^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Międzynarodowy Festiwal Tańca - XII Lądeckie Lato Baletowe

Szalone Lato Tańca 2010

Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki razem z Powiatem Kłodzkim informują, że podczas Międzynarodowego Festiwalu XII Lądeckie Lato Baletowe odbedą się zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z Powiatu Kłodzkiego realizowane w projekcie Szalone Lato Tańca 2010.Czytaj całość

Szalone Lato Tańca

Szalone Lato Tańca

Dance Yourself

 

zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży Powiatu Kłodzkiego

 

 

 


Czy wrażliwość na kulturę trzeba kształtować? Oczywiście, że tak, co więcej – trzeba tworzyć warunki, gdzie młodzież będzie mogła swoje talenty i uzdolnienia rozwijać. Dlatego właśnie ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki wychodzi naprzeciw potrzebom młodych realizując projekt pt. „Szalone Lato Tańca – Dance Yourself”. Przedsięwzięcie to jest skierowane do dzieci z Powiatu Kłodzkiego – te, które się już zapisały pochodzą z Kłodzka, Ołdrzychowic oraz Stronia Śląskiego. W czasie warsztatów prowadzonych przez znanych i doświadczonych tancerzy, choreografów i pedagogów młodzież będzie mogła aktywnie poznawać i przeżywać taniec, uwrażliwić się na muzykę, rozwijać swoją świadomość ruchową oraz wytworzyć potrzebę aktywnego spędzania czasu wolnego.

Organizatorzy swoim działaniem pragną wesprzeć istniejące inicjatywy kulturotwórcze Ziemi Kłodzkiej, jak również zainspirować młodych do podejmowania nowych działań. Naszą inicjatywę swoim zaangażowaniem wspierają aktywnie także miejscowi animatorzy kultury – Katarzyna Schick, Iwona Duszkiewicz, Artur Szczytowski oraz Justyna Hudziec.

Projekt realizowany będzie w czasie Międzynarodowego Festiwalu Tańca – XII Lądeckiego Lata Baletowego. W czasie Festiwalu dzieci będą miały doskonałą okazję, by spotkać znanych choreografów, którzy na co dzień profesjonalnie zajmują się sztuką tańca. W ramach dwu grup wiekowych młodzież Powiatu Kłodzkiego pozna w trakcie pięciu zajęć tanecznych zakończonych występem przed publicznością najpopularniejsze techniki tańca współczesnego.

Wstęp na warsztaty bezpłatny za zapisami. Projekt został dofinansowany z budżetu Powiatu Kłodzkiego.

 

 

Tap dance

 

Tap Dance Warsaw Workshop zaprasza na trzydniowe warsztaty stepowania z niezwykłym tancerzem, choreografem i instruktorem tańca Reggio „the Hoofer” McLaughlin, protegowanym legendarnego Ernesta „Brownie” Brown. Zajęcia pozwolą uczestnikom poznać nowe rytmy, kroki i niezwykłe układy taneczne oraz znane, wspaniałe utwory swingowe i jazzowe. UWAGA KONKURS

 

 

Czytaj więcej: Tap dance

Wieczór Różnych Kultur- Filmy

Koncert Wieczór Różnych Kultur jest prezentacją współczesnej
wizji uprawianych technik i trendów w sztuce tańca inspirowanych
kulturami różnych narodów i obszarów etnicznych. Podczas koncertu
występowali niektórzy pedagodzy prowadzący zajęcia warsztatowe oraz
zaproszeni profesjonalni tancerze i choreografowie.

1) Wieczór Różnych Kultur- Finał
{youtube}iyzFDZNGuls{/youtube}

2) Wieczór Różnych Kultur- Taniec Derwisza
{youtube}wAaNhlYhTjQ{/youtube}

3) Wieczór Różnych Kultur- Video clip dance
{youtube}39JvPvrmjWQ{/youtube}

4) Wieczór Różnych Kultur- Hip-hop
{youtube}VkD4Q37LQp8{/youtube}

5) Wieczór Różnych Kultur- Samba
{youtube}JVjSzceQcek{/youtube}

6) Wieczór Różnych Kultur- Afro
{youtube}MaPWV9inrGk{/youtube}
7) Wieczór Różnych Kultur- Taniec brzucha
{youtube}xUXWOMBNMcY{/youtube}

8) Wieczór Różnych Kultur- Bollywood
{youtube}RMiHiUoU17E{/youtube}
9) Wieczór Różnych Kultur- Break dance
{youtube}wlyjGqlbeN0{/youtube}

10) Wieczór Różnych Kultur- Hip-hop
{youtube}jxBZpVjFUWA{/youtube}
11) Wieczór Różnych Kultur- Salsa cubana
{youtube}ZaBotLjIp3g{/youtube}

12) Wieczór Różnych Kultur- Taniec brzucha
{youtube}VZASymtfXyI{/youtube}
13) Wieczór Różnych Kultur- Mazurek
{youtube}0ILQ22D-34U{/youtube}

14) Wieczór Różnych Kultur- Tap
{youtube}ozm385la0Fo{/youtube}

15) Wieczór Różnych Kultur- Taniec cygańsko- indyjski
{youtube}ayK5K04MZLk{/youtube}

16) Wieczór Różnych Kultur- Taniec klasyczny
{youtube}CvO_O7R0LAU{/youtube}
17) Wieczór Różnych Kultur- Contact improvistion
{youtube}Jc8pQK6XNtE{/youtube}

18) Wieczór Różnych Kultur- Samba
{youtube}n54A6kYrCZg{/youtube}

Lądek 2010 opis

W letniej scenerii jednego z najsłynniejszych polskich kurortów - Lądka Zdroju,
w urzekająco pięknej Kotlinie Kłodzkiej, od jedenastu lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Tańca "Lądeckie Lato Baletowe". Zdobywa on coraz większe uznanie oraz popularność w kraju i za granicą jako impreza o dużych walorach artystycznych, edukacyjnych, turystycznych i wypoczynkowych, jest skierowana do artystów i ich odbiorców, a edukacyjne propozycje takie jak seminaria warsztatowe i warsztaty zarówno do młodych jak i (młodych duchem) osób starszych, wszystkich pasjonatów TAŃCA. W tym roku zapraszamy do Lądka Zdroju również dzieci od 7 do 14 lat pod opieką rodziców czy ich opiekunów  na odrębne warsztaty dziecięce oraz młode mamy i ojców z bardzo małymi dziećmi od 3 roku życia chcących potańczyć i zetknąć się ze sztuką tańca, gdyż dla tych maluchów zorganizowana zostanie możliwość wykupienia kilkugodzinnej opieki przedszkolnej na czas wybranych przez rodzica zajęć warsztatowych z kilkudziesięciu technika tańca, jeśli dodamy do tego codziennie w Amfiteatrze wieczorne artystyczne prezentacje teatrów i artystów sztuki tańca bezpłatne dla przybyłych do Lądka uczestników warsztatów i turystów, będziemy mieli do czynienia z wyjątkową w skali kraju ofertą wakacyjną.   Bądź z nami w tym roku od 4go do 11go lipca 2010 roku w Lądku Zdroju!

Pomysłodawcą festiwalu jest ceniony animator polskiej sztuki operowej i baletowej Sławomir Pietras, dyrektor czołowych polskich scen operowych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Zainicjował on tę imprezę w ścisłej współpracy z władzami Lądka Zdroju i nadal pozostaje patronem, wielkim propagatorem i stałym uczestnikiem "Lądeckiego Lata Baletowego". Współorganizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE, któremu przewodzi znana balerina i pierwsza solistka Teatru Wielkiego w Warszawie Ewa Głowacka. Dzięki zaangażowaniu naszego amerykańskiego partnera Jerzego Gołka, pedagoga tańca polskiego pochodzenia z Pensylwanii i Keren Harlin  z organizacji Interchanges Cultural z USA,  od siedmiu lat festiwal przybrał charakter Międzynarodowego Festiwalu Tańca, a do Lądka Zdroju zaczęli przyjeżdżać pedagodzy i młodzież taneczna ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji. Dyrektorem artystycznym "Lądeckiego Lata Baletowego" przez wiele lat był Paweł Chynowski, Pełnomocnik Dyrektora Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej znany krytyk baletowy.

Każdego roku przez jeden tydzień lipca w Lądku Zdroju króluje więc muzyka i taniec z całego świata: od klasyki baletowej, przez modern dance, jazz i narodowe rytmy różnych kultur, aż po break dance czy hip-hop najmodniejsze gatunki tańca u współczesnej młodzieży.

Czym tak naprawdę jest ten festiwal?

Lądeckie Lato Baletowe to:

- występy profesjonalnych zespołów baletowych i teatrów tańca z kraju i zagranicy,

- codzienne, wieczorne, bezpłatne koncerty w Amfiteatrze,

- różne prezentacje młodych choreografów i tancerzy,

- inauguracyjny festyn taneczny na Rynku i przyległych ulicach miasta,

- otwarte spotkania z wybitnymi artystami i gośćmi Sławomira Pietrasa,

- seminaria warsztatowe dla dorosłych prowadzone przez najznakomitszych choreografów, tancerzy, pedagogów i instruktorów z kilkudziesięciu (ok. 40) technik tańca, zakończone próbami scenicznymi i występem grup warsztatowych na scenie Amfiteatru,

- warsztaty taneczne dla dzieci od 7 do 14 lat, będących pod opieką oraz możliwość zapewnienia opieki małym dzieciom od 3 lat, ćwiczącym na zajęciach rodzicom czy opiekunom,

- dodatkowe spotkania z muzyką, koncertami i prezentacjami książki czy filmów tanecznych,

- zamknięte nocne spotkania z muzyką i tańcem, z animacjami i profesjonalnymi pokazami tanecznymi przede wszystkim, jako spotkanie uczestników warsztatów - pasjonatów sztuki tańca.

Parę słów o festiwalowych warsztatach tanecznych:

Zajęcia warsztatowe prowadzone są każdorazowo przez doświadczonych i uznanych  artystów, tancerzy, choreografów, pedagogów i instruktorów różnych specjalności. Z festiwalem w tym roku będą współpracować m.in.: Ewa Głowacka (repertuar baletowy), Beata Wrzosek-Dopierała (taniec klasyczny i współczesny), Alassane Wat z Francji (afro latino jazz, funky hip-hop i body awareness), Alba Holder z Kuby (salsa cubana – ladies styling), Rada Zivkovic (taniec cygański, taniec brzucha), Robert "Bromz" Jażdżewski (video clip dance, house club mix), Robert Nieznański (break dance - popping, locking), Anna Mendak (flamenco, taniec orientalny w stylu egipskim - taniec brzucha), Sylwia Raźna (samba reggae, salsa New York ladies styling), Rosa Estrella z Hiszpanii (flamenco - colombiana), Michelle Jones-Wurtz (american jazz dance, african american Alvin Ailey style, american tap), Piotr Bańkowski (street dance, hip-hop), Piotr Jagielski (jazz, modern jazz, lirycal jazz) z You Can Dance, Piotr Piotrowski (taniec klasyczny), Dorota Czajkowska (taniec irlandzki),  Monika Bral (Jackson style), Edilson Ribeiro de Lima (praca z ciałem oparta o choreoterapię, clubbing latino dance), Robin Colter (american contemporary, modern), Tatiana Ostrowierch (modern), Aischa &Victor z Argentyny  z YouCanDance.  (tango argentyńskie), Magdalena Niernsse (taniec hinduski – bharatanatyam), Adam Oleszkiewicz (yoga), Marta Gierczyńska – instruktor fitness (mental flow), Marcus Tucker (hip-hop, break dance).

Co roku można wybierać spośród prawie 40 różnych zajęć warsztatowych. Zapisy na warsztaty już od marca 2010! Na formularzu zgłoszeniowym na www.balet.com.pl

W tym roku nowość – warsztaty taneczne dla dzieci :) oraz możliwość opieki nad małymi dziećmi w trakcie zajęć rodziców.

5 nocnych imprez festiwalowych z tańcem i muzyką!!

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o festiwalu na stronach: 

www.artbale.pl, a także: www.balet.com.pl, a nawet: www.dance.org.pl

Sprawdź nas także na portalach społecznościowych!

 

 

Lądek Zdrój

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Lądka w zimowej scenerii. Zdjęcia zostały zrobione podczas odwiedzin przedstawicieli stowarzyszenia Artbale w lutym 2010 roku. W lipcu, dzięki Wam, Lądek Zdrój po raz kolejny zmieni sie w stolice sztuki i tańca. Szczególne podziękowania dla burmistrza- Kazimierza Szkudlarka, który już teraz, wraz z organizatorami, serdecznie zaprasza na XII Festiwal. ZAPRASZAMY

GALERIA

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale