^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.
PFRON

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Podsumowanie IV zgrupowania projektu pn.: "...w kręgu tańca..."

Dzięki dofinansowaniu ze środków od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Artbale Stowarzyszenie z powodzeniem zrealizowało cztery zgrupowania projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn.: „…w kręgu tańca…”. W całym projekcie wzięło udział 13 szkół z całej Polski.

W czwartym, ostatnim zgrupowaniu, uczestniczyło trzydzieścioro sześcioro osób, w tym: trzydzieścioro uzdolnionych tanecznie niepełnosprawnych dzieci i sześcioro opiekunów z trzech szkół z całej Polski: z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie, ze Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Opactwie oraz z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Zgrupowanie trwało od 21 września do 25 września 2015 roku i odbyło się w Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko, pośród pięknych lasów iglastych tworzących specyficzny mikroklimat; położonym w pobliżu Serocka, miasta nad Zalewem Zegrzyńskim, około 45 kilometrów od Warszawy.

Tym razem, jak poprzednio organizator projektu, ARTBALE Stowarzyszenie zapewnił uczestnikom 4 rodzaje zajęć ruchowych, tak samo dla każdej grupy.

Warsztaty tańców w kręgu poprowadziła dr Bożena W. Jakubczak, animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, posiada uprawnienia do prowadzenia tańców w kręgu wydane przez Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów, autorka projektu pn.: „…w kręgu tańca…”.

Marta Grzegorczyk, tancerka turniejowa i instruktorka specjalizująca się w tańcach latynoamerykańskich, uczestniczka wielu turniejów tanecznych, zdobywczyni najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” w tańcach latynoamerykańskich, zachęciła młodych uczestników do polubienia tańców spod znaku latino.

Terapeutyczną (a zwłaszcza psychoterapeutyczną) rolę tańca z powodzeniem wykorzystywała Żaneta Ryszawa, certyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem, absolwentka podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, prowadząc warsztaty o nazwie „Terapia tańcem”.

Oparte na tańcu klasycznym improwizacje taneczne poprowadziła absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, Berenika Jakubczak.

Obok zajęć taneczno-ruchowych ARTBALE jako organizator zapewnił w ramach projektu, spotkania z mediatorem. W ciągu jednego dnia 3 grupy miały zajęcia z panią Magdaleną Błońską w zakresie rozwiązywania problemów rówieśniczych.

Pierwsze trzy dni zakończyły się wieczornymi integracyjnymi spotkaniami z tancerzami, których gospodarzami byli prowadzący warsztaty w projekcie. Ostatni dzień wypełniły próby i pokaz efektów całego tygodnia pracy prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną - uczestnikami czwartego, ostatniego zgrupowania projektu pn.: „…w kręgu tańca…”.

O pozytywnych efektach czwartego pięciodniowego zgrupowania „…w kręgu tańca…” (jak równiez całego projektu) świadczą otrzymane przez nas podziękowania. Poniżej fragment treści jednego z nich:

Przez pięć dni uczniowie pod okiem profesjonalnych instruktorów, zdobywali cenne taneczne doświadczenia z dziedziny baletu, tańca Latino, tańców w kręgu oraz terapii tańcem. Udział w warsztatach okazał się niezwykłą przygodą. Uczniowie nasi codziennie, z uśmiechem na twarzy, pokonując swoje ograniczenia zdobywali nowe umiejętności. Działania Państwa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną posiadają nieocenioną wartość zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale