^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo.

 

herb-Legionowo

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Wspólny krąg tańca - Legionowo

Projekt „Wspólny krąg tańca”

Przyjemnie jest nam Państwu ogłosić informację o przystąpieniu do realizacji przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki do realizacji projektu „Wspólny krąg tańca”, przeznaczonego dla potrzebujących wsparcia mieszkańców Gminy Miejskiej Legionowo, będących w trudnej sytuacji życiowej, w tym z problemami zdrowotnymi, chorych, ubogich czy bezdomnych. Dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Legionowo – Urzędu Miasta Legionowo, serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w tym projekcie.

Artbale Stowarzyszenie przeprowadzi praktyczne terapeutyczno-integracyjne spotkania warsztatowe przy wykorzystaniu pracy z tańcem dla mieszkańców Gminy Miejskiej Legionowo. Pragnie dać uczestnikom możliwość wspólnego wzajemnego pozytywnego oddziaływania terapeutycznego, dać odprężenie i relaks, poprzez aktywność pozytywnego myślenia o problemach zdrowotnych, o troskach dnia codziennego, poprawić kondycję ruchową, koordynację ruchową, zwiększyć poczucie rytmu, i własną samoocenę, co przy akceptowanym przez uczestników zaangażowaniu pozwala osiągnąć zmianę wzajemnych relacji oraz stworzy podstawy do zmiany postawy biernej na postawę aktywną.

Spotkania warsztatowe z wykorzystaniem techniki tańców w kręgu będą obejmowały głównie bezpośrednie oddziaływania specjalisty z zakresu pedagogiki włączającej, pedagogiki specjalnej i praktyki metody tańców w kręgu. Udział w zajęciach nie wymaga od uczestników specjalnych umiejętności ani wcześniejszego przygotowania. Projekt dla wszystkich uczestników jest bezpłatny.

Przeprowadzone będą spotkania dla trzech grup, dla wszystkich uczestników w sumie 30 osób. Projekt przewiduje realizację 39 półtoragodzinnych spotkań, w ramach projektu "Wspólny krąg tańca". Uczestnicy poznają różnorodne tańce w kręgu, oraz nowe środki wyrazu służące usprawnieniu ruchowemu. Zapoznają się też z techniką kontrolowanego okazywania emocji. Pozwoli im to na nabycie umiejętności wyrażania w kreatywnym ruchu i w twórczy sposób emocji i odnalezienie nowej pasji wpływającej na prawidłowy wybór własnej aktywnej postawy do życia.

Zgłoszenia do udziału w projekcie „Wspólny krąg tańca”

Zainteresowanych udziałem w projeksie „Wspólny krąg tańca” prosimy o niezwłoczne wypełnienie, podpisanie oraz dostarczenie następujących dokumentów: karta zgłoszenia; oświadczenie o udostępnieniu danych osobowych, oświadczenie o wyrażaniu zgody na rejestrację wizerunku. Składane dokumenty, przekazane do biura ARTBALE od wszystkich osób, prawidłowo podpisane i potwierdzone, których wstępną weryfikację dokona Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie z siedzibą przy ulicy Ks. Schabowskiego 2, (przy parafii) dla grupy drugiej i trzeciej, oraz Dom Dziennego Pobytu OPS w Legionowie dla grupy pierwszej, zostaną przez Stowarzyszenie ARTBALE według kolejności zakwalifikowane w ilości 30 kart zgłoszeniowych do projektu. Wzory dokumentów dostępne są w siedzibie Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie ul. Ks. Schabowskiego 2, w Domu Dziennego Pobytu OPS w Legionowie przy ul. Sowińskiego 3 oraz na stronie www.artbale.pl Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestnika decyduje złożenie wszystkich trzech prawidłowo podpisanych, niezbędnych dokumentów oraz kolejność ich złożenia i weryfikacja jednego z podmiotów Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie lub Domu Dziennego Pobytu w Legionowie. O zakwalifikowaniu do projektu uczestnik zostanie powiadomiony na podany w karcie zgłoszenia kontakt telefoniczny lub adres e-mail.

Prowadzenie zajęć w projekcie

BozenaJakubczak(2)Zajęcia tańców w kręgu w ramach projektu Wspólny Krąg Tańca  poprowadzi dr Bożena Wiesława Jakubczak – pedagog specjalny, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiada uprawnienia menadżera i instruktora tańców w kręgu. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane bezpośrednio niepełnosprawnym uczniom szkół specjalnych z całej Polski wraz z nauczycielami, opiekunami wykorzystywały między innymi tańce w kręgu. Wielokrotnie powtarzane projekty „Terpsychora do szkół” skierowane dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, czy Szalone Dni Tańca.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale