^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl


W KRĘGU TAŃCA
w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

III i IV zgrupowanie

Podsumowanie realizacji III i IV zgrupowania projektu ...w kręgu tańca...2016

Dwa kolejne i ostatnie w 2016 roku zgrupowania odbyły się we wrześniu. Trzecie zgrupowanie gościło uczestników w ośrodku, miejscu realizacji, w dniach 12 – 16 września, a czwarte zgrupowanie w dniach 19 – 23 września. Miejscem realizacji obydwu tych zgrupowań był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko.

W III grupowaniu projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. „...w kręgu tańca...2016” dofinansowanego przez PFRON wzięły udział cztery specjalne ośrodki wychowawcze (szkoły specjalne) z Starogardu Gdańskiego; Kościerzyny, Jarosławia i Pułtuska.

W IV grupowaniu projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. „...w kręgu tańca...2016” dofinansowanego przez PFRON wzięły udział cztery specjalne ośrodki wychowawcze (szkoły specjalne) z Katowic, Cieszyna, Nowej Soli i Bydgoszczy.

W obu zgrupowaniach wzięły dzieci niepełnosprawne intelektualnie, w stopniu lekkim oraz umiarkowanym, neurologicznie. W czwartym zgrupowaniu uczestniczyły również dzieci z chorobami narządu wzroku.

W zakres obydwu zgrupowań weszły zajęcia z czterech technik tanecznych. Zajęcia z tańców w kręgu poprowadzone zostały przez dr Bożenę Jakubczak, warsztaty latino prowadziła pani Marta Grzegorczyk, elementów hip-hopu uczył p. Mariusz Adamczyk, natomiast zajęcia z improwizacji tanecznych prowadziła w trzecim zgrupowaniu p. Ewa Budny-Orłowska, a w czwartym p. Berenika Jakubczak.

Obok pięciodniowych warsztatów, w ramach projektu zaoferowaliśmy, po dwie godziny dla każdej grupy, spotkania z mediatorem, z p. Magdaleną Błońską. Dotyczyły one rozwiązywania problemów rówieśniczych.

Uzupełniająco w ramach realizowanego projektu odbyły się integracyjne spotkania wieczorne z tancerzami.

Ostatniego dnia każdego z dwu zgrupowań wszystkie uczestniczące w nim grupy zaprezentowały krótki pokaz tanecznych możliwości zdobytych podczas całego tygodnia realizacji projektu, przygotowany pod kierunkiem artystów którzy poprowadzili warsztaty dla danego zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…2016”.

Uwieńczeniem każdego zgrupowania było uroczyste wręczenie dyplomów poświadczających uczestnictwo w projekcie.

Opiekunowie młodych uczestników potwierdzili wartość pięciodniowych zajęć projektu podkreślając korzystny jego wpływ na otwartość w wyrażaniu własnych emocji i właściwego ich ukierunkowania, zarówno wobec siebie jak i otoczenia. Młodzi uczestnicy z radością zawierali nowe znajomości.

Podsumowanie dwóch wrześniowych zgrupowań

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom ze szkół specjalnych biorących udział w projekcie pn. "...w kręgu tańca...2016" dofinansowanym ze środków PFRON, w jego trzecim i czwartym zgrupowaniu, zrealizowanych w dniach 12 - 16 oraz 19 - 23 września 2016 roku. Dziękujemy Wam za tak hojnie okazywaną radość, dzięki której organizatorzy i artyści tancerze mogli dać od siebie jeszcze więcej.  Dziękujemy również artystom prowadzącym codzienne warsztaty z 4 technik tańca oraz "Wieczorne spotkanie integracyjne" za cierpliwość i poświęcenie w pracy z młodymi niepełnosprawnymi uczestnikami, dziećmi i młodzieżą, a także za cenne wskazówki dla ich opiekunów, którzy wspólnie z podopiecznymi uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Podziękowania składamy również Ośrodkowi Charytatywno – Szkoleniowemu Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko za miłe ugoszczenie, oraz przewoźnikowi, dzięki któremu wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsca realizacji III i IV zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2016".

ARTBALE Stowarzyszenie, organizator projektu pod nazwą "...w kręgu tańca...2016" otrzymał pisemne podziękowania: od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, od Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach, od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim oraz od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Kościerzynie.

Podziękowanie od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w PułtuskuPodziękowanie od Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach

 

Podziękowanie od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starogardzie GdańskimPodziękowanie od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Kościerzynie

 

Miłe podziękowania nadesłali nam również: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowej Soli, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym KOŁO w Jarosławiu - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. Krystyny Rajar oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej w Bydgoszczy.

Aktualne informacje o realizacji trzeciego i czwartego zgrupowania

Zgrupowania: trzecie i czwarte projektu „…w kręgu tańca…2016” zrealizowane zostaną w Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko, który mieści się przy Al. Centralnej 6.

Całoroczne centrum hotelowo-konferencyjne dla stowarzyszeń i firm (oraz letnia przystań dla dzieci i młodzieży) położone jest ok. 45 km od Warszawy, pośród pięknych lasów iglastych tworzących specyficzny mikroklimat. Popowo leży w pobliżu Serocka, miasta nad Zalewem Zegrzyńskim, mającego uwarunkowania turystyczno-wypoczynkowe, nieskażone środowisko naturalne obfitujące w oazy fauny i flory, jak również dobrej klasy zabytki. Więcej informacji o ośrodku: http://www.caritaspopowo.pl. 

Trzecie zgrupowanie projektu dr. Bożeny W. Jakubczak pn. „…w kręgu tańca…2016” zostanie zrealizowane w terminie od 12 do 16 września 2016 roku. Prosimy zapoznać się z harmonogramem indywidualnych zajęć dla trzeciego zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" dla czterech grup. Harmonogram w formacie pliku PDF dostępny jest do pobrania tutaj.

Czwarte zgrupowanie projektu dr. Bożeny W. Jakubczak pn. „…w kręgu tańca…2016” zostanie zrealizowane w terminie od 19 do 23 września 2016. Prosimy zapoznać się z harmonogramem indywidualnych zajęć dla czwartego zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" dla czterech grup. Harmonogram w formacie pliku PDF dostępny jest do pobrania tutaj.

Przypominamy, że dojazd na trasie z Warszawy, z miejsca zbiórki wszystkich grup do miejsca realizacji projektu, jest zapewniony ze strony ARTBALE i dla uczestników jest nieodpłatny. Projekt jest dofinansowany ze środków PFRON.

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III i IV zgrupowania - Ewa Budny-Orłowska

budny ewaAbsolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, tancerka i pedagog baletu.
Uczestniczyła jako tancerka w wielu pokazach jak "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza", w Operetce Warszawskiej, "Turandot" w Operze Narodowej, Festiwal Singera, brała udział w wielu programach telewizyjnych.
W latach 2010 do 2015 związana była z zespołem "Balet dla dzieci" przy Teatrze Palladium w Warszawie.
Jako tancerka w projekcie „Rock loves Chopin” występowała w Meksyku, Chinach, Słowacji, Rosji i w Polsce.
Obecnie jestv tancerką w musicalu „Upiór w Operze” Teatru Muzycznego Roma.
Jest organizatorem i instruktorem zajęć baletowych w Szkole Tańca „Baletka” w Legionowie.
Podczas III zgrupowania poprowadzi warsztaty z „Improwizacji tanecznych”.

Spotkania z mediatorem - rozwiązywanie problemów rówieśniczych podczas III i IV zgrupowania - Magdalena Błońska

Magdalena BłońskaPodczas III i IV zgrupowania projekt "...w kręgu tańca...2016" zapewnia spotkania wszystkich grup z zawodowym mediatorem - z panią Magdaleną Błońską. I tym razem mediator poprowadzi spotkania w zakresie rozwiązywania problemów rówieśniczych.

 

Na co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Prowadziła spotkania z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz towarzyszącymi im opiekunami podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku oraz w 2016 roku.

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III i IV - Marta Grzegorczyk

MG2Tancerka turniejowa i instruktorka specjalizująca się w tańcach latynoamerykańskich, swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 8 lat w podwarszawskim Legionowie. W swojej karierze tanecznej miała wiele wygranych turniejów odbywających się w całej Polsce m.in. Puchar Okręgu Mazowieckiego, Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Natomiast w 2004 roku zdobyła najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich.

Ponadto uczestniczyła w turniejach międzynarodowych w Polsce, w Kopenhadze, Ostrawie i Pradze osiągając zadowalające rezultaty. Liczne szkolenia m.in. z Mistrzami Świata: Michałem Malitowskim i Joanną Leunis pomogły w osiągnięciu fachowej wiedzy i zdobyciu cennych umiejętności. Od paru lat prowadzi kursy tańca towarzyskiego jak i Solo Latino Ladies dla dzieci i dorosłych przekazując radość i satysfakcję jaka płynie z wykonywania tej dyscypliny.

Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku oraz dwóch w 2016 roku.

Podczas III i IV zgrupowania „…w kręgu tańca…2016” również poprowadzi warsztaty tańców latino.

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III i IV zgrupowania - dr Bożena W. Jakubczak

BJ3Animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, posiada uprawnienia do prowadzenia tańców w kręgu wydane przez Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów. członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności pedagog specjalny.

Autor wielu wydarzeń kulturalnych, współorganizator dwunastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe, autor projektów: Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca, "...w kręgu tańca...", „Terpsychora do szkół” i in.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku oraz dwóch w 2016 roku.

Senioritki Artbale z Legionowa, prowadzone przez dr Bożenę Jakubczak,
zostały wyróżnione drugim miejscem i pucharem podczas Festiwalu Integracyjnych Form Tanecznych w Łomiankach.

Podczas III i IV zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" również poprowadzi warsztaty Tańców w kręgu. 

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III i IV zgrupowania - Mariusz Adamczyk

m.adamczyk2Tancerz, choreograf z ponad 20 letnim doświadczeniem scenicznym.

Jako tancerz to laureat wielu prestiżowych turniejów tanecznych w stylach street dance.

Niedosyt artystyczny i ambicje w dziedzinie tańca i sztuki otworzyło wiele drzwi do współpracy z:

- agencjami artystycznymi jako tancerz, konferansjer, animator,

- szkołami tańca oraz placówkami kulturalnymi,

- teatrami m.in.

Śląski Teatr Tańca – Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego a także teatralno-taneczne projekty z młodzieżą zagrożoną,

Gliwicki Teatr Muzyczny – tancerz w musicalach m.in. „Footlose”, „Hello Dolly”,

- produkcje telewizyjne dla TVP Katowice, TVP Rzeszów, Polsat   „Tylko taniec”.

- epizody aktorskie m.in. "Na wspólnej" TVN

Doświadczenie zdobywał także poza granicami kraju m.in. Wielka Brytania - projekty z brytyjską młodzieżą - m.in. współpraca z „artsNK – Dance Factor” gdzie udział w nagraniu scenicznym wzięło ponad 200 tancerzy.

Obecnie współpracuje z ART of Body - Akademia Rozwoju Sztuki Tańca i Kultury Fizycznej oraz Studio Tańca Agnieszki Abraham.

 

Podczas III i IV zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" poprowadzi warsztaty hip hop.

Zajęcia taneczne podczas III i IV zgrupowania

W ramach III i IV zgrupowania odbędą się 4 warsztaty z następujących technik tanecznych.

 •    tańce w kręgu
 •    modern latin
 •    improwizacje taneczne
 •    hip-hop.

Tańce w kręgu wyśmienicie integrują wszystkich tańczących dzięki konieczności stałej ich współpracy przy zgodnym wykonywaniu powtarzających się sekwencji kroków i elementów tanecznych do muzyki o charakterystycznym regionalnym brzmieniu od spokojnej do szybkiej pełnej temperamentu.

Tańce w kręgu aktywizują ciało usprawniając koordynację ruchów, wzmacniając kondycję i poprawiając samopoczucie.

Opierają się na tradycji wielu kultur, na prostych europejskich tańcach ludowych. Wśród nich pojawiają się tańce: bułgarskie, greckie, macedońskie, rosyjskie, łotewskie, ukraińskie a także polskie. Tańczone są w kręgu, w korowodzie oraz w parach. Nie są zbytnio wymagające od tańczących.

Warsztaty z tańców w kręgu poprowadzi dr Bożena Jakubczak.

Na zajęciach tańców modern latin wykorzystywane są elementy tańców latynoskich takich jak samba, czy jive, ale też i inne tańce pochodzące z XIX i XX wieku, głównie z Ameryki Łacińskiej.

Tańce latynoamerykańskie to tańce towarzyskie. Ważne w nich są charakterystyczne ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Powstały na przełomie XIX i XX wieku w krajach tzw. Ameryki Łacińskiej. Pochodzą z Brazylii, Kuby oraz z Hiszpanii. Wyrosły jako mieszanka elementów (rytmów i kroków) tańców pochodzących z łacińskich krajów Europy Zachodniej (Hiszpania, Portugalia), kultury Indian południowoamerykańskich oraz ludności pochodzenia afrykańskiego.
Warsztaty z latino poprowadzi pani Marta Grzegorczyk.

Improwizacje taneczne opierają się głównie na technikach baletu klasycznego wyrabiając wśród uczestników prawidłową postawę ciała, umiejętność pracy nad swoim ciałem, możliwość kontrolowania jego ruchów, badania możliwości. Zajęcia rozwijają wyobraźnię ruchową u dzieci, jak również uczą podstaw baletu występujących w roli terapeutycznej.

Zajęcia z improwizacji tanecznych poprowadzi p. Ewa Budny- Orłowska (III zgrupowanie) i Berenika Jakubczak (IV zgrupowanie).

Informacje bieżace dotyczące III i IV zgrupowania

Spośród 35 szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych Artbale Stowarzyszenie wytypowało do udziału w III zgrupowaniu (od 12 do 16 września 2016 roku) następujące szkoły:

 

 1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Chojnicka, Starogard Gdański;
 2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Słoneczna, Kościerzyna;
 3. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. Krystyny Rajtar, Osiedle Witosa, Jarosław;
 4. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul.Tysiąclecia, Pułtusk.

 

Spośród 35 szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych Artbale Stowarzyszenie wytypowało do udziału w IV zgrupowaniu (od 19 do 23 września 2016 roku) następujące szkoły:

 

 1. Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6, ul. Rolna, Katowice;
 2. Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, ul. Wojska Polskiego 3, Cieszyn;
 3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Arciszewskiego, Nowa Sól;
 4. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Krasińskiego, Bydgoszcz.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas III i IV zgrupowania - Berenika Jakubczak

berenika1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Ukończyła również Benesz Institute w Londynie, (Royal Academy of Dance) i obecnie jest asystentką baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka Baletu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

Jest finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół".

Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku oraz dwóch w 2016 roku.

Podczas IV zgrupowania w 2016 roku również poprowadzi warsztaty z „Improwizacji tanecznych”.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale