^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.
PFRON

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Podsumowanie III zgrupowania projektu "...w kręgu tańca..." w 2015 roku

18 września br. (2015) zakończyło się trzecie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. "...w kręgu tańca...” dofinansowane przez PFRON. Wzięły udział trzy specjalne ośrodki wychowawcze (szkoły specjalne) z Polic, Grójca i Warszawy.

Projekt został zrealizowany Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko w dniach od 14 do 18 września 2015 roku.

Uczestniczyło w nim trzydzieścioro sześcioro osób, w tym: trzydzieścioro niepełnosprawnych dzieci i sześcioro opiekunów (wychowawców). Zajęcia – warsztaty z tańców w kręgu, modern latin, terapii tańcem oraz improwizacji tanecznych wypełniły zasadniczo każdy dzień pobytu uczestników trzech szkół specjalnych z terenu całego kraju. Prowadzącymi były: dr. Bożena Jakubczak, p. Marta Grzegorczyk, p. Żaneta Ryszawa oraz p. Berenika Jakubczak.

Obok zajęć taneczno-ruchowych ARTBALE jako organizator zapewnił w ramach projektu, spotkania z mediatorem. W ciągu jednego dnia 3 grupy miały zajęcia z panią Magdaleną Błońską w zakresie rozwiązywania problemów rówieśniczych.

Pierwsze trzy dni zakończyły się wieczornymi integracyjnymi spotkaniami z tancerzami. Ostatni dzień wypełniły próby i pokaz efektów całego tygodnia pracy prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną - uczestnikami trzeciego zgrupowania projektu.  Opiekunowie niepełnosprawnych uczestników spotkań warsztatowych po ich zakończeniu zwrócili uwagę na spodziewaną, lecz nie w tak znaczącym stopniu, bardzo wyraźną zmianę postaw swoich podopiecznych.

Pięciodniowy program z uwagi na przebywanie w tym samym czasie i miejscu 3 grup młodych niepełnosprawnych nie znających się wcześniej (szkoły z całego kraju) przyczynił się do integracji dzieci i młodzieży, i dał im radość uczenia się nowych elementów tanecznych i nowych form ekspresji ruchowej. Dała się zauważyć otwartość w wyrażaniu własnych emocji i odpowiedniego ich ukierunkowania, zarówno wobec siebie jak i otoczenia, dotyczącą również postaw opiekunów, prowadzących oraz organizatorów projektu a także pracowników ośrodka w Popowie Letnisku.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale