^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.
PFRON

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

IV zgrupowanie, 21 - 25 września 2015

Podziękowanie od formacji taneczne VIR z Opactwa

W listopadowym numerze Biuletyn Informacyjny Starostwa Powiatowego w Kozienicach "Nasz Powiat" ukazał się artykuł - podzi.ękowanie od opiekunek formacji tanecznej "VIR" działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Opactwie. Dziękujemy za miłe słowa.

 

text Opactwo

Podsumowanie IV zgrupowania projektu pn.: "...w kręgu tańca..."

Dzięki dofinansowaniu ze środków od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Artbale Stowarzyszenie z powodzeniem zrealizowało cztery zgrupowania projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn.: „…w kręgu tańca…”. W całym projekcie wzięło udział 13 szkół z całej Polski.

W czwartym, ostatnim zgrupowaniu, uczestniczyło trzydzieścioro sześcioro osób, w tym: trzydzieścioro uzdolnionych tanecznie niepełnosprawnych dzieci i sześcioro opiekunów z trzech szkół z całej Polski: z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie, ze Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Opactwie oraz z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Czytaj więcej: Podsumowanie IV zgrupowania projektu pn.: "...w kręgu tańca..."

Otrzymaliśmy podziękowania od uczestników IV zgrupowania

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w czwartym, ostatnin zgrupowaniu dofinansowanego ze środków PFRON projektu pn. "...w kręgu tańca...", zrealizowanego w dniach 21 - 25 września 2015 roku. Dziękujemy zwłaszcza uczestnikom (z 3 szkół z całej Polski) za entuzjazm, jaki udzielił się również nam, organizatorom. Dziękujemy artystom prowadzącym warsztaty z 4 technik tańca oraz "Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce" za cierpliwość i poświęcenie w pracy z młodymi uczestnikami, niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, a także za cenne uwagi skierowane do ich opiekunów, którzy razem z podopiecznymi brali aktywny udział w zajęciach. Dziękujemy również Ośrodkowi Charytatywno – Szkoleniowemu Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko za miłe przyjęcie, oraz przewoźnikowi, dzięki któremu wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsca realizacji IV zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...".

 

Artbale Stowarzyszenie, organizator projektu pod nazwą "...w kręgu tańca..." dofinansowanego ze środków PFRON otrzymało podziękowania od Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie oraz Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

 

podzekowanie Ignacw male podziekowanie-Opactwo male
  podziekowanie-Legionowo male

Miejsce i czas realizacji pięciodniowych warsztatów IV zgrupowania ...w kręgu tańca...

Zgrupowania: trzecie i czwarte projektu „…w kręgu tańca…” zrealizowane zostaną w Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko, który mieści się przy Al. Centralnej 6.

Całoroczne centrum hotelowo-konferencyjne dla stowarzyszeń i firm (oraz letnia przystań dla dzieci i młodzieży) położone jest ok. 45 km od Warszawy, pośród pięknych lasów iglastych tworzących specyficzny mikroklimat. Popowo leży w pobliżu Serocka, miasta nad Zalewem Zegrzyńskim, mającego uwarunkowania turystyczno-wypoczynkowe, nieskażone środowisko naturalne obfitujące w oazy fauny i flory, jak również dobrej klasy zabytki. Więcej informacji: http://www.caritaspopowo.pl.

Czwarte zgrupowanie projektu dr. Bożeny W. Jakubczak pn. „…w kręgu tańca…” zostanie zrealizowane w terminie od 21 do 25 września.

Przypominamy, że dojazd na trasie z Warszawy, z miejsca zbiórki wszystkich grup do miejsca realizacji projektu, jest zapewniony ze strony ARTBALE i dla uczestników jest nieodpłatny. Projekt jest dofinansowany ze środków PFRON.

Spotkania z mediatorem - rozwiązywanie problemów rówieśniczych podczas III zgrupowania 14 – 18 września 2015 roku - Magdalena Błońska

Magdalena BłońskaPodczas IV zgrupowania projekt "...w kręgu tańca..." zapewnia spotkania wszystkich grup z zawodowym mediatorem - z panią Magdaleną Błońską. I tym razem mediator poprowadzi spotkania w zakresie rozwiązywania problemów rówieśniczych.

Przypomimany, że pani Magda prowadziła o tej samej tematyce spotkania podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…”.

Na co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas IV zgrupowania 21 - 25 września 2015 roku - Berenika Jakubczak

berenika1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Ukończyła również Benesz Institute w Londynie, (Royal Academy of Dance) i obecnie jest asystentką baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka Baletu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

Jest finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również warsztaty dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w towarzystwie ich opiekunów podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku. 

Podczas IV zgrupowania poprowadzi warsztaty z „Improwizacji tanecznych”.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas IV zgrupowania 21 - 25 września 2015 roku - dr Bożena W. Jakubczak

BJ3Animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, posiada uprawnienia do prowadzenia tańców w kręgu wydane przez Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów. członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności pedagog specjalny.

Autor wielu wydarzeń kulturalnych, współorganizator dwunastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lat o Baletowe, autor projektów: Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca, "...w kręgu tańca...", „Terpsychora do szkół” i in.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku. Podczas IV zgrupowania "...w kręgu tańca..." poprowadzi warsztaty Tańców w kręgu. 

Tańce w kręgu opierają się na aktywizacji ciała usprawniającą koordynację ruchów, wzmacniającą kondycję i poprawiającą samopoczucie. Mają też istotne działanie integracyjne, oparte na ciągłej współpracy tańczących wykonujących te same sekwencje kroków do muzyki o charakterystycznym brzmieniu od spokojnej do szybkiej i pełnej temperamentu.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas IV zgrupowania 21 - 25 września 2015 roku - Marta Grzegorczyk

MG2Tancerka turniejowa i instruktorka specjalizująca się w tańcach latynoamerykańskich, swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 8 lat w podwarszawskim Legionowie. W swojej karierze tanecznej miała wiele wygranych turniejów odbywających się w całej Polsce m.in. Puchar Okręgu Mazowieckiego, Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Natomiast w 2004 roku zdobyła najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich.

Ponadto uczestniczyła w turniejach międzynarodowych w Polsce, w Kopenhadze, Ostrawie i Pradze osiągając zadowalające rezultaty. Liczne szkolenia m.in. z Mistrzami Świata: Michałem Malitowskim i Joanną Leunis pomogły w osiągnięciu fachowej wiedzy i zdobyciu cennych umiejętności. Od paru lat prowadzi kursy tańca towarzyskiego jak i Solo Latino Ladies dla dzieci i dorosłych przekazując radość i satysfakcję jaka płynie z wykonywania tej dyscypliny.

Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas I i II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

Podczas IV zgrupowania „…w kręgu tańca…” poprowadzi warsztaty tańców latynoamerykańskich.

Są to tańce towarzyskie, do których zaliczamy: sambę, cza-czę, rumbę, jive i pasodoble. Charakterystyczne dla nich sa ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Powstały na przełomie XIX i XX wieku w krajach tzw. Ameryki łacińskiej, a pochodzą z Brazylii, Kuby oraz z Hiszpanii. Wyrosły jako mieszanka elementów (rytmów i kroków) tańców pochodzących z łacińskich krajów Europy Zachodniej (Hiszpania, Portugalia), kultury Indian południowoamerykańskich oraz ludności pochodzenia afrykańskiego.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas IV zgrupowania 21 - 25 września 2015 roku - Żaneta Ryszawa

Żaneta RyszawaCertyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem, absolwentka podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, dyplomowana instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen) oraz tańców w kręgu.

Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również warsztaty dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w towarzystwie ich opiekunów podczas II zgrupowania projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

Podczas IV zgrupowania "... w kręgu tanca..." poprowadzi warsztaty z Terapii tańcem i ruchem.

Terapia tańcem i ruchem jest zaliczana do kierunków psychoterapii, której celem jest pełna integracja w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej przez wykorzystanie tańca i ruchu. Metoda ta opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość, stany emocjonalne. Poprzez doświadczenia ruchowe i taniec będziemy wsłuchiwać się w swoje ciało, odczytywać sygnały płynące z niego, poszukiwać w sobie wewnętrznego potencjału twórczego. Spotkanie z terapią tańcem i ruchem ma na celu praktykowanie uważności bycia w swoim ciele, poszukania drogi do samopoznania, doświadczenia harmonii i radości z życia.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale