^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

logotypclaim mazowsze

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

W mazowieckim kręgu tańca

Podsumowanie realizacji zgrupowania

IMAG0860Realizacja zgrupowania zdania „W Mazowieckim Kręgu Tańca” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego odbyła się w dniach 2 - 6 października 2017 roku i gościło uczestników z Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego z Ostrołęki, ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 240 z Warszawy, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczy z Opactwa i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz z Pułtuska. Miejscem realizacji zgrupowania Ośrodek Integracyjny Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR. Składamy podziękowania goszczącemu nas i zgrupowania ośrodkowi za miłe przyjęcie.

W zgrupowaniu projektu „W Mazowieckim Kręgu Tańca” Ewa Budny-Orłowska, tancerka, pedagog i choreograf, przeprowadziła zajęcia warsztatowe pod nazwą „Polskie tańce narodowe”, dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny i animator kultury, przeprowadziła zajęcia warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu” a Anna Mendak-Czekaj, tancerka flamenco i tańców orientalnych, z wykształcenia psycholog, przeprowadziła zajęcia warsztatowe pod nazwą „Tańce hiszpańskie, latino z elementami flamenco”.

W zgrupowaniu projektu wzięły dzieci niepełnosprawne intelektualnie, w stopniu lekkim oraz umiarkowanym ze szkół i placówek specjalnych z województwa mazowieckiego.

Uwieńczeniem zgrupowania było uroczyste wręczenie dyplomów poświadczających uczestnictwo w projekcie.IMAG0887

Opiekunowie młodych uczestników potwierdzili wartość pięciodniowych zajęć projektu podkreślając korzystny ich wpływ na otwartość w wyrażaniu własnych emocji i właściwego ich ukierunkowania, zarówno wobec siebie jak i otoczenia. Młodzi uczestnicy z radością zawierali nowe znajomości.

Podziękowania i relacje ze szkół

Artbale otrzymało od uczestników zajęć - warsztatów tanecznych: tańców w kręgu, polskich tańców narodowych i tańców hiszpańskich, latino z elementami flamenco  projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. „W Mazowieckim Kręgu Tańca” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zrealizowsanym w  dniach: 2 - 6  października 2017 roku, podziękowania - dyrekcji, uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Twardowskiego w Ostrołęce, Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warszawie, uczniów z Formacji Tanecznej „VIR” ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Opactwie oraz od uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz z Pułtuska.

 

 

Podziękowania od dyrekcji, uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Twardowskiego w Ostrołęce Podziękowania od dyrekcji, uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warszawie
Podziękowania od uczniów z Formacji Tanecznej "VIR" ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Opactwie Podziękowania od uczniów z Specjalny Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz z Pułtuska

 

Dziękujemy również za relacje uczestników projektu W Mazowieckim Kręgu Tańca szkół  specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa mazowieckiego.

 

Relacja Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warszawie

Relacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Twardowskiego w Ostrołęce

Relacja Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku

Prowadzący zajęcia: dr Bożena Wiesława Jakubczak

BozenaJakubczak(2)Pedagog specjalny, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiada uprawnienia menadżera i instruktora tańców w kręgu. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane bezpośrednio niepełnosprawnym uczniom szkół specjalnych z całej Polski wraz z nauczycielami, opiekunami wykorzystywały między innymi tańce w kręgu. Wielokrotnie powtarzane projekty „Terpsychora do szkół” skierowane dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, czy Szalone Dni Tańca.

Na zgrupowaniu projektu "W mazowieckim kręgu tańca" poprowadzi "Tańce w kręgu".

Prowadzący zajęcia: Anna Mendak-Czekaj

DSCF2694Tancerka flamenco, z wykształcenia psycholog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku dwunastu lat w zespole tańca nowoczesnego wrocławskiej szkoły tańca „Jast”. Pierwsze kroki flamenco stawiała w szkole „Alejandra” Grażyny Adamczyk. Pod jej skrzydłami zaczęła też koncertować wraz z zespołami „Ritmo Flamenco” oraz „Manos y Tacones”. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z zespołami „Tortillas de Patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”. DSCF2744Od ostatnich kilku lat występuje wraz z grupami „ Los Bomberos” i „Tanto Flamenco”. Później, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach, pobierając lekcje u najbardziej cenionych tancerzy i pedagogów świata flamenco, ale przede wszystkim intensywnie pracując indywidualnie, rozwinęła swoją fascynację tymi dwoma technikami. Od kilkunastu lat pracuje scenicznie jako „Samira” – ma na koncie niezliczoną ilość występów. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce. Prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski oraz w trakcie znamienitych festiwali tańca, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Jazzowego w Kielcach, podczas Lądeckiego Lata Baletowego, Festiwalu Nova Orient w Katowicach, na Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Krzyżowej, podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Dance Yourself” w Świnoujściu.

Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.

Na zgrupowaniu projektu "W mazowieckim kręgu tańca" poprowadzi "Tańce hiszpańskie, latino z elementami flamenco".

 

Szkoły zakwalifikowane do projektu

Do projektu "W Mazowieckim Kręgu Tańca" współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

 

  1. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego z Ostrołęki,
  2. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240 z Warszawy,
  3. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Opactwa,
  4. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Anny Karłowicz z Pułtuska.

 

Projekt zostanie zrealizowany w dniach 2 - 6 października 20017 roku w Ośrodku Integracyjnym Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR w 05-140 Serocku ul. Wyzwolenia 31.

 

Prowadzący zajęcia: Ewa Budny-Orłowska

budny 004Tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Z zespołem koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, Danii, Holandii, na Ukrainie czy Litwie).

Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku, pierwsze doświadczenia zdobywała w przedszkolach „Echa Leśne”, „Eukindergarten”, „Magic Fish”, Międzynarodowej Szkole Podstawowej czy w Ognisku dla dzieci „Stara Prochownia” w Warszawie. Była także instruktorką w szkole tańca „Kabaty Dance Studio”, Domu Kultury „Stokłosy” i Domu Kultury „Centrum” także w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z przedszkolem miejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie a od 2015 również z przedszkolem nr 2. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka.

Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza", w Operze Narodowej - "Turandot", a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, "Upiór w Operze".

budny 002Jako tancerka, Ewa Budny-Orłowska brała udział w projekcie "Rock loves Chopin", ma na swoim koncie występy w Meksyku, Chinach, Słowacji, Rosji i Polsce.

W ubiegłorocznym projekcie "W kręgu tańca 2016" prowadziła zajęcia z improwizacji tanecznych.

W projekcie "Poloneza czas zacząć..." brała udział od samego początku współpracując przy jego przygotowaniu. Obok prowadzenia dwóch spektakli edukacyjnycj w Sali Widowiskowej Legionowskiego Ratusza, brała udział w spotkaniach w klasach legionowskich szkół podstawowych, uczestniczących w projekcie, jako uzupełnienie spektakli.

 

Na zgrupowaniu projektu "W mazowieckim Kręgu tańca" poprowadzi "Polskie tańce narodowe".

Zaproszenie do projektu dla powiatów Mazowsza

Szanowni Państwo

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki zaprasza szkoły specjalne (zespoły, ośrodki, placówki specjalne) lub szkoły (zespoły, ośrodki) z oddziałami integracyjnymi z powiatów: legionowskiego, pułtuskiego, ostrołęckiego oraz płońskiego i warszawskiego do udziału w sprawdzonym, cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów niepełnosprawnych, projekcie dr Bożeny W. Jakubczak pn. „W mazowieckim kręgu tańca”, współfinansowanym przez Województwo Mazowieckie oraz ze środków własnych Stowarzyszenia.

Czytaj więcej: Zaproszenie do projektu dla powiatów Mazowsza

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale