^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

I Lądeckie Lato Baletowe

I Lądeckie Lato Baletowe

Festiwal Lądeckie Lato Baletowe

26 czerwca do 26 lipca 1999 r.

 

 

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w dniach od 26 czerwca do 26 lipca 1999 r., podczas której miały miejsce spotkania artystyczne dzieci i młodzieży na dwu dwutygodniowych turnusach kolonijnych zakończonych koncertami. W spotkaniach uczestniczyli głównie uczniowie z warszawskiej i poznańskiej Szkoły Baletowej, ze szkół muzycznych oraz powszechnych. Gośćmi festiwalu w roku 1999 byli: Sławomir Pietras - Dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, Lilianna Kowalska Dyrektor Baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu, Paweł Mikołajczyk pierwszy solista Baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu, Ewa Sobiak tancerka Polskiego Teatru Tańca z Poznania. Dnia 9 lipca 1999 r. odbył się pierwszy koncert w wykonaniu uczniów szkół baletowych i pozostałych.

W programie koncertu zatańczono: "Pląsy, wariacje, ruch na klawesyn i orkiestrę Mikołaja Góreckiego" i "Trzy pieśni renesansowe Tadeusza Bairda" w choreografii Pawła Mikołajczyka. Dnia 25 lipca 1999 r. odbył się drugi koncert, w programie którego były: fragmenty lekcji tańca klasycznego, wariacje klasyczne: Amorek, Florina; etiuda Piotra Czajkowskiego w przygotowaniu i układzie choreograficznym Iriny Kacprzyckiej; nokturn A-dur Fryderyka Chopina w układzie choreograficznym Liliany Kowalskiej; Ludowizna inaczej - ludowa muzyka ukraińska - Kalina, Wojciech Kilar "Orawa" w układzie choreograficznym Pawła Mikołajczyka. Wstęp na koncerty był bezpłatny.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale