^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo.

 

herb-Legionowo

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Niepełnosprawni w kręgu tańca miast w uzależnieniu i patologii 2017

Niepełnosprawni w kręgu tańca 2017

Przyjemnie jest nam ogłosić Państwu informację o realizacji przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki projektu „Niepełnosprawni w kręgu tańca miast w uzależnieniu i patologii 2017” przeznaczonego dorosłym niepełnosprawnym mieszkańcom Legionowa. Dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Legionowo, serdecznie zapraszamy wrażliwych na piękno muzyki i tańca do zgłaszania swojego udziału w tym projekcie.

Artbale Stowarzyszenie przeprowadzi praktyczne taneczne spotkania warsztatowe dla niepełnosprawnych dorosłych mieszkańców Legionowa. Pragnie dać uczestnikom możliwość odkrywania swobodnej ekspresji własnych emocji wraz z koordynacją ruchową i pracą w grupie, co przy akceptowanym przez uczestników zaangażowaniu pozwala osiągnąć zmianę wzajemnych relacji oraz tworzy podstawy do stałych zmian postaw utrwalających zaangażowanie w pracę z tańcem przy odrzucaniu zainteresowań używkami i patologicznymi postawami. Spotkania warsztatowe z wykorzystaniem techniki tańców w kręgu będą obejmowały głównie bezpośrednie oddziaływania specjalisty z zakresu pedagogiki włączającej, pedagogiki specjalnej i praktyka metodyki tańców w kręgu.

Udział w zajęciach nie wymaga od uczestników specjalnych umiejętności ani wcześniejszego przygotowania. Jest bezpłatny dla każdego zakwalifikowanego uczestnika, którym będzie dorosła osoba niepełnosprawna, upośledzona umysłowo, oraz jej opiekun, czy rodzic.

W projekcie przewidzianych jest 12 spotkań dla każdej z dwóch grup, oraz wspólna zabawa taneczna dla obu grup.

 

Dokumenty zgłoszeniowe do projektu.

 

Karta zgłoszeniowa

Oświadczenie o danych osobowych

Oświadczenie o wizeunku

 

 

Prowadzenie zajęć projektu Niepełnosprawni w kręgu tańca miast w uzależnieniu i patologii 2017

BozenaJakubczak(2)Zajęcia tańców w kręgu w ramach projektu "Niepełnosprawni w kręgu tańca miast w uzależnieniu i patologii 2017" poprowadzi dr Bożena Wiesława Jakubczak – pedagog specjalny, specjalistka w zakresie terapii włączającej, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiada uprawnienia menadżera i instruktora tańców w kręgu. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane bezpośrednio niepełnosprawnym uczniom szkół specjalnych z całej Polski wraz z nauczycielami, opiekunami wykorzystywały między innymi tańce w kręgu. Wielokrotnie powtarzane projekty „Terpsychora do szkół” skierowane dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, czy Szalone Dni Tańca.

Zakończenie projektu „Niepełnosprawni w kręgu tańca miast w uzależnieniu i patologii 2017”

opinia Koa Pomocy Dzieciom Specjalnej TroskiZakończył się projekt „Niepełnosprawni w kręgu tańca miast w uzależnieniu i patologii 2017” dofinansowany przez Gminę Miejską Legionowo, będący kontynuacją projektu sprzed roku. 24 praktyczne taneczne spotkania warsztatowe dla niepełnosprawnych dorosłych mieszkańców Legionowa wraz z ich opiekunami, rodzicami odbyły się we współpracy z Sekcją dorosłych osób niepełnosprawnych przy Kole Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w TPD w Legionowie.

Ostatniego dnia zajęć, za zakończenie projektu odbyło się spotkanie integracyjne z animacjami i zabawą taneczną dla łącznie obydwu grup uczestników projektu. Prowadzącym zabawę byl pan Wiesław Jakubczak.

Wszystkie spotkania odbyły się w legionowskiej Arenie, której serdecznie dziękujemy za udostępnienie miejsca.

Autorką projektu była specjalistka w zakresie terapii włączającej dr Bożena W. Jakubczak, która prowadziła zajęcia tańców w kręgu.

 

 IMG 20171218 171932 IMG 20171218 171952 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale