^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl


W KRĘGU TAŃCA
w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Jana III Sobieskiego 6d

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

III i IV zgrupowanie

Zajęcia taneczne podczas III i IV zgrupowania

W ramach III i IV zgrupowania odbędą się 4 warsztaty z następujących technik tanecznych.

  •    tańce w kręgu
  •    modern latin
  •    improwizacje taneczne
  •    hip-hop.

Tańce w kręgu wyśmienicie integrują wszystkich tańczących dzięki konieczności stałej ich współpracy przy zgodnym wykonywaniu powtarzających się sekwencji kroków i elementów tanecznych do muzyki o charakterystycznym regionalnym brzmieniu od spokojnej do szybkiej pełnej temperamentu.

Tańce w kręgu aktywizują ciało usprawniając koordynację ruchów, wzmacniając kondycję i poprawiając samopoczucie.

Opierają się na tradycji wielu kultur, na prostych europejskich tańcach ludowych. Wśród nich pojawiają się tańce: bułgarskie, greckie, macedońskie, rosyjskie, łotewskie, ukraińskie a także polskie. Tańczone są w kręgu, w korowodzie oraz w parach. Nie są zbytnio wymagające od tańczących.

Warsztaty z tańców w kręgu poprowadzi dr Bożena Jakubczak.

Na zajęciach tańców modern latin wykorzystywane są elementy tańców latynoskich takich jak samba, czy jive, ale też i inne tańce pochodzące z XIX i XX wieku, głównie z Ameryki Łacińskiej.

Tańce latynoamerykańskie to tańce towarzyskie. Ważne w nich są charakterystyczne ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Powstały na przełomie XIX i XX wieku w krajach tzw. Ameryki Łacińskiej. Pochodzą z Brazylii, Kuby oraz z Hiszpanii. Wyrosły jako mieszanka elementów (rytmów i kroków) tańców pochodzących z łacińskich krajów Europy Zachodniej (Hiszpania, Portugalia), kultury Indian południowoamerykańskich oraz ludności pochodzenia afrykańskiego.
Warsztaty z latino poprowadzi pani Marta Grzegorczyk.

Improwizacje taneczne opierają się głównie na technikach baletu klasycznego wyrabiając wśród uczestników prawidłową postawę ciała, umiejętność pracy nad swoim ciałem, możliwość kontrolowania jego ruchów, badania możliwości. Zajęcia rozwijają wyobraźnię ruchową u dzieci, jak również uczą podstaw baletu występujących w roli terapeutycznej.

Zajęcia z improwizacji tanecznych poprowadzi p. Ewa Budny- Orłowska (III zgrupowanie) i Berenika Jakubczak (IV zgrupowanie).

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale