^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

XII Lądeckie Lato Baletowe- ProgramProgram Międzynarodowego Festiwalu Tańca XII Lądeckie Lato Baletowe 2010

 

 

4 lipca ( niedziela)

SPOTKANIE Z OLGA SAWICKĄ I STEFANEM DRAJEWSKIM

Kawiarnia Victoria (ul. Spacerowa 10) godz. 20.30W 2009r. wydana została książka będąca zapisem rozmów dziennikarza Stefana Drajewskiego z primabaleriną Olgą Sawicką. O książce "Życie z tańcem", bo taki nosi ona tytuł tak pisze Marcin Kostaszuk w Głosie Wielkopolskim - Czytając książkę Stefana Drajewskiego intryguje pytanie: jak wyglądałoby życie Olgi Sawickiej, gdyby zaczynała karierę dziś? Wywiad -rzeka z artystką rozpoczyna się trochę jak opowieść o Kopciuszku, który zamiast pantofelka - oczywiście w tajemnicy przed najbliższymi - dostaje baletki?. Promujące książkę spotkanie z autorem i bohaterką "Życia z Tańcem" odbędzie się w pięknych wnętrzach kawiarni Rezydencji "Victoria".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 lipca (poniedziałek)

WIECZÓR AUTORSKI SŁAWOMIRA PIETRASA

"WIELCY POLACY" - Wacław Niżyński

 

 

 

Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech" ( pl. Mariański 3) godz. 19.00

 

Spotkanie prowadzone przez wybitną postać świata muzyki, menedżera scen operowych, Pana Sławomira Pietrasa. Na program cyklu "WIELCY POLACY" składają się prelekcje ukazujące biografię i dokonania wybitnych Polaków. Tym razem Sławomir Pietras przybliży postać Wacława Nizyńskiego.

 

 

5 lipca (poniedziałek)

GALOWY WIECZÓR BALETOWY

Rynek godz. 21.00

 

Soliści Baletu Scen Polskich w programie do muzyki Chopina, Moniuszki, Szymanowskiego, Kilara

5 lipca (poniedziałek)

Nocne Spotkania z Muzyką i Tańcem, Kawiarnia Zdrojowa, ul. Orla 7

 • Poniedziałek 5.07.2010, start: 2230 do 230
 • Nazwa imprezy: "Listen. Feel. Live. Dance" (Słuchaj. Czuj. Żyj. Tańcz.)
 • style tańca: Flamenco & Cygański
 • Osoby prowadzące: Anna Mendak, Rada Zivkovic.

 

Uwagi:

 

 

Podczas tej nocnej imprezy przeniesiemy się w odległe strony kultury flamenco czyli kultury cyganów andaluzyjskich, która łączy w sobie elementy tradycji hinduskiej, perskiej, żydowskiej, arabskiej, mauretańskiej, egipskiej oraz średniowiecznej muzyki gregoriańskiego chorału. Uczestnicy wyzwolą w sobie "Duende", czyli ducha ekstatycznej inspiracji i wyzwolenia w tańcu. Aby udało się tego dokonać mile widziane będą wszelkie: kolczyki, długie luźne suknie, szerokie chusty oraz przede wszystkim gorąca krew!

 

 

 

 

 

 

 

 

6 lipca (wtorek)

WIECZÓR RÓŻNYCH KULTUR

Rynek godz. 21.00

 

{youtube}wAaNhlYhTjQ{/youtube}

Międzynarodowy Festiwal Tańca nie może się obyć bez prezentacji różnorodności w sztuce tańca wielu kultur i narodów. Jak co roku sposobność do zapoznania się z tym bogactwem stworzy wieczorny spektakl pt. "Wieczór Różnych Kultur". Szerokiej publiczności będzie dana możliwość zapoznania się ze współczesną wizją uprawianych technik i trendów w sztuce tańca różnych obszarów kulturowych: od rosyjskiej szkoły baletu klasycznego po amerykański broadway jazz, Hip - Hop, hiszpańskie flamenco czy argentyńskie tango w nowatorskim, współczesnym (choreograficznym układzie) widzeniu sztuki tańca z całym bogactwem tj. z muzyką i strojami, fascynującym dzisiejszych twórców i wykonawców, jak i odbiorców. Spektakl bez wątpienia pogłębi świadomość różnorodności kulturowej oraz wpłynie pozytywnie na międzykulturowy dialog. Podczas koncertu wystąpią niektórzy pedagodzy prowadzący zajęcia warsztatowe oraz zaproszeni na ten pokaz tancerze i choreografowie.

 

 

6 lipca (wtorek)

WIECZÓR Z KINEM TAŃCA

 

Kinoteatr (ul. Orla 7) godz. 21.30

 

 Festiwalowe Kino Tańca, które powraca do kalendarza festiwalu, będzie w tym roku szwedzkim spojrzeniem na sztukę tańca. Pomysłodawczynią oraz propagatorką wieczoru pt.: "Dance Screen Sweden The New Mix" jest Marika Hedemyr - znana szwedzka choreografka, a w Lądku Zdroju będziemy gościć jej uczniów: Josephine Gray oraz Franky Lorenzo. Filmy obejrzymy dzięki uprzejmości Szwedzkiego Instytutu ze Sztokholmu. W czasie tego wieczornego pokazu zobaczymy osiem krótkich prezentacji:

-
"The Hidden
" (choreografia: Bogdan Szyber i Carina Reich; reżyseria - Jonas Akerlund),

- "Rewind" (choreografia: Gunilla Heilborn; zdjęcia: Marten Nilsson),

- "Weightless" (choreografia i reżyseria: Erika Janunger; zdjęcia: David Grehn),

- "2 soon"(choreografia: Cristina Caprioli; zdjęcia: Johan Nordsrom; animacje: Henryk Svensson),

- "Paradise?" (choreografia i reżyseria: Peter Jacobson, Thomas Caley; zdjęcia:

Scentrrifug),

- "Observation" (choreografia: Klara Elenium; zdjęcia: Linus Eklund),

- "Tila" (choreografia i reżyseria: Alexandra Campbell; zdjęcia: Lulu Salmi),

- "The Rain" (choreografia i reżyseria: Pontu Lidberg; zdjęcia: Ralph Evers).

 

 

6 lipca (wtorek)

Nocne Spotkania z Muzyką i Tańcem, Kawiarnia Zdrojowa, ul. Orla 7

 • Wtorek 6.07.2010 start: 2230 do 230
 • Nazwa imprezy: "Full Energy!" (Pełna moc!)
 • style tańca: hip-hop, funkstyle, break dance
 • Osoby prowadzące: Piotr Bańkowski, Robert Jażdżewski.

 

Uwagi:

 

 

Impreza w prawdziwym "ulicznym" stylu. Szerokie ciuchy, dj`e mixujący na żywo, głośna muzyka, bass podkręcony na 100% i taniec z głębi serca- to recepta na udaną imprezę w stylu hip-hop. Prowadzący oraz organizatorzy zadbają o to, żebyście poczuli się przez chwilę jak w Nowym Yorku, miejscu w którym się to wszystko zaczęło i które do dziś stanowi miejsce kultu dla wszystkich hiphopowców. Pamiętajcie, hip-hop nie umarł!


7 lipca (środa)

IMAGES EVOLUTION DANCE COMPANY (USA)

 

Rynek godz. 21.00

 

 


 

 

Prezentacja etiud tanecznych w wykonaniu grupy tanecznej z Nowego Jorku z choreografią Robin Cotler. Etiudy są próba odpowiedzi na pytania. Czy manifestowanie naszego przeznaczenia zaszło za daleko? Czy pierwotne marzenia o ludzkiej wolności zostały sprowadzone na złe tory przez chciwość, dumę, władzę, manipulację i złudzenia? Czy możliwa jest zmiana karmy, która uformowała naszą przyszłość?

Nie mamy możliwości zmieniania historii, ale dzięki wrodzonej czujności zawsze możemy zmienić nasze nastawienie wystarczająco, aby zmienić nasze życie. Nawet w najgorszej sytuacji możemy dokonać wyboru: żyć w strachu i nienawiści, albo ze współczuciem i zrozumieniem. Jeśli tylko obudzimy w naszych sercach współczucie, będziemy mogli zasiać ziarno w ogrodzie świata? i zobaczyć jak się to skończy.

 

 

 

 

Tancerze: Dana Bojarski, Joseph Cotler, Noelle Cotler, Hannah Doyle, Emily

Drilling, Mathew Mancuso, Krista Montrone, Taylor Sanders, Morgan Schlossel, Robert Tyler

Choreografia:Robin Cotler.

 

 

7 lipca (środa)

LUBELSKI TEATR TAŃCA "Ku dobrej ciszy"

 

22.15 Rynek

 

 

 

Spektakl "Ku dobrej ciszy" powstał z inspiracji biografią i twórczością Brunona Schulza. Jussi Tossavainene, napisał o spektaklu: "W centrum znajduje się mężczyzna, a obok kobieta z jego wyobraźni, która staje się jego inspiracją i wybawicielką. Mężczyzna jest artystą pełnym lęków, co jest widoczne w każdym jego ruchu, i bez niej byłby on zupełnie bezradny. Jednak także jej istnienie jest zależne wyłącznie od niego... ona staje się na przemian jego boginią, muzą, matką."

 

Choreografia: Ryszard Kalinowski

Muzyka: Ruth von Mengerson, Louis Sclavis, Kroke
Tancerze: Anna Żak, Ryszard Kalinowski

 

Lubelski Teatr Tańca powstał w roku 2001 z inicjatywy Hanny Strzemieckiej,
wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu, oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej Aktywność twórcza LTT ukierunkowana jest na budowanie teatru tańca jako przestrzeni dialogu z widzem na temat kondycji współczesnego człowieka. Lubelski Teatr Tańca podejmuje liczne inicjatywy artystyczne i edukacyjne, mające na celu promocję tańca współczesnego jako środka wypowiedzi o dużym potencjale intelektualnym i emocjonalnym.
Zespół wielokrotnie gościł na międzynarodowych festiwalach i prezentacjach w Polsce, m.in. Bytom, Kraków, Kalisz, Warszawa, Poznań, Łódź, Gdańsk, Toruń oraz za granicą - USA, Szwajcaria, Francja, Węgry, Finlandia, Hiszpania, Litwa, Rosja, Niemcy, Austria, Tunezja, Holandia, Białoruś, Ukraina

7 lipca (środa)

Nocne Spotkania z Muzyką i Tańcem, Kawiarnia Zdrojowa, ul. Orla 7

 • Środa 7.07.2010 start: 2230 do 230
 • Nazwa imprezy: "Dzikie Latino" (Wild Latino)
 • Style tańca: salsa, samba
 • Osoby prowadzące: Raynel Fernandez Ballester, Edilson Ribeiro de Lima, Sylwia Raźna.

 

Uwagi:

 

 

Impreza w stylu latino. Latynoskie rytmy opanują Lądek Zdrój tego wieczora i będą w nim rządzić do późnych godzin nocnych. Możemy spodziewać się prawdziwie gorrrącej atmosfery dzięki naszym gościom m.in. prosto z serca Kuby, Hawany. Styl latino zachęca do "kocich" ruchów dlatego wszelkie lwy, tygrysy, gepardy - mile widziane. Poczuj niepowtarzalną atmosferę i styl życia, wyrażony w tańcu, który jest tak charakterystyczny dla Latynosów. Poczuj się sexy.

 

 

8 lipca (czwartek)

LUBELSKI TEATR TAŃCA ?NN?- Wacławowi Niżyńskiemu

 

Kinoteatr (ul. Orla 7) godz. 19.00

 

 

 

?Legendarną postać kreują dwaj tancerze. Dzięki temu zabiegowi udało się twórcom uzyskać przejmujący obraz wewnętrznej walki. Już w pierwszych minutach spektaklu polaryzuje się układ sił i kontrast między wykonawcami. Podczas gdy jeden nich ? słaby, chory, wymęczony, w białej koszuli, siedzi w jednej części sceny, drugi prezentuje siłę, talent i moc. To właśnie on w późniejszej scenie będzie oparciem i mistrzem, który prowadzi i daje energię słabszemu- pacynce w jego rękach?.

 

 

 

?Słabość i siła? Gabriela Żuk, Zoom, maj 2008

 

Choreografia: Ryszard Kalinowski
Tancerze: Wojciech Kaproń, Ryszard Kalinowski
Muzyka: Piotr Kurek
Światło:
James Clotfelter, Grzegorz Polak
Wizualizacje:
Aleksander Janas

 

8 lipca ( czwartek)

MICHELLE WURTZ MELANGE CONTEMPRORARY DANCE (USA)

Rynek godz. 21.00

 

Prezentacja etiud tanecznych w wykonaniu grupy założonej i prowadzonej przez Michelle Wurtz, dyrektora szkoły baletowej w Filadelfii.


 

 

8 lipca (czwartek)

Nocne Spotkania z Muzyką i Tańcem, Kawiarnia Zdrojowa, ul. Orla 7

 • Czwartek 8.07.2010 start: 2230 do 230
 • Nazwa imprezy: "Zapomniana sztuka tańca" ("Forgotten art of the dance")
 • Style tańca: tango, disco - lata 80-90-te,
 • Osoby prowadzące: Aisha & Victor, Edilson Ribeiro de Lima

 

Uwagi:

 

 

W czasie tego wieczoru królować będzie zapomniana sztuka tańca. Znani na całym świecie tancerze tanga Aisha & Victor zaprezentują w krótkim pokazie jakie możliwości i potencjał drzemią w tej technice. Uczestnicy będą mieli okazję poczuć to na własnej skórze dzięki nauce podstawowych kroków tanga argentyńskiego- wyjętych prosto z Buenos Aires. Druga część wieczoru należeć będzie do muzyki disco która zamieni Lądek Zdrój w kolorowe miasto pełne konfetti, baloników, stroboskopów i błyszczących strojów. Miasto przeniesione prosto z lat 80 i 90 -tych. Wszystko, oczywiście, za sprawą muzyki i tańca.


9 lipca ( piątek)

KONCERT ?DZIECI DZIECIOM?

Rynek godz. 16.00

 

Koncert "Dzieci Dzieciom", to prezentacja efektów zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży z Gminy Lądek Zdrój, i Powiatu Kłodzkiego które odbędą się podczas tegorocznego MFT - XII Lądeckiego Lata Baletowego. Na scenie zobaczymy uczestników warsztatów "Lato z Tańcem" organizowanych przez CKiR w Lądku Zdroju i "Wyginaj śmiało ciało" organizowanych przez - Artbale Stowarzyszenie REKiS sfinansowanych przez Gminę Lądek Zdrój , a także dofinansowanych przez Powiat Kłodzki warsztatów "Szalone Lato Tańca - Dance Yoursalf", realizowanych przez Artbale Stowarzyszenie REKiS. Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentują również zespoły taneczne dziecięce i młodzieżowe działające na terenie Lądka Zdroju i Ziemi Kłodzkiej.

 

 

9 lipca (piątek)

BALET DWORSKI CRACOVIA DANZA "Taneczny Chopin"

Rynek godz 21.00

 

Taneczny Świat Chopina - złożony jest z utworów muzycznych Fryderyka Chopina, prezentowanych zarówno instrumentalnie, jak i wizualnie. Tancerze wprowadzą widzów w urzekającą atmosferę dworków i salonów XIX wieku, gdzie na balach i przyjęciach przeplatały się różnorodne formy taneczne. Tym programem przybliżone zostaną publiczności zróżnicowane i bogate taneczne kompozycje Fryderyka Chopina, w których kompozytor w doskonały sposób oddał charakter, tempo i rytmy poszczególnych tańców. Chopin, częsty bywalec salonów, teatrów i oper, świetny tancerz, znał z praktyki i obserwacji repertuar taneczny, zarówno polski, jak i europejski. Tancerze Baletu Dworskiego "Cracovia Danza" zaprezentują tańce salonowe i towarzyskie modne w Warszawie, Wiedniu i Paryżu: eleganckie Anglezy i Lansjery, zabawne Kadryle, wirujące, czarowne Walce.

 

 

Balet Dworski ?Cracovia Danza? to jedyny w Polsce profesjonalny zespół tańców dawnych, założony w roku 1998 przez Romanę Agnel, będący kontynuatorem działalności słynnego Baletu Dworskiego "Ardente Sole". Główny repertuar zespołu obejmuje tańce i choreografie baletów dworskich - od średniowiecza do klasycyzmu - odtwarzane na podstawie traktatów mistrzów tańca, a także opracowywane przez współczesnych choreografów inspirujących się ikonografią tańców dawnych.

O wyjątkowości zespołu stanowią: wysoki poziom artystyczny przedstawień, profesjonalni tancerze i z pietyzmem odtworzone kostiumy historyczne. Wszystkie te cechy tworzą najlepszą wizytówkę kultury i sztuki tanecznej, zarówno polskiej jak i europejskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 lipca (sobota)

PARADA TAŃCA ULICAMI MIASTA

pl. M. Skłodowskiej-Curie - Rynek godz. 19.00

 

Tradycja Lądeckiego Festiwalu stała się kolorowa Parada prowadząca mieszkańców, gości i kuracjuszy na Wieczór Finałowy "Lądek Miastem Tancerzy", który w tym roku odbędzie się na pięknym lądeckim rynku. Parada ruszy z placu Marii Skłodowskiej  - Curie i tuż przed rozpoczęciem wieczoru finałowego dotrze na rynek. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym kolorowym pochodzie. Mile widziane kolorowe przebrania.

 

 

10 lipca (sobota)

KONCERT FINAŁOWY "LĄDEK MIASTEM TANCERZY"

Rynek godz. 20.00

{youtube}Pc02naswjQI{/youtube}

 

Finałowy koncert Festiwalu - "Lądek Miastem Tancerzy" zbiera i podsumowuje tygodniowe święto tańca w Lądku Zdroju; to zwieńczenie tygodniowej pracy miłośników tańca, którzy pod kierunkiem uznanych choreografów szlifowali przez ten czas swoje taneczne umiejętności. Koncert ten - jedyny w swoim rodzaju - jest dla nich szansą zaprezentowania na profesjonalnej scenie nabytych umiejętności podczas warsztatów przed widownią. Uczestnicy warsztatów przygotowali pod kierownictwem swoich pedagogów krótkie pokazy choreograficzne. W tym roku zobaczymy między innymi choreografie:

-Michelle Jones-Wurtz (american jazz dance),

-Robin Cotler (american contemporary),

-Moniki Bral (jackson style i jazz rock funk soul),

-Edyty Czagowiec (samba reggae),

-Rady Zivkovic (taniec cygański),

-Beaty Wrzosek ? Dopierały (taniec klasyczny i współczesny),

-Edilsona Ribeiro de Limy (clubbing latino dance),

-Alassane`a Wat`a (afro latino jazz, funky hip-hop),

-Doroty Czajkowskiej (taniec irlandzki),

-Ewy Głowackiej (taniec klasyczny),

-Tatiany Ostrowierch (modern),

-Roberta `Bromz` Jażdżewskiego (video clip dance),

-Aishy&Victora (tango argentyńskie),

-Anny Mendak (taniec brzucha),

-Kimo.

Zapraszamy na to wydarzenie, gdzie radość płynąca z aktywnego uczestnictwa w tańcu udzieli się bez wątpienia wszystkim.

10 lipca (sobota)

Nocne Spotkania z Muzyką i Tańcem, Kawiarnia Zdrojowa, ul. Orla 7

 • Sobota 10.07.2010 start: 2230 do 230
 • Nazwa imprezy: "Dance Yourself!" (Wytańcz się!)
 • Style tańca: wszystkie z możliwych
 • Osoby prowadzące: wszyscy instruktorzy + goście

 

Uwagi:

 

 

Gwarantujemy, że tej nocy nie zapomni żaden z uczestników XII Lądeckiego Lata Baletowego. Zadbają o to organizatorzy, wszyscy instruktorzy warsztatów oraz specjalnie zaproszeni goście. W programie wiele atrakcji m.in. rozstrzygniecie konkursu na Waszego ulubionego instruktora oraz na najciekawszą grupę warsztatową. Impreza trwać będzie do białego rana. Przygotuj się na mieszankę wielu technik tańca, różnorodność kultur z całego świata oraz na wspaniałą zabawę.

 

 

 

 

12 lipca (poniedziałek)

WIECZÓR AUTORSKI SŁAWOMIRA PIETRASA

?WIELCY POLACY? - Karol Szymanowski

Zakład Przyrodoleczniczy ?Wojciech? godz. 19.00

 


Spotkanie prowadzone przez wybitną postać świata muzyki, menedżera scen operowych, Pana Sławomira Pietrasa. Na program cyklu "WIELCY POLACY" składają się prelekcje ukazujące biografię i dokonania wybitnych Polaków. Tym razem Sławomir Pietras przybliży postać Karola Szymanowskiego

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale