Dziękujemy za zgłoszenia szkół i grup do projektu "...w kregu tańca...2025".
Ostateczne zakończenie dostarczania skanów wszystkich wymaganych dokumentów i wpłat potwierdzających, które stanowić będą dla Organizatora pełne potwierdzenie udziału szkoły i grupy w wybranym zgrupowaniu upływa najpóźniej w dniu 8 kwietnia 2025 roku – zakończenie przesyłania skanów dokumentów, wpłat oraz zakończenie procesu kwalifikacji.
UWAGA!
W tym roku prosimy nie przesyłać skanów aktualnych orzeczeń o (stopniu) niepełnosprawności). Wystarczy zamiast tego wypełnić i przesłać załącznik nr 4 a kserokopie aktualnych orzeczeń prosimy zabrać na swoje zgrupowanie.
Obowiązkowe do dostarczenia po wypełnieniu, podpisaniu i zeskanowaniu, przesłane najpóźniej do 8 kwietnia 2025 roku na e-mail: balet@balet.com.pl zgodnie z § 2 pkt. 12 i 13 Regulaminu, są następujące formularze i dokumenty:
A. Karta zgłoszenia od uczestnika (od każdego ucznia z niepełnosprawnościami i nauczyciela/opiekuna) |
- Załącznik 1; |
B. Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (oświadczenie od każdego ucznia z niepełnosprawnościami i nauczyciela/opiekuna); |
- Załącznik 2; |
C. Oświadczenie uczestnika projektu zabezpieczające prawa autorskie nagrywającego (oświadczenie od każdego ucznia z niepełnosprawnościami i nauczyciela/opiekuna) |
- Załącznik 3; |
D. Lista uczniów z niepełnosprawnościami, beneficjentów ostatecznych projektu „…w kręgu tańca…2025” (z podpisem Szkoły lub osoby zgłaszającej pod Oświadczeniem) |
- Załącznik 4.
|
UWAGA!!!
Wydłużamy czas naboru do 21 marca 2025 roku. Cały czas zapraszamy do nadsyłania Kart zgłoszenia szkół/grup do projektu "...w kręgu tańca...2025".
Na zajęciach Mindfulness & Relaks uczestnicy będą uczyć się skupienia uwagi na teraźniejszości, eliminacji negatywnych myśli i wzmacnianie pozytywnego myślenia. Poznają metody głębokiego oddychania, które pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Poprawią swoją elastyczność i zwiększą zakres ruchu ciała dzięki ćwiczeniom rozciągającym. Doświadczą pełnej relaksacji dzięki technikom medytacji i wizualizacji.
Mindfulness to podejście, które może przynieść wiele korzyści osobom z niepełnosprawnościami, pomagając im w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego oraz poprawie ogólnego samopoczucia. Oto, jak mindfulness może być korzystny:
Projekt „…w kręgu tańca…2025” skierowany jest nie tylko do szkół mających dorobek w tanecznej pracy rehabilitacyjnej, ale również dopiero zamierzających rozpocząć pracę przy wykorzystaniu sztuki tańca w pracy z grupami uczniów z upośledzeniem intelektualnym. Projekt skierowany jest również do ich opiekunów – kadry szkolnictwa specjalnego, z zachowaniem ograniczonej, ilościowej proporcji dla zgłaszanych 10-osobowych grup uczestników, gdzie na jedną zgłoszoną ze szkoły 10-osobową grupę przypadnie: 8 osób z niepełnosprawnościami (podopiecznych uczniów) i 2 nauczycieli/opiekunów.,
Projekt będzie realizowany podczas wyjazdowych dwunastu zgrupowań, a każde pięciodniowe zgrupowanie będzie dla czterech grup z różnych szkół i województw. Program jest realizowany z udziałem specjalistów, artystów, tancerzy i choreografów z prowadzonymi przez nich warsztatami, zajęciami z trzech technik tańca, podczas których przygotowywany jest finałowy pokaz każdej grupy uczestników w trzech technikach i stylach tańca. Program zawiera również wiele tematycznych spotkań i innych atrakcji.
Głównym celem projektu „…w kręgu tańca…2025” jest wzbogacanie możliwości osiągania sukcesów przez uczniów z niepełnosprawnościami intelektualnymi poprzez ich wspólny udział w kulturalnych zgrupowaniach, realizowanych w formie: scenicznych występów, adaptacyjnych warsztatów choreograficznych, spotkań z różnorodnością tańców i mindfulness – treningu uważności, a także w formie animacji, spotkań z filmami tańca i muzyką; zwiększających ich społeczną świadomość, aktywność i samodzielność.
Planowane zgrupowania projektu: "...w kregu tańca...2025"odbędą się:
Projekt "...w kręgu tańca...2025" skierowany jest nie tylko do szkół mających dorobek w tanecznej pracy rehabilitacyjnej, ale również dopiero zamierzających rozpocząć pracę przy wykorzystaniu sztuki tańca w pracy z grupami uczniów z upośledzeniem intelektualnym. Projekt skierowany jest również do ich opiekunów – kadry szkolnictwa specjalnego, z zachowaniem ograniczonej, ilościowej proporcji dla zgłaszanych 10-osobowych grup uczestników, gdzie na jedną zgłoszoną ze szkoły 10-osobową grupę przypadnie: 8 osób z niepełnosprawnościami (podopiecznych uczniów) i 2 nauczycieli/opiekunów.Projekt skierowany jest nie tylko do szkół mających dorobek w tanecznej pracy rehabilitacyjnej, ale również dopiero zamierzających rozpocząć pracę przy wykorzystaniu sztuki tańca w pracy z grupami uczniów z upośledzeniem intelektualnym.
Projekt skierowany jest również do ich opiekunów – kadry szkolnictwa specjalnego, z zachowaniem ograniczonej, ilościowej proporcji dla zgłaszanych 10-osobowych grup uczestników, gdzie na jedną zgłoszoną ze szkoły 10-osobową grupę przypadnie: 8 osób z niepełnosprawnościami (podopiecznych uczniów) i 2 nauczycieli/opiekunów.Projekt będzie realizowany podczas wyjazdowych dwunastu zgrupowań, a każde pięciodniowe zgrupowanie będzie dla czterech grup z różnych szkół i województw. Program jest realizowany z udziałem specjalistów, artystów, tancerzy i choreografów z prowadzonymi przez nich warsztatami, zajęciami z trzech technik tańca, podczas których przygotowywany jest finałowy pokaz każdej grupy uczestników w trzech technikach i stylach tańca. Program zawiera również wiele tematycznych spotkań i innych atrakcji.
UWAGA.
Ruszamy z projektem: "...w kręgu tańca...2025".
ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki zaprasza do składania Kart Zgłoszenia Szkoły - wypełnionych i podpisanych przez szkoły specjalne (zespoły, ośrodki, placówki specjalne) lub szkoły (zespoły, ośrodki) z oddziałami integracyjnymi z całej Polski, zainteresowanych udziałem w sprawdzonym i cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów z niepełnosprawnościami, projekcie dr Bożeny Wiesławy Jakubczak „...w kręgu tańca...2025”, realizowanym po raz dwunasty i współfinansowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Wszystkie formuklarze zgłoszeniowe dostępne już są do pobrania.
Zainteresowana szkoła w Karcie Zgłoszenia Szkoły, wypełnia zgłoszenie i potwierdza (zaznacza) wybrane przez Szkołę kilka (co najmniej dwa) terminy zgodne z możliwością udziału Szkoły spośród wszystkich dwunastu terminów zgrupowań. Tak wypełnioną Kartę Zgłoszenia Szkoły oraz Regulamin należy wysłać elektronicznie na adres balet@balet.com.pl zeskanowane z pieczątką Szkoły i podpisem osoby upoważnionej lub podpisaną podpisem elektronicznym przeznaczonym do dokumentów PDF (PAdES z wstawieniem graficznego symbolu podpisu). Wybrane (zaznaczone) przez Szkołę terminy spośród określonych w karcie, są potwierdzeniem zobowiązania do zebrania i przekazania na konto Organizatora w jednej kwocie wpłat potwierdzających od każdej osoby z niepełnosprawnościami na jeden z terminów, potwierdza również zapewnienie pełnej opieki nad uczestnikami z niepełnosprawnościami podczas podróży i pobytu w ośrodku wraz ze zorganizowaniem na własny koszt dojazdu grupy do miejsca zbiórki w Warszawie przy Dworcu PKP Warszawa Centralna, w tym również odwiezienia grupy z tego samego miejsca w Warszawie. Poprzez wypełnienie, podpisanie i złożenie przez Szkołę Kartę Zgłoszenia Szkoły szkoła również potwierdza realizację standardów ochrony małoletnich.