^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

...w kręgu tańca...2019

Podsumowanie IV zgrupowania "...w kręgu tańca...2019"

Czwarte zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą: „…w kręgu tańca...2019” odbyło się w dniach 14 X – 18 X 2019 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych:

z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu oraz z Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno - Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Ponownie dziękujemy za wspaniałą atmosferę towarzyszącą czwartemu zgrupowaniu.

Czytaj więcej: Podsumowanie IV zgrupowania "...w kręgu tańca...2019"

Podsumowanie III zgrupowania "...w kręgu tańca...2019"

Trzecie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą: „…w kręgu tańca...2019” odbyło się w dniach 30 IX – 4 X 2019 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Damnicy, Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II z Bielska Podlaskiego, Zespołu Szkół nr 9 Specjalnych, im. dr. Mikołaja Witczaka z Jastrzębia Zdroju oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 Specjalnej z Frysztaka.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Ponownie dziękujemy za ciepłe przyjecie uczestników oraz realizatorów trzeciego zgrupowania.

Czytaj więcej: Podsumowanie III zgrupowania "...w kręgu tańca...2019"

Podsumowanie II zgrupowania "...w kręgu tańca...2019"

Drugie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez PFRON pod nazwą: „…w kręgu tańca...2019” odbyło się w dniach 23 IX – 27 IX 2019 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych ze :

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy ze Szczecinka, z Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Katarzyny Rogowiec z Wojcieszowa oraz z Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego z Mrowli.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno - Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Ponownie dziękujemy za sympatyczną atmosferę towarzyszącą zgrupowaniu.

Czytaj więcej: Podsumowanie II zgrupowania "...w kręgu tańca...2019"

Podsumowanie I zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2019"

Pierwsze zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez PFRON pod nazwą: „…w kręgu tańca...2019” odbyło się w dniach 9 IX – 13 IX 2019 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych:

Ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka z Lublina,

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem,

z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie oraz

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Lipków Wielkich.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Dziękujemy za miłą atmosferę towarzyszącą zajęciom w tym za smaczne posiłki.

Czytaj więcej: Podsumowanie I zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2019"

Prowadzenie zajęć - Anna Mendak

DSCF2694Tancerka flamenco oraz tańców orientalnych.

Pierwsze kroki flamenco stawiała w szkole „Alejandra” Grażyny Adamczyk. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z zespołami „Tortillas de Patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”.

Anna Mendak z wykształcenia jest psychologiem. W roku 2005 ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim pracą magisterską pt. "Wpływ tańca na poczucie jakości życia".

Od ostatnich kilku lat występuje wraz z grupami „ Los Bomberos” i „Tanto Flamenco”. Później, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach, pobierając lekcje u najbardziej cenionych tancerzy i pedagogów świata flamenco, ale przede wszystkim intensywnie pracując indywidualnie, rozwinęła swoją fascynację tymi dwiema technikami. Ma na koncie niezliczoną ilość występów.

Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce. Jako pedagog wielokrotnie gościła m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Jazzowego w Kielcach, podczas Lądeckiego Lata Baletowego, Festiwalu Nova Orient w Katowicach, na Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Krzyżowej, podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Dance Yourself” w Świnoujściu.

Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.

 

Prowadzenie zajęć - Piotr Karol Garczyński

Piotr Karol GarczynskiSwoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 6 lat w Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA. Wraz z zespołem występował w kraju i za granicą oraz osiągnął trzykrotne Mistrzostwo Polski w Tańcach Polskich . Jako absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie brał udział w wielu szkoleniach, warsztatach i spektaklach m.in. „Dziadek do Orzechów” na scenie Teatru Wielkiego czy „Upór w Operze” wraz z Teatrem Roma. Obecnie jest Tancerzem Solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Warsztat pedagogiczny i choreograficzny doskonalił pracując z parami tańca towarzyskiego, zespołem tańca jazzowego Piotra Galińskiego, jak i ucząc w prywatnej szkole muzycznej. Prowadził zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla młodzieży i dorosłych. Od niedawna zajmuje się też animacją  taneczną grup zagranicznych . Motto : Taniec jest dobry na wszystko !

 

 

Prowadzenie zajęć - Ewa Budny - Orłowska

ewa budnyTancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Z zespołem koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, Danii, Holandii, na Ukrainie czy Litwie).

Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku, pierwsze doświadczenia zdobywała w przedszkolach „Echa Leśne”, „Eukindergarten”, „Magic Fish”, Międzynarodowej Szkole Podstawowej czy w Ognisku dla dzieci „Stara Prochownia” w Warszawie. Była także instruktorką w szkole tańca „Kabaty Dance Studio”, Domu Kultury „Stokłosy” i Domu Kultury „Centrum” także w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z przedszkolemmiejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie a od 2015 również z przedszkolem nr 2. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka.

Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”.

Jako tancerka, Ewa Budny-Orłowska brała udział w projekcie "Rock loves Chopin", ma na swoim koncie występy w Meksyku, Chinach, Słowacji, Rosji i Polsce.

W ubiegłorocznych projektach „W kręgu tańca” prowadziła zajęcia między innymi z improwizacji tanecznych i tańców polskich.

W projekcie „Poloneza czas zacząć...” (2016 rok) brała udział od samego początku współpracując przy jego przygotowaniu. Obok prowadzenia dwóch spektakli edukacyjnych w Sali Widowiskowej Legionowskiego Ratusza, brała udział w spotkaniach w klasach legionowskich szkół podstawowych, uczestniczących w projekcie, jako uzupełnienie spektakli.

 

Prowadzenie zajęć - Berenika Jakubczak - Rauze

berenika1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.. Tańca klasycznego uczyła się tam pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Florentyna Kilińska, Barbara Sier-Janik, Ewa Głowacka i Teresa Memches. Doskonaliła się także podczas warsztatów tanecznych w Dreźnie (Palucca Schule), Warszawie, Poznaniu i Lądku Zdroju.

W 2001 roku była finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka artystka Baletu Narodowego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

W 2011 roku ukończyła studia choreologiczne w londyńskim Instytucie Benesha, (Royal Academy of Dance) i obecnie jest asystentką choreografów i choreologiem Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Pełni tę funkcję przede wszystkim u boku Krzysztofa Pastora.

Od wielu lat wspiera i prowadzi udaną pracę habilitacyjną z osobami

niepełnosprawnymi, wykorzystującą metodykę pracy tancerza i elementy tańca klasycznego do pracy z takimi osobami i nauczycielami

szkolnictwa specjalnego.

Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz towarzyszących im opiekunów pod nazwą „…w kręgu tańca…”.

 

Prowadzenie zajęć - dr Bożena W. Jakubczak

BJ3Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych.  Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca".

Dr Bożena W. Jakubczak jest absolwentką Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer".

Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego.

Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju.

Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu.

Wielokrotnie realizowane własne projekty takie jak „Terpsychora do szkół” i „Spotkania z Terpsychorą” skierowane były dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, czy też dla osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane były i są bezpośrednio osobom niepełnosprawnym, uczniom (dzieci i młodzieży) ze szkół specjalnych z całej Polski.

Projekty z cyklu „Legionowskie Senioritki ARTBALE” integrowały i aktywizowały emerytów i seniorów z Legionowa

 

Spotkania z pedagogiem /mediatorem - Magdalena Błońska

cvNa co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Informacje bieżące o udziale w zgrupowaniach projektu „...w kręgu tańca...2019”

Do I zgrupowania (9 IX - 13 IX 2019 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie, 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wielgiem,

Zespół Szkół Specjalnych w Oławie,

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lipkach Wielkich.

 

Do II zgrupowania (23 IX - 27 IX 2019 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku,

Zespół Szkół Specjalnych w Warcie,

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie,

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Mrowli

 

Do III zgrupowania (30 IX - 04 X 2019 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Damnicy,

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim,

Zespół Szkół nr 9 Specjalnych im. dr. Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju,

Szkoła Podstawowa nr 2 Specjalna w SOSW we Frysztaku.

 

Do IV zgrupowania (14 X - 18 X 2019 r.) zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

Zespół Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima w Poznaniu,

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie,

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Elblągu,

Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ważne informacje dla zakwalifikowanych wstępnie szkół

Od dnia 27 maja 2019 roku rozpoczęło się dla kandydujących zakwalifikowanych wstępnie szkół i grup zbieranie i ostateczne przesyłanie do Organizatora wszystkich wymaganych dokumentów od uczestników dla wszystkich zgrupowań wraz z przesyłaniem zebranych od niepełnosprawnych wpłat potwierdzających oraz wszystkich kopii orzeczeń o stopniu i rodzaju niepełnosprawności. potwierdzonych za zgodność przez szkołę. (Regulamin)


Ostateczne zakończenie dostarczania wszystkich wymaganych dokumentów i wpłat potwierdzających, które stanowić będą dla Organizatora pełne potwierdzenie chęci udziału szkoły i grupy w danym zgrupowaniu upływa najpóźniej w dniu 05 czerwca 2019 roku – zakończenie procesu kwalifikacji. (Regulamin)

 

Obowiązkowe do dostarczenia są następujące formularze i kopie dokumentów: 

A. Karta zgłoszenia od uczestnika (od każdego ucznia niepełnosprawnego i nauczyciela/opiekuna) - Załącznik 1;
B. Oświadczenie uczestnika projektu o zgody na przetwarzanie danych osobowych

(oświadczenie od każdego ucznia niepełnosprawnego i nauczyciela/opiekuna);

- Załącznik 2;

C. Oświadczenie uczestnika projektu zabezpieczające prawa autorskie nagrywającego     

  (oświadczenie od każdego ucznia niepełnosprawnego i nauczyciela/opiekuna)   

- Załącznik 3;

D. Poświadczone za zgodność z oryginałem aktualne kopie orzeczeń o rodzaju i stopniu

niepełnosprawności, wydanych w trybie, o którym mowa w § 3 pkt. 4 regulaminu

 (od każdego zakwalifikowanego niepełnosprawnego ucznia),     

- Załącznik 4;
E. Lista grupy uczestników projektu od których dokonano wpłat potwierdzających - Załącznik 5. 

Przypominamy, że każdy z zakwalifikowanych uczniów niepełnosprawnych, może wziąć udział w projekcie tylko pod warunkiem dokonania pełnej wpłaty potwierdzającej w wysokości 100 zł za pięciodniowy pobyt na zgrupowaniu i udział w projekcie oraz konieczność posiadania i dostarczenia wraz z kompletem niezbędnych załączników, kopii aktualnego orzeczenia o rodzaju i stopniu niepełnosprawności każdego ucznia, wydanych przez powiatowy lub wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności lub kopii orzeczenia lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a które to kopie powinny zawierać dodatkowo potwierdzenie oryginalności kopii dokumentu wydane przez szkołę. (w § 3 pkt. 4 regulaminu). 

Zaproszenie do udziału w projekcie „...w kręgu tańca...2019”

Szanowni Państwo!        

Chcielibyśmy zaproponować niepełnosprawnym uczniom Państwa szkoły udział w kolejnym projekcie dr Bożeny W. Jakubczak „...w kręgu tańca...2019”, realizowanym dzięki przyznanemu już na 2019 rok dofinansowaniu przez PFRON oraz przez ARTBALE Stowarzyszenie.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym materiałem i pilne wypełnienie i składanie karty zgłoszenia ze szkoły, bowiem ilość miejsc dla danego województwa jest bardzo ograniczona (1 szkoła z danego województwa).

 

 

Ogólne pismo przewodnie

Karta zgłoszenia dla szkoły

Regulamin

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale