^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

 

herb-Legionowo

 

 

 

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Legionowskie Senioritki ARTBALE 2019

Rozpoczynamy „Legionowskie Senioritki Artbale 2019”

Po raz kolejny miło jest nam poinformować Państwa o realizacji przez Stowarzyszenia ARTBALE projektu dedykowanego starszym mieszkańcom Legionowa, pod nazwą „LEGIONOWSKIE SENIORITKI ARTBALE 2019”. Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Legionowo zapraszamy młodych duchem i chcących zadbać o aktywność ruchową w miłej atmosferze starszych mieszkańców Legionowa zamierzających poświęcić trochę swojego wolnego czasu na bezpłatną naukę i wspólne spotkania ze sztuka tańca.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna osób w wieku emerytalnym, którzy są mieszkańcami Gminy Miejskiej Legionowo, poprzez praktyczne zaangażowanie i wspólny udział w warsztatach, spotkaniach z tańcem, oraz w przygotowaniach do pokazów tańca i uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Informacje szczegółowe

Na projekt „LEGIONOWSKIE SENIORITKI ARTBALE 2019” składa się:

Systematyczne stałe spotkania integracyjno-taneczne o tematyce tańców w kręgu. Realizowane dla dwóch grup seniorów w dwóch miejscach, z uwzględnieniem podziału na grupy, w sali II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego i w sali Domu Dziennego Pobytu Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Tańce w kręgu opierają się na usprawniającej koordynację ruchów technice wzmacniającej kondycję i poprawiającej samopoczucie. Mają też istotne działanie integracyjne, oparte na tolerancji i akceptacji oraz stałej współpracy tańczących wykonujących wspólną choreografię ze wspólną sekwencją kroków do muzyki o charakterystycznym brzmieniu, od spokojnej do pełnej temperamentu, zawsze jednak dopasowanej do możliwości uczestników.

Wspólne spotkania integracyjno-taneczne z praktyką tańca swobodnego. Taniec swobodny jest niezwykle przydatny seniorom do ich wyzwolenia się z ram: „nie wypada”. Osoby starsze winny cieszyć się życiem póki trwa, a nie ciągle być ograniczanymi i asekurującymi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla każdego zakwalifikowanego uczestnika.

Zainteresowanych udziałem we wszystkich zaplanowanych godzinnych zajęć i spotkań odbywających się dla jednej grupy średnio, raz w tygodniu od sierpnia do grudnia 2019 roku, prosimy o niezwłoczne wypełnienie, podpisanie oraz dostarczenie do biura ARTBALE, dokumentów zgłoszeniowych, na które składają się:

Karta zgłoszenia uczestnika

Oświadczenie o udostępnieniu danych osobowych

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie wizerunku.

Powyższe formularze dostępne są w Biurze ARTBALE oraz na stronie www.artbale.pl. Dokumenty będą przyjmowane w Biurze Stowarzyszenia ARTBALE mieszczącym się w budynku II Liceum Ogólokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Legionowie, ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23. Ilość miejsc jest jednak ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestnika decyduje data i kolejność złożenia wszystkich trzech prawidłowo podpisanych, niezbędnych dokumentów.

Prowadzenie zajęć w sali II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego a Wiesław Jakubczak

Układy choreograficzne z autorskimi warsztatami dla grup osób w wieku emerytalnym będących mieszkańcami gminy miejskiej Legionowo, uwzględniających integrację i wsparcie aktywności społecznej oraz aktywizujących społecznie uczestników w technice i metodyce tańca swobodnego realizowane w ramach projektu Legionowskie Senioritki Artbale (zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo) w trzech dwugodzinnych spotkaniach dla obu grup realizowanych w ramach projektu w sali II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego w terminach  23 października, 13 listopada i 4 grudnia 2019 roku powadzi pan Wiesław Jakubczak, prawnik, doradca podatkowy - emeryt, ekspert z działalności i dokumentowania finansowego w NGO, Aktualnie jako Doradca Zarządu Artbale Stowarzyszenia wspiera pracę na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w Warszawie, Legionowie oraz na Dolnym Śląsku, doradza przy rozwiązywaniu wielu problemów prawno-księgowych, uzyskiwaniu statusu pożytku publicznego i wspieraniu wolontariatu dla organizacji pozarządowych NGO. Jest również licencjonowanym, doradcą podatkowym i ekspertem w zakresie badania dokumentów księgowych w PTK.

Prowadzenie zajęć w sali Domu Dziennego Pobytu Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie- dr Bożena Wiesława Jakubczak

BJ3Układy choreograficzne z autorskimi warsztatami dla grupy osób w wieku emerytalnym bedących mieszkańcami gminy miejskiej Legionowo, uwzględniających intergrację i wsoparcie aktywności społecznej  oraz aktywizujacych społecznie uczestników w technice i metodyce tańców w kregu realizowane w sali Domu Dziennego Pobytu Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie w ramach projektu Legionowskie Senioritki Artbale w godzinach od 11:00 do 11:45 we wtorki: 17.09, 24.09, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10, 5.11, 12.11, 19.11, 26.11, 3.12 i 10.12 2019 roku. Zajęcia prowadzi dr Bożena Wiesława Jakubczak – pedagog specjalny, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

 

Czytaj więcej: Prowadzenie zajęć w sali Domu Dziennego Pobytu Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie- dr Bożena...

Prowadzenie zajęć w sali II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego- dr Bożena Wiesława Jakubczak

BJ3Układy choreograficzne z autorskimi warsztatami dla grupy osób w wieku emerytalnym bedących mieszkańcami gminy miejskiej Legionowo, uwzględniających intergrację i wsparcie aktywności społecznej  oraz aktywizujacych społecznie uczestników w technice i metodyce tańców w kregu realizowane w ramach projektu Legionowskie Senioritki Artbale (zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo) w sali II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego przy ulicy Kościuszki 8a w godzinach od 8:45 do 10:15 we wtorki: 17.09, 24.09, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10, 5.11, 12.11, 19.11, 26.11, 3.12 i 10.12 2019 roku. Zajęcia prowadzi dr Bożena Wiesława Jakubczak – pedagog specjalny, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Czytaj więcej: Prowadzenie zajęć w sali II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego- dr Bożena...

Zakończenie zadania "Legionowskie Senioritki Artbale 2019"

Z dniem 10 grudnia 2019 roku zakończyła się kolejna już edycja projektu dedykowanego starszym mieszkańcom Legionowa, pod nazwą „Legionowskie Senioritki Artbale 2019”. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo a zrealizowane przez Stowarzyszenia ARTBALE. Do zadania zgłosiło się 28 mieszkańców
w wieku emerytalnym i brało stały udział w dwóch grupach ponad 20 osób, młodych duchem i chcących zadbać
o aktywność ruchową w miłej atmosferze starszych mieszkańców Legionowa, zamierzających poświęcić trochę swojego wolnego czasu na naukę i wspólne spotkania ze sztuką tańca.

Głównym celem projektu było wpływanie na zmianę nieaktywnych postaw i ugruntowywanie aktywności społecznej oraz sprawności psychoruchowej, jak i budowanie wzajemnych więzi i postaw społecznie zaangażowanych seniorów - osób w wieku emerytalnym, będących mieszkańcami Gminy Miejskiej Legionowo.

Zadanie wykorzystywało układy choreograficzne z autorskimi warsztatami dla grup osób w wieku emerytalnym będących mieszkańcami gminy miejskiej Legionowo, uwzględniających integrację i wsparcie aktywności społecznej oraz aktywizujących społecznie uczestników w technice i metodyce tańców w kręgu oraz tańca swobodnego.

Pierwszym, głównym elementem zadania „Legionowskie Senioritki Artbale 2019” były systematyczne stałe spotkania integracyjno-taneczne w technice i metodyce tańców w kręgu. Polegają one na usprawniającej koordynację ruchów technice wzmacniającej kondycję i poprawiającej samopoczucie. Mają też istotne działanie integracyjne, oparte na tolerancji i akceptacji oraz stałej współpracy tańczących wykonujących wspólną choreografię ze wspólną sekwencją kroków do muzyki o charakterystycznym brzmieniu, od spokojnej do pełnej temperamentu, zawsze jednak dopasowanej do możliwości uczestników.

Legionowskie Senioritki ARBALE 2019  Legionowskie Senioritki ARBALE 2019  Legionowskie Senioritki ARBALE 2019  Legionowskie Senioritki ARBALE 2019 
 Legionowskie Senioritki ARBALE 2019  Legionowskie Senioritki ARBALE 2019  Legionowskie Senioritki ARBALE 2019  Legionowskie Senioritki ARBALE 2019

Zajęcia z tańców w kręgu realizowane były dla dwóch grup seniorów w dwóch miejscach, z uwzględnieniem podziału na grupy, w sali II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego i w sali Domu Dziennego Pobytu Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie. Dla każdej z dwóch grup zrealizowano dwa zajęcia we wrześniu, pięć zajęć w październiku, cztery zajęcia w listopadzie oraz dwa w grudniu.

Drugim elementem zadania „Legionowskie Senioritki Artbale 2019” były wspólne spotkania integracyjno-taneczne w technice tańca swobodnego. Taniec swobodny jest niezwykle przydatny seniorom do ich wyzwolenia się z ram: „nie wypada”. Osoby starsze winny cieszyć się życiem póki trwa, a nie ciągle być ograniczanymi i asekurującymi.

Zajęcia tańca swobodnego zrealizowane były podczas trzech spotkań wspólnie dla chętnych obydwu grup w sali
II piętra „Poczytalni” legionowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny dla każdego uczestnika.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale