^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt "...w kręgu tańca...2023" Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ARTBALE W okresie: 01.04. - 30.12.2023, roku. Wartość dofinansowania: 396 800,00 zł Całkowita wartość zadania: 460 800,00 zł

1 8714

znaki strona www

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Trzecie zgrupowanie (od 25 do 29 września 2023 roku)

Podsumowanie realizacji III zgrupowania w kręgu tańca 2023

Trzecie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą: „...w kręgu tańca... 2023” zostało zrealizowane w dniach: 25-29 września 2023 roku. Na zgrupowanie przyjechały 4 grupy uczestników – uczniów, wraz z opiekunami delegowanymi przez szkoły macierzyste (w sumie 40 osób), z czterech szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z całej Polski. A były to:

1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Elbląga (województwo warmińsko-mazurskie),

2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Dęblina (województwo lubelskie),

3. Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego z Grójca (województwo mazowieckie),

4. Zespół Szkół Specjalnych nr 9 im. Witczaka z Jastrzębia Zdroju (województwo śląskie).

Czytaj więcej: Podsumowanie realizacji III zgrupowania w kręgu tańca 2023

Ogólne informacje o zgrupowaniu

Trzecie zgrupowanie projektu dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą: „...w kręgu tańca... 2023” zostanie zrealizowane w Integracyjne Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR w Serocku, w dniach od 25 września do 29 września 2023 roku. Wezmą na nim udział cztery grupy dzieci i młodzieży z niesprawnościami, wraz z ich opiekunami, z czterech szkół z terenu całej Polski:

1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Elbląga (województwo warmińsko-mazurskie),
2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Dęblina (województwo lubelskie),
3. Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego z Grójca (województwo mazowieckie),
4. Zespół Szkół Specjalnych nr 9 im. Witczaka z Jastrzębia Zdroju (województwo śląskie).

Czytaj więcej: Ogólne informacje o zgrupowaniu

Prowadzenie zajęć: dr Bożena W. Jakubczak

dr Bożena W. Jakubczak

Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych.  Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca".

Dr Bożena W. Jakubczak jest absolwentką Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer".

Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego.

Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju.

Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu.

Wielokrotnie realizowane własne projekty takie jak „Terpsychora do szkół” i „Spotkania z Terpsychorą” skierowane były dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, czy też dla osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane były i są bezpośrednio osobom niepełnosprawnym, uczniom (dzieci i młodzieży) ze szkół specjalnych z całej Polski.

Projekty z cyklu „Legionowskie Senioritki ARTBALE” integrowały i aktywizowały emerytów i seniorów z Legionowa.

Podczas trzeciego zgrupowania projektu „...w kręgu tańca...2023" dr Bożena W. Jakubczak poprowadzi warsztaty: "Tańce w kręgu".

Prowadzenie zajęć: Maria Urszula Jarosiewicz

Ula JarosiewiczTancerka, choreograf, instruktor tańca cygańskiego . Założyciel, manager i lider zespołu taneczno-wokalnego MIRO IŁO.

Pomysłodawca i koordynator projektu ROMANO SWETO – projektu obejmującego propagowanie tańca i muzyki cygańskiej poprzez organizację warsztatów. Zajmuje się propagowaniem kultury ( taniec, śpiew, poezja), tradycji i historii społeczności romskiej, poprzez organizację warsztatów, prezentacji, programów artystycznych i edukacyjnych, oraz nauczanie tańca cygańskiego z Polski, Rosji, Węgier, Turcji, Iranu i Indii.

Posiadane certyfikaty: Romano Dance School w Berlinie i Teatr Cygański Monisto w Moskwie. Stylistka profesjonalnych kostiumów do tańca cygańskiego. Przedstawia siebie jako tancerkę ze stażem, doświadczeniem, pasją i wielkim upodobaniem do tworzenia choreografii i przekazywania tajników tradycyjnego tańca cygańskiego. Zajmuje się propagowaniem historii, tradycji i kultury społeczności romskiej z Polski, oraz ze świata np. Indii, Iranu, Turcji, Węgier, Rosji, poprzez organizowanie: prezentacji, programów edukacyjno-rozrywkowych, pokazów tańca cygańskiego a także projektowaniem i wykonawstwem strojów scenicznych do tańca cygańskiego.

O jej wysokich kompetencjach świadczą uzyskane certyfikaty: Romano Dance School w Berlinie i Teatr Cygański Monisto w Moskwie.

Tak opisuje swoją pasję tańca cygańskiego:

O MUZYCE I TAŃCU CYGAŃSKIM – muzyka jest niewidzialnym tańcem a taniec jest niemą muzyką.

Taniec i muzyka cygańska - zawsze jest bardzo emocjonalna, niezależnie czy to nostalgiczna, czy radosna. Przedstawia szeroki wachlarz emocji, odkrywa radość, miłość, smutek, rozpacz, tęsknotę, bo takie też jest cygańskie życie. Tańcząc stajesz się muzyką pachnącą lasem, ogniskiem, wolnością. Możemy wyszczególnić jakby 3 gatunki muzyki cygańskiej Polskiej i Ruskiej Romy: serbianka, polka i romans rosyjski.

W tańcu estradowym istotnym elementem tańca jest spódnica. Musi być odpowiednio obszerna, aby tancerka mogła nią wykonywać zamaszyste ruchy, powodujące piękny rysunek obfitych falban.

Podczas trzeciego zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2023" poprowadzi warsztaty: Tańce cygańskie.

Prowadzenie zajęć: Berenika Jakubczak-Rauze

Berenika Jakubczak-RauzeAbsolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Tańca klasycznego uczyła się tam pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Florentyna Kilińska, Barbara Sier-Janik, Ewa Głowacka i Teresa Memches. Doskonaliła się także podczas warsztatów tanecznych w Dreźnie (Palucca Schule), Warszawie, Poznaniu i Lądku Zdroju.

W 2001 roku była finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka artystka Baletu Narodowego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

W 2011 roku ukończyła studia choreologiczne w londyńskim Instytucie Benesha, (Royal Academy of Dance) i w  konsekwencji 2011 roku uzyskała certyfikat w specjalności notacji tańca. Obecnie jest asystentką choreografów i choreologiem Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Pełni tę funkcję przede wszystkim u boku Krzysztofa Pastora.

Przekazywała jego choreografie i asystowała mu przy realizacjach jego baletów w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu (Tristan i Izolda, Bolero, Romeo i Julia), Łotewskiej Operze Narodowej (Bolero), w Augsburg Theater (Adagio & Scherzo) i Polskim Balecie Narodowym (Bolero). Pracowała również w Teatrze Wielkim z innymi choreografami i realizatorami, jak: Millicent Hodson, John Neumeier, Ashley Page, Toer van Schayk i Jeanette Vondersaar. Wraz z baletmistrzami Polskiego Baletu Narodowego prowadzi wznowieniowe i codzienne próby całego repertuaru.

Berenika Jakubczak-Rauze od wielu lat wspiera i prowadzi udaną pracę habilitacyjną z osobami niepełnosprawnymi, wykorzystującą metodykę pracy tancerza i elementy tańca klasycznego do pracy z takimi osobami jak też z ich bezpośrednim otoczeniem - z nauczycielami szkolnictwa specjalnego.

Przez wiele lat prowadziła dla ARTBALE Stowarzyszenia zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz towarzyszących im opiekunów, pod nazwą „…w kręgu tańca…”.

Podczas trzeciego zgrupowania projektu „...w kręgu tańca...2023 " Berenika Jakubczak-Rauze poprowadzi warsztaty: Improwizacje taneczne.

Spotkanie z mediatorem: Magdalena Błońska

Magdalena BłońskaMgr pedagogiki specjalnej, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej. Mediator sądowy wpisany na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Warszawie. Na co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Podczas wielu edycji projektu autorstwa dr Bożeny W. Jakubczak prowadziła  dla poszczególnych grup Spotkania z mediatorem na temat wzmacniania postaw samodzielności i rozwiązywania konfliktów w środowiskach rówieśniczych.

Podczas trzeciego zgrupowania projektu "...w kregu tańca...2023", przeprowadzi zajęcia "Spotkanie z mediatorem".

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale