^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

II zgrupowanie (21 - 25 września 2020 r.)

Prowadzenie zajęć: dr Bożena Jakubczak

Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych.  Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca".

Dr Bożena W. Jakubczak jest absolwentką Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer".

Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego.

Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju.

Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu.

Wielokrotnie realizowane własne projekty takie jak „Terpsychora do szkół” i „Spotkania z Terpsychorą” skierowane były dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, czy też dla osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane były i są bezpośrednio osobom niepełnosprawnym, uczniom (dzieci i młodzieży) ze szkół specjalnych z całej Polski.

Projekty z cyklu „Legionowskie Senioritki ARTBALE” integrowały i aktywizowały emerytów i seniorów z Legionowa.

Prowadzenie zajęć: Magdalena Błońska

magdalena blonskaMagdalena Błońska, pedagog specjalny i mediator sadowy. Na co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Podczas wielu edycji projektu autorstwa dr Bożeny W. Jakubczak prowadziła  dla poszczególnych grup Spotkania z mediatorem na temat wzmacniania postaw samodzielności i rozwiązywania konfliktów w środowiskach rówieśniczych.

W programie I zgrupowania projektu "...w kregu tańca...2020", przeprowadzi zajęcia "Spotkanie z pedagogiem specjalnym / mediatorem sądowym".

Prowadzenie zajęć: Małgorzata Gołębiowska-Sobota

malgorzata gobiowskaZ wykształcenia mgr pedagog i oligofrenopedagog nauczyciel oraz wychowawca szkolny od wielu lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami intelektualnymi w placówce oświatowej.

Założyciel i organizator Akademii Rozwoju Sztuki Tańca i Kultury Fizycznej, placówki która od ponad siedmiu lat prężnie działa organizując warsztaty, szkolenia, wyjazdy letnie i zimowe dla dzieci, w których programie są min: zajęcia z różnych techniki tańca nowoczesnego i ulicznego ( Hip-hop, Break Dance, Locking, Popping ), zajęcia artystyczno-wokalne, teatralne, akrobatyczne i wiele innych form służących artystycznemu rozwojowi dzieci. Na wyjazdach poza funkcją organizatora i kierownika wypoczynku prowadzi zajęcia z technik tańca i relaksacji poprzez ruch.

Małgorzata Gołębiowska-Sobota to również certyfikowany instruktor Jogi i Relaksacji w wydaniu akademickim, wiedzę i umiejętności z tej dziedziny zdobyła na AWF w Warszawie. Zajęcia dla dzieci i dorosłych prowadzi na terenie Legionowa i okolic jak również w tym zakresie współpracuje z instytucjami organizującymi spotkania biznesowe o charakterze integracyjnym, gdzie uczy technik relaksacyjnych pracowników i menadżerów zatrudnionych w firmach korporacyjnych. Joga i relaksacja to również ciekawa forma aktywności dedykowana dla osób z zaburzeniami intelektualnymi. Zajęcia takie wielokrotnie prowadziła dla uczestników dziennego domu pobytu dla osób z zaburzeniami intelektualnymi i ruchowymi w Serocku.

Posiada również certyfikaty i doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych terapii manualnych takich jak: Terapia Czaszkowo-Krzyżowa, Terapia Polarity oraz innych form pracy z ciałem takich jak: Terapia Tańcem i Ruchem, Kinezjologiczna Metoda Dennisona i inne. Szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności, empatyczne podejście do ludzi sprawia, że podejmowane przez nią działania są efektywne i przynoszą wiele korzyści i radości dla wszystkich.

W wolnych chwilach zajmuje się fotografowaniem i wideo fotografowaniem oraz obróbką materiałów jak również sama bierze udział w sesjach fotograficznych oraz nagraniach filmowych. Prowadzi własny blog dotyczący zdrowego stylu życia.

Prowadzenie zajęć: Barbara Żelazny

barbara zelaznyAbsolwentka warszawskiej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza. Jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie, w licznych ko0ncertach szkolnych, i spektaklach baletowych. W tym czasie brała udział również w kilku audycjach telewizyjnych.

Już z dyplomem ukończenia szkoły z tytułem artysty baletu pracowała pod kierunkiem Conrada Drzewieckiego. Już w drugim roku współpracy otrzymała tytuł solistki. W teatrze autorskim Conrada Drzewieckiego brała udział jako tancerka w wielu spektaklach baletowych i realizacjach filmowo-telewizyjnych.

Po zakończeniu 5 letniej współpracy rozpoczęła pracę w balecie Teatru Wielkiego w Warszawie. Ogromna różnorodność spektakli wystawianych na scenie teatru umożliwiła sprawdzić się jej w różnych technikach tanecznych, pozwoliła spełnić się artystycznie.

Wśród wielu spektakli baletowych w których tańczyła Barbara Żelazny - Pogorzelska można przykładowo wymienić:

„Jezioro łabędzie” w choreografii M. Petipy/L. Iwanowa do muzyki P. Czajkowskiego, „Giselle” w choreografii J. Coralliego do muzyki A. Adama, „Święto Wiosny” w chor. E. Wesołowskiego do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Uczestniczyła też jako tancerka w wielu operach, takich jak „Kniaź Igor” A. Borodina, „Straszny Dwór” i „Halka” Stanisława Moniuszki, „Bal maskowy” G. Verdiego, czy też „Krakowiacy i Górale” Wojciecha Bogusławskiego jak również w operetkach.

Występowała z Teatrem Wielkim na scenach w Kanadzie, USA, Francji, Belgii, Grecji, na Węgrzech czy we Włoszech.

Brała również udział w spektaklu „Romeo i Julia” w choreografii Janusza Józefowicza do muzyki J. Stokłosy.

W latach 2003–2009 jako pracownik baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie pracowała na stanowisku Inspektor baletu.

Prowadzenie zajęć: Wiesław Jakubczak

wieslaw jakubczakPrawnik, doradca podatkowy - emeryt, koordynator i animator wielu projektów i wydarzeń kulturalnych. Współtworzył programy dla rehabilitacji ekspert z działalności i dokumentowania finansowego w NGO, prowadził kancelarię doradztwa podatkowego oraz działalność dydaktyczną z wykładami z prawa, podatków oraz z uruchamiania własnej działalności gospodarczej dla osób poszukujących pracy. Zaangażowany w budowanie demokratycznych struktur dla organizacji pozarządowych i działalności trzeciego sektora. Współtwórca i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych realizujących wsparcie dla różnych środowisk. Aktualnie jako Doradca Zarządu Artbale Stowarzyszenia wspiera pracę na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w Warszawie, Legionowie oraz na Dolnym Śląsku, doradza przy rozwiązywaniu wielu problemów prawno-księgowych, uzyskiwaniu statusu pożytku publicznego i wspieraniu wolontariatu dla organizacji pozarządowych NGO. Jest również licencjonowanym, doradcą podatkowym i ekspertem w zakresie badania dokumentów księgowych w PTK.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale