^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.
PFRON

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

III zgrupowanie, 14 - 18 września 2015

Otrzymaliśmy podziękowania od uczestników III zgrupowania

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w III zgrupowaniu dofinansowanego ze środków PFRON projektu pn. "...w kręgu tańca...", zrealizowanego w dniach 14 - 18 września 2015 roku. Dziękujemy zwłaszcza uczestnikom (z 3 szkół z całej Polski) za entuzjazm, jaki udzielił się również nam, organizatorom. Dziękujemy artystom prowadzącym warsztaty z 4 technik tańca oraz "Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce" za cierpliwość i poświęcenie w pracy z młodymi uczestnikami, niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, a także za cenne uwagi skierowane do ich opiekunów, którzy razem z podopiecznymi brali aktywny udział w zajęciach. Dziękujemy również Ośrodkowi Charytatywno – Szkoleniowemu Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko za miłe przyjęcie, oraz przewoźnikowi, dzięki któremu wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsca realizacji III zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...".

Artbale Stowarzyszenie, organizator projektu pod nazwą "...w kręgu tańca..." otrzymał podziękowania: od Zespołu Szkół Specjalnych nr 91 z Warszawy, od Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego z Grójca oraz od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 Dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskikiej w Policach.

podziekowanie z Warszawy male podziekowanie z Grojca male
podziekowanie z Polic male

Podsumowanie III zgrupowania projektu "...w kręgu tańca..." w 2015 roku

18 września br. (2015) zakończyło się trzecie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. "...w kręgu tańca...” dofinansowane przez PFRON. Wzięły udział trzy specjalne ośrodki wychowawcze (szkoły specjalne) z Polic, Grójca i Warszawy.

Projekt został zrealizowany Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko w dniach od 14 do 18 września 2015 roku.

Uczestniczyło w nim trzydzieścioro sześcioro osób, w tym: trzydzieścioro niepełnosprawnych dzieci i sześcioro opiekunów (wychowawców). Zajęcia – warsztaty z tańców w kręgu, modern latin, terapii tańcem oraz improwizacji tanecznych wypełniły zasadniczo każdy dzień pobytu uczestników trzech szkół specjalnych z terenu całego kraju. Prowadzącymi były: dr. Bożena Jakubczak, p. Marta Grzegorczyk, p. Żaneta Ryszawa oraz p. Berenika Jakubczak.

Obok zajęć taneczno-ruchowych ARTBALE jako organizator zapewnił w ramach projektu, spotkania z mediatorem. W ciągu jednego dnia 3 grupy miały zajęcia z panią Magdaleną Błońską w zakresie rozwiązywania problemów rówieśniczych.

Pierwsze trzy dni zakończyły się wieczornymi integracyjnymi spotkaniami z tancerzami. Ostatni dzień wypełniły próby i pokaz efektów całego tygodnia pracy prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną - uczestnikami trzeciego zgrupowania projektu.  Opiekunowie niepełnosprawnych uczestników spotkań warsztatowych po ich zakończeniu zwrócili uwagę na spodziewaną, lecz nie w tak znaczącym stopniu, bardzo wyraźną zmianę postaw swoich podopiecznych.

Pięciodniowy program z uwagi na przebywanie w tym samym czasie i miejscu 3 grup młodych niepełnosprawnych nie znających się wcześniej (szkoły z całego kraju) przyczynił się do integracji dzieci i młodzieży, i dał im radość uczenia się nowych elementów tanecznych i nowych form ekspresji ruchowej. Dała się zauważyć otwartość w wyrażaniu własnych emocji i odpowiedniego ich ukierunkowania, zarówno wobec siebie jak i otoczenia, dotyczącą również postaw opiekunów, prowadzących oraz organizatorów projektu a także pracowników ośrodka w Popowie Letnisku.

Miejsce i czas realizacji pięciodniowych warsztatów III zgrupowania ...w kręgu tańca...

Zgrupowania: trzecie i czwarte projektu „…w kręgu tańca…” zrealizowane zostaną w Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko, który mieści się przy Al. Centralnej 6.

Całoroczne centrum hotelowo-konferencyjne dla stowarzyszeń i firm (oraz letnia przystań dla dzieci i młodzieży) położone jest ok. 45 km od Warszawy, pośród pięknych lasów iglastych tworzących specyficzny mikroklimat. Popowo leży w pobliżu Serocka, miasta nad Zalewem Zegrzyńskim, mającego uwarunkowania turystyczno-wypoczynkowe, nieskażone środowisko naturalne obfitujące w oazy fauny i flory, jak również dobrej klasy zabytki. Więcej informacji: http://www.caritaspopowo.pl.

Trzecie zgrupowanie projektu dr. Bożeny W. Jakubczak pn. „…w kręgu tańca…” zostanie zrealizowane w terminie od 14 do 18 września.

Przypominamy, że dojazd na trasie z Warszawy, z miejsca zbiórki wszystkich grup do miejsca realizacji projektu, jest zapewniony ze strony ARTBALE i dla uczestników jest nieodpłatny. Projekt jest dofinansowany ze środków PFRON.

Spotkania z mediatorem - rozwiązywanie problemów rówieśniczych podczas III zgrupowania 14 – 18 września 2015 roku - Magdalena Błońska

Magdalena BłońskaRównież podczas III zgrupowania mediator - pani Magdalena Błońska poprowadzi spotkania w zakresie rozwiązywania problemów rówieśniczych.

Na co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Magdalena Błońska prowadziła spotkania podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…”.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III zgrupowania 14 - 18 września 2015 roku - dr Bożena W. Jakubczak

BJ3Animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, posiada uprawnienia do prowadzenia tańców w kręgu wydane przez Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów. członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności pedagog specjalny.

Autor wielu wydarzeń kulturalnych, współorganizator dwunastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lat o Baletowe, autor projektów: Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca, "...w kręgu tańca...", „Terpsychora do szkół” i in.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku. Podczas III zgrupowania "...w kręgu tańca..." poprowadzi warsztaty Tańców w kręgu. 

Tańce w kręgu opierają się na aktywizacji ciała usprawniającą koordynację ruchów, wzmacniającą kondycję i poprawiającą samopoczucie. Mają też istotne działanie integracyjne, oparte na ciągłej współpracy tańczących wykonujących te same sekwencje kroków do muzyki o charakterystycznym brzmieniu od spokojnej do szybkiej i pełnej temperamentu.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III zgrupowania 14 - 18 września 2015 roku - Marta Grzegorczyk

MG2Tancerka turniejowa i instruktorka specjalizująca się w tańcach latynoamerykańskich, swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 8 lat w podwarszawskim Legionowie. W swojej karierze tanecznej miała wiele wygranych turniejów odbywających się w całej Polsce m.in. Puchar Okręgu Mazowieckiego, Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Natomiast w 2004 roku zdobyła najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich.

Ponadto uczestniczyła w turniejach międzynarodowych w Polsce, w Kopenhadze, Ostrawie i Pradze osiągając zadowalające rezultaty. Liczne szkolenia m.in. z Mistrzami Świata: Michałem Malitowskim i Joanną Leunis pomogły w osiągnięciu fachowej wiedzy i zdobyciu cennych umiejętności. Od paru lat prowadzi kursy tańca towarzyskiego jak i Solo Latino Ladies dla dzieci i dorosłych przekazując radość i satysfakcję jaka płynie z wykonywania tej dyscypliny.

Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

Podczas III zgrupowania „…w kręgu tańca…” poprowadzi warsztaty tańców latynoamerykańskich.

Są to tańce towarzyskie, do których zaliczamy: sambę, cza-czę, rumbę, jive i pasodoble. Charakterystyczne dla nich sa ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Powstały na przełomie XIX i XX wieku w krajach tzw. Ameryki łacińskiej, a pochodzą z Brazylii, Kuby oraz z Hiszpanii. Wyrosły jako mieszanka elementów (rytmów i kroków) tańców pochodzących z łacińskich krajów Europy Zachodniej (Hiszpania, Portugalia), kultury Indian południowoamerykańskich oraz ludności pochodzenia afrykańskiego.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III zgrupowania 14 - 18 września 2015 roku - Żaneta Ryszawa

Żaneta RyszawaCertyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem, absolwentka podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, dyplomowana instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen) oraz tańców w kręgu.

Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również warsztaty dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w towarzystwie ich opiekunów podczas II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

Podczas III zgrupowania "... w kręgu tanca..." poprowadzi warsztaty z Terapii tańcem i ruchem.

Terapia tańcem i ruchem jest zaliczana do kierunków psychoterapii, której celem jest pełna integracja w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej przez wykorzystanie tańca i ruchu. Metoda ta opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość, stany emocjonalne. Poprzez doświadczenia ruchowe i taniec będziemy wsłuchiwać się w swoje ciało, odczytywać sygnały płynące z niego, poszukiwać w sobie wewnętrznego potencjału twórczego. Spotkanie z terapią tańcem i ruchem ma na celu praktykowanie uważności bycia w swoim ciele, poszukania drogi do samopoznania, doświadczenia harmonii i radości z życia.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III zgrupowania 14 - 18 września 2015 roku - Berenika Jakubczak

berenika1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Ukończyła również Benesz Institute w Londynie, (Royal Academy of Dance) i obecnie jest asystentką baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka Baletu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

Jest finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również warsztaty dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w towarzystwie ich opiekunów podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku. 

Podczas III zgrupowania poprowadzi warsztaty z „Improwizacji tanecznych”

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale