^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.
PFRON

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

II zgrupowanie, 11 - 15 maja 2015

Podsumowanie II zgrupowania projektu "...w kręgu tańca..." 11 do 15 maja 2015 roku.

W II grupowaniu projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. "...w kręgu tańca... dofinansowanym przez PFRON wzięły udział trzy specjalne ośrodki wychowawcze (szkoły specjalne) z Czeladzi, Gniezna i Kłodzka.

W projekcie, zrealizowanym w dniach od 11 do 15 maja 2015 roku, uczestniczyło trzydzieścioro sześcioro osób, w tym: trzydzieścioro dzieci i sześcioro opiekunów (wychowawców).

Dzieci były niepełnosprawne intelektualnie, w stopniu lekkim oraz umiarkowanym. Zajęcia z tańców w kręgu, tańców latynoamerykańskich, terapii tańcem i ruchem oraz improwizacji tanecznych prowadzone przez dr Bożenę Jakubczak, Martę Grzegorczyk, Żanetę Ryszawę oraz Berenikę Jakubczak. Prócz warsztatów pięciodniowych zaoferowaliśmy, w ramach projektu, wieczorne spotkania integracyjne z tancerzami oraz spotkania z gośćmi. Gościem specjalnym była pani Sylwia Raźna - tancerka rewiowa.

Opiekunowie niepełnosprawnych uczestników spotkań warsztatowych po ich zakończeniu zwrócili uwagę na nieoczekiwaną w takim wymiarze, ale bardzo wyraźną zmianę postaw swoich podopiecznych na korzyść ich otwartości w wyrażaniu własnych emocji i właściwego ich ukierunkowania, zarówno wobec siebie jak i otoczenia, dotyczącą również postaw prowadzących oraz organizatorów projektu a także pracowników ośrodka.

Kolejne (i ostatnie) dwa zgrupowania odbędą się we wrześniu tego roku.

Podziękowania za udział w II zgrupowaniu

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w II zgrupowaniu projektu w kręgu tańca w 2015 roku, w dniach 11 - 15 maja. Dziękujemy zwłaszcza uczestnikom (z 3 szkół z całej Polski) za entuzjazm, jaki udzielił się również nam, organizatorom, dziękujemy artystom za cierpliwość i poświęcenie pracy z młodymi uczestnikami, niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, a także za cenne uwagi skierowane do opiekunów, którzy razem z podopiecznymi brali czynny udział w zajęciach. Dziękujemy również ośrodkowi Promenada w Białobrzegach za miłe przyjęcie, oraz i przewoźnikowi, dzięki któremu wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsca realizacji II zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...".

 

 

Sylwia Raźna - na wieczornym spotkaniu integracyjnym podczas II zgrupowania ...w kręgu tańca...

Sylwia RaźnaMiędzynarodowa instruktorka, choreografka, tancerka oraz niekwestionowana pionierka i specjalistka w dziedzinie tańca latynoskiego w Polsce. Posiada ognisty brazylijski temperament, połączony z darem szczegółowego przekazywania wiedzy. Specjalizuje się w sambie brazylijskiej karnawałowej (samba de enredo) oraz w salsie w stylu LA i NY, które pokazuje na scenach i warsztatach w całym kraju już od 1997 roku. Jest tancerką tańca jazzowego i towarzyskiego. Poznawała nowe style taneczne podczas swoich podróży do USA (Nowy Jork) oraz do Ameryki Łacińskiej. Jest choreografką i założycielką grupy i szkoły Tancerze.pl - zawodowej rewii tanecznej przedstawiającej tańce świata.

Uczestniczyła w tworzeniu choreografii dla par „You Can Dance - Po prostu tańcz!” i pierwszych edycji „Tańca z Gwiazdami”. Sylwię „Lulę” Raźną wielokrotnie zapraszano także do prezentacji na kongresach tańca za granicą, m.in. w Norwegii, Niemczech, Czechach i Chorwacji. W latach 2008 – 2011 rozwijała swoją karierę taneczną w Londynie; obecnie pracuje w kraju. Jest charyzmatyczną instruktorką o świetnej metodyce nauczania i ogromnym doświadczeniu. Sylwia przyciąga zarówno początkujących pasjonatów stylu, jak i zawodowych tancerzy - wielu z nich rozwija błyskotliwe, również międzynarodowe, kariery taneczne. Prowadzi zajęcia dynamicznie i ciekawie; można na nich uzyskać nie tylko rzetelne informacje na temat sposobów wyrażania latynoskich rytmów, lecz także poczuć klimat gorących plaż.

 

Sylwia Raźna - specjalista artysta prowadzący pokaz na wieczornym spotkaniu integracyjnym podczas II zgrupowania projektu "...w kręgu tańca..." w 2015 roku.

Miejsce i czas realizacji pięciodniowych warsztatów II zgrupowania ...w kregu tańca...

II Zgrupowanie realizowane będzie w dniach 11 – 15 maja 2015 roku. Miejscem jego realizacji jest tym razem Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne PROMENADA w Białobrzegach (ul. Spacerowa 35).

To całoroczne centrum szkoleniowo-konferencyjne dla firm, idealne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych oraz letnia przystań dla dzieci i młodzieży. Centrum Promenada położone jest ok. 30 km od Warszawy, w malowniczej  okolicy Zalewu Zegrzyńskiego to świetna przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Miłośnicy spacerów, biegania czy rowerowych wycieczek będą zachwyceni lasem znajdującym się tuż obok Centrum Promenada

Więcej informacji: http://www.promenadacountry.pl.

Spotkania z mediatorem - rozwiązywanie problemów rówieśniczych podczas II zgrupowania 11 - 15 maja 2015 roku - Magdalena Błońska

cvPani Magdalena Błońska - absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej, kierunku: Resocjalizacja i Rewalidacja oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, kierunku: Negocjacje i Mediacje, prowadzić będzie spotkania, których celem będzie uczenie uczestników (dzieci i opiekunów) projektu dofinansowanego ze środków z PFRON, skutecznego rozwiązywania problemów rówieśniczych.

Jest mediatorem z wieloletnim doświadczeniem a specjalizuje się w mediacjach cywilnych, rodzinnych, karnych, z nieletnim  sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych.
Od 2011 r. związana jest z Polskim Centrum Mediacji.
Prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.
Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.
Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas II zgrupowania 11 - 15 maja 2015 roku - Marta Grzegorczyk

MG2Absolwentka wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego a na co dzień tancerką turniejową i instruktorką specjalizującą się w tańcach latynoamerykańskich.

Swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 8 lat w podwarszawskim Legionowie. W swojej karierze tanecznej miała wiele wygranych turniejów odbywających się w całej Polsce m.in. Puchar Okręgu Mazowieckiego, Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Natomiast w 2004 roku zdobyła najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich. Ponadto uczestniczyła w turniejach międzynarodowych w Polsce, w Kopenhadze, Ostrawie i Pradze osiągając zadowalające rezultaty. Liczne szkolenia m.in. z Mistrzami Świata Michałem Malitowskim i Joanną Leunis pomogły w osiągnięciu fachowej wiedzy i zdobyciu cennych umiejętności. Od paru lat prowadzi kursy tańca towarzyskiego jak i Solo Latino Ladies dla dzieci i dorosłych przekazując radość i satysfakcję jaka płynie z wykonywania tej dyscypliny.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas II zgrupowania 11 - 15 maja 2015 roku - dr Bożena W. Jakubczak

BJ3

Animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, posiada uprawnienia do prowadzenia tańców w kręgu wydane przez Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów. członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności pedagog specjalny. Autor wielu wydarzeń kulturalnych, współorganizator dwunastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lat o Baletowe, autor projektów: Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca, "...w kręgu tańca...", „Terpsychora do szkół” i in. Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas II zgrupowania 11 - 15 maja 2015 roku - Berenika Jakubczak

berenika1Artysta tancerz - choreolog, asystent baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie. Absolwentka Royal Academy of Dance - Benesz Institute w Londynie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Finalistka XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francjii. Przez wiele lat pracowała jako tancerka Baletu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Absolwentka Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie Wydziału Reklama. Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół".

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale