hip hop-u, polskiego ludowego czy z improwizacji klasycznych albo zamiennie innych, przydatnych i sprawdzonych w pracy pedagogicznej i do praktycznego stosowania np. w scenicznych prezentacjach osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Projekt jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki z niewielką opłatą potwierdzającą od uczestnika. Na zakończenia warsztatów tanecznochoreograficznych wydawane są zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym osobom z otoczenia osób niepełnosprawnych oraz zapoznanie się z regulaminem projektu. Po zebraniu co najmniej 2 grup po 10 osób, zaznaczenie na „Karcie zgłoszenia dla Szkoły” możliwych terminów realizacji warsztatów (co najmniej kilku możliwych do realizacji terminów) następnie jej podpisanie i zeskanowanie oraz przesłanie do Organizatora emailem na adres: balet@balet.com.pl wraz z zapewnieniem na swoim terenie dwóch bezpłatnie udostępnionych sal - miejsc dla realizacji. Niezbędne są dwie sale z wolna przestrzenią lub oddzielone akustycznie pomieszczenia, np. korytarze, do równoległego prowadzenia dwóch warsztatów taneczno-choreograficznych z dwoma grupami, w wybranym przez Szkołę jednym z terminów potwierdzonym przez Organizatora.

Opinie uczestników projektu „Spotkania z Terpsychorą z 2018”:

Opinie uczestników projektu „Spotkania z Terpsychorą z 2018”:

„Dziękuję za super zorganizowany czas. Chętnie będę kontynuowała te zajęcia i elementy wprowadzę w mojej pracy terapeutycznej”. 

„Dzięki Państwu tzn. Stowarzyszeniu ARTBALE szczególnie dzięki Paniom: Bożence i Ani które w tak prosty i ujmujący sposób przekazały nam ogrom wiedzy i praktycznych umiejętności na temat wybranych tańców w kręgu i tańców flamenco, wzbogaciliśmy się w nowe doświadczenia, wrażenia, umiejętności i wiedzę, którą z ogromną radością wykorzystamy w dalszym procesie habilitacji społecznej naszych wychowanków z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębszym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, - Autyzmem. Dziękuję za wspaniałą atmosferę w trakcie dwu dniowego Państwa pobytu w naszym Ośrodku, która dała nam jeszcze większą wiarę w to co robimy od 49 lat dla naszych wychowanków”.  „Przepiękne różnorodne tańce w kręgu oraz taniec flamenco dostarczyły nam wiele przeżyć artystycznych, uświadomiły nam jak wiele można zrobić z naszymi wychowankami”. 

„Zajęcia prowadzone w atrakcyjny sposób prowadzący w bardzo kompetentny sposób przekazywali wiedzę.” 

„W realiach, które spotykam na co dzień w pracy, nie jestem w stanie do końca wykorzystać zdobytych umiejętności, ponieważ w większości mam do czynienia z osobami z głębokim upośledzeniem i dużą niepełnosprawnością ruchową.”  „Życzyłabym sobie i wszystkim rodzicom częściej takich spotkań.” 

„Piękna muzyka, świetne prowadzenie, czuję niedosyt, chętnie bym wzięła udział jeszcze raz.” 

„Bardzo dziękujemy za przybycie. Chętnie uczestniczyłabym w kolejnych.” 

„Jestem bardzo zadowolona z udziału w warsztatach. Mam zamiar wykorzystywać zdobytą wiedzę w pracy z moimi podopiecznymi.”

„Bardzo dobrze merytorycznie przygotowane zajęcia. Super kadra!” 

„Zajęcia prowadzone w sposób profesjonalny, osobiście uważam, że mogłyby być rozłożone na kilka dni, aby jeszcze więcej się nauczyć.” 

„Chętnie weźmiemy udział w warsztatach w przyszłym roku”.

Jestem pod dużym wrażeniem profesjonalnego prowadzenia zajęć. Prowadzący bardzo mili,. Dziękuję za naukę tańca hiszpańskiego.” 

„Bardzo ciekawe warsztaty, dostosowane do potrzeb oligofrenopedagogów.” 

„Prosimy o więcej takich zajęć. Bardzo ciekawe przydatne elementy do wykorzystania na zajęciach. Jestem pozytywnie naładowana.” 

„Zajęcia rewelacyjne, prowadzący zajęcia fantastyczni, czas wykorzystany maksymalnie. Wielki szacunek. Dziękuję.” 

„Warto wzbogacić repertuar o choreografię typową dla osób na wózkach inwalidzkich.” 

„Bardzo ciekawe zajęcia w przyjaznej atmosferze.”  „Bardzo owocne zajęcia, prowadzone w przyjaznej miłej atmosferze, dobrze zorganizowane.” 

„Więcej i częściej !!!

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale