^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Polecamy

III Festiwal Studia Tańca „CLOU”
gwiazdka1.jpg

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

Logo Artbale

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04


www.artbale.pl

balet@balet.com.pl

 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

2017

Uncategorised

Terminarz zajęć dla Grupy Poczytalnia

Grupa Poczytalnia godz. 9.oo – 10.oo

Miejsce spotkań: Centrum Komunikacyjne, Poczytalnia II piętro, Legionowo, ul. Kościuszki 8

KWIECIEŃ26 (w kręgu)

MAJ4 (próba), 5 (próba), 6 (pokaz podczas II Festiwalu Tańca Studia Tańca Clou w Olszewnicy Nowej, Hotel
             Riwiera);
17(taniec swobodny), 31 (taniec swobodny)

CZERWIEC7(w kręgu), 8 (próba), 9 (pokaz podczas II Festiwalu Integracyjnych Form Tanecznych
                         w Łomiankach),
14 (w kręgu), 21 (w kręgu), 24 (pokaz w Parku Zdrowia), 28(taniec swobodny)

LIPIEC - 1 (pokaz w Parku Zdrowia)

WRZESIEŃ6(w kręgu), 8 (pokaz w Domu Kombatanta), 13 (w kręgu), 20(w kręgu)

PAŹDZIERNIK4(w kręgu), 11 (w kręgu), 18 (w kręgu)

LISTOPAD8 (w kręgu), 15 (w kręgu), 22 (w kręgu)

GRUDZIEŃ 6 (w kręgu), 13 (w kręgu)

Wspólny krąg tańca

Projekt pod nazwą "Wspólny krąg tańca", to spotkania warsztatowe terapeutyczno-integracyjne zrealizowane przez ARTBALE Stowarzyszenie dzięki wsparciu Gminy Legionowo - Urzędu Miasta Legionowo. Grupę odbiorców stanowią mieszkańcy gminy Legionowo, będący w trudnej sytuacji życiowej w tym z problemami zdrowotnymi, chorzy, ubodzy, bezdomni, w tym osoby niepełnosprawne i osoby już korzystające ze wsparcia pomocy społecznej. Projekt oferuje uczestnikom możliwość wspólnego wzajemnego pozytywnego oddziaływania terapeutycznego. Poprzez odprężenie i relaks, poprzez aktywność, poprzez pzytywne myślenie o problemach zdrowotnych, o troskach dnia codziennego, poprzez poprawę kondycji ruchowej, koordynacji ruchowej, czy też zwiększenie poczucia rytmu, poprawę własnej samooceny, projekt przy zaagnażowaniu uczstników wpłynie pozytywnie na przestawienie z biernej postawy na czynną.

 

Przeprowadzone będą spotkania dla trzech grup, dla wszystkikich uczestników w sumie 30 osób. Projekt przewiduje realizację 39 półtoragodzinnych spotkań, w ramach projektu "Wspólny krąg tańca". Uczestnicy poznają różnorodne tańce w kręgu, oraz nowe środki wyrazu służące usprawnieniu ruchowemu. Zapoznają się też z techniką kontrolowanego okazywania emocji. Pozwoli im to na nabycie umiejętności wyrażania w kreatywnym ruchu i w twórczy sposób emocji i odnalezienie nowej pasji wpływającej na prawidłowy wybór własnej aktywnej postawy do życia.

Terpsychora do szkół - przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń

UWAGA!!!      

Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 22 września 2014 roku.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na czterodniowe, bezpłatne warsztaty, przygotowujące do wykorzystania różnych technik tańca w terapii i rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

ZAPRASZAMY zainteresowanych z całej Polski do wypełniania i składania zgłoszeń jeszcze do dnia 22 września 2014 roku.

Projekt Terpsychory do szkół – edycja 5 i edycja 6 w październiku 2014 roku, są współfinansowane ze środków PFRON oraz Stowarzyszenia ARTBALE.

Dokumenty niezbędne dla rozpatrzenia zgłoszenia:

  1. Karta zgłoszeniowa – „Terpsychora do szkół”,
  2. Regulamin,
  3. Oświadczenie o danych osobowych,
  4. Oświadczenie uczestnika projektu zabezpieczające prawa autorskie nagrywającego.

Dokumenty są do pobrania www.artbale.pl po wypełnieniu należy przesłać na adres:

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki

05-120 Legionowo ul. Piłsudskiego 3 lok 13  

Skład zarządu archiwalniePrezes- Ewa Głowacka


Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, balerina, pedagog tańca, debiutowała kreując rolę tytułową w spektaklu Adama Hanuszkiewicza „Julia i Romeo”. Laureatka Grand Prix III Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku (1979), III Światowego Konkursu Baletowego w Osace (1980), Nagrody Młodych im. Wyspiańskiego I stopnia (1985). Zapraszana jest jako juror konkursów baletowych. Najważniejsze role: partie tytułowe w „Giselle” i „La Sylphide”, „
Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, „Don Kichot”, „Dziadek do Orzechów”. Brała udział w filmach i programach telewizyjnych. Występowała z baletem warszawskim podczas wszystkich tournee w całej niemal Europie. Oklaskiwana była w USA, Kanadzie, Peru, Japonii, na Kubie i Tajwanie. Założycielka i wieloletni Prezes Artbale Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki pełniący społecznie tę funkcję, czynnie wspiera również działalność Stowarzyszenia i działa na rzecz realizacji jego zadań statutowych.


V-ce Prezes- dr Bożena W. Jakubczak
certyfikat
kontakt: balet@balet.com.pl

Pedagog, animator kultury, b. pracownik naukowy. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodziców, pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów, wieloletni pracownik oraz główny specjalista w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Od 1992 roku zajmuje się realizacją projektów edukacyjnych i organizacją dokształcania artystycznego, jest autorką prac naukowo-badawczych oraz programów edukacyjnych. Jest jednym z pierszych współorganizatorów Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju oraz autorem projektów: Europejska Era Tańca, Warszawskich Wieczorów Choreograficznych, Szalonego Dnia Tańca oraz innych przedsięwzięć kulturalnych. Realizuje jako opiekun od wielu lat we współpracy z Narodowym Centrum Kultury staże dla studentów i absolwentów kierunków związanych z kulturą, a także organizuje edukację artystyczną w warszawskich szkołach. Aktualnie pełni społecznie funkcje V-ce Prezesa ARTBALE Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki - organizacji pożytku publicznego.

Skarbnik- Mieczysława Kubacka
kontakt: misia@balet.com.pl

Ekonomista, przez wiele lat pracownik działu księgowości i finansów w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, specjalista finansowo - księgowy.

 


Doradca Zarządu- Wiesław Jakubczak
certyfikat
kontakt: doradca@balet.com.pl

Obronił pracę magisterską z zakresu prawa międzynarodowego. W latach 1974-1977 był szefem sekcji dyskusyjnych klubów filmowych uczelni warszawskich. Prowadził wykłady z prawa międzynarodowego i administracyjnego. Od 1985 roku prowadził własną działalność gospodarczą, w tym kancelarię doradztwa podatkowego oraz działalność dydaktyczną z wykładami z prawa i podatków dla osób poszukujących pracy, z uruchamiania własnej działalności gospodarczej oraz obowiązujących przepisów prawnych i podatkowych, w międzyczasie uzyskał specjalizację doradztwa podatkowego oraz wpis na listę doradców podatkowych. Wiesław Jakubczak posiada referencje solidnego realizatora wydane przez Ambasadę Komisji Wspólnoty Europejskiej w Warszawie. Od 1992 roku wspólnie z żoną Bożeną Jakubczak, jest zaangażowany w organizację przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych, międzynarodowych festiwali oraz wydarzeń kulturalnych. Aktualnie społecznie jako doradca Zarządu wspiera pracę na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w Warszawie, doradza przy rozwiązywaniu przez NGO problemów prawno-księgowych, uzyskiwaniu statusu pożytku publicznego i wspierania wolontariatu. Jest również Ekspertem w zakresie badania dokumentów księgowych PTK. Od 2008 roku jest corocznie wybieranym społecznym przedstawicielem organizacji pozarządowych do Forum Dialogu Społecznego przy Prezydencie m.st. Warszawy z działających przy Biurze kultury Komisji oraz przedstawicielem do zespołów opiniujących wnioski w wielu dzielnicach Warszawy.

Podziękowania od Marcina Wojdata, Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

 

 

 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale