^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Informacje bieżące

Informacje bieżące

Prowadzenie zajęć - Ewa Budny-Orłowska

budny 002Seminarium warsztatowo-choreograficzne z improwizacji i tańców polskich poprowadzi Ewa Budny-Orłowska, tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Z zespołem koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, Danii, Holandii, na Ukrainie czy Litwie).

Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”.

Prowadzenie zajęć - Bożena W. Jakubczak

BJ3Seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu - prowadzenie: Bożena W. Jakubczak

 

Pedagog specjalny, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiada uprawnienia menadżera i instruktora tańców w kręgu. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, czy Szalone Dni Tańca. Prowadziła w wielu projektach zajęcia z tańców w kręgu z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami.

Prowadzenie zajęć - Anna Mendak Czekaj

DSCF2694Seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich / flamenco, prowadzenie Anna Mendak-Czekaj

 

Tancerka flamenco, psycholog. Pod skrzydłami Grażyny Adamczyk zaczęła też koncertować wraz z zespołami „Ritmo Flamenco” oraz „Manos y Tacones”. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii. Przez ponad 10 lat czołowa tancerka polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z „Tortillas de Patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”. Od kilkunastu lat pracuje scenicznie jako „Samira” – ma na koncie niezliczoną ilość występów. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce. Prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski oraz w trakcie znamienitych festiwali tańca.

Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.

Jest również psychologiem – obroniła pracę magisterską pt.: „Wpływ tańca na poczucie jakości życia”. Jej artykuły dotyczące dobroczynnego wpływu tańca na ciało i duszę ukazały się na łamach czasopism psychologicznych „Sens” i „Charaktery”.

Prowadzenie zajęć - Magdalena Bodis

Magda BodisSeminarium warsztatowo-choreograficzne z improwizacji i tańców polskich poprowadzi Magdalena Bodis, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Była tancerka zespołu baletowego Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo i psychologię. Od wielu lat zawodowo związana jest ze środowiskiem osób zmagających się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i problemami psychiatrycznymi głównie poprzez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, wiodącym ośrodkiem rehabilitacji i leczenia psychiatrycznego dzieci. Prowadzi zajęcia z tańca z elementami umuzykalnienia, plastyki i teatru dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi i intelektualnymi.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale