^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Stowarzyszenie

Kondolencje

Roman Smogorzewski (Prezydent Miasta Legionowo)

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Wiesława Jakubczaka. Wspaniałego, cenionego i życzliwego Człowieka, wieloletniego członka Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legionowie, propagatora tańca i inicjatora wielu przedsięwzięć kulturalnych.

Rodzinie i Bliskim składam wyrazy współczucia.

https://legionowo.pl/a/kondolencje-jakubczyk

 

 Wiesław Jakubczak - sylwetka osoby, źródło: Stowarzyszenie Artbale

Obronił pracę magisterską z zakresu prawa międzynarodowego. W latach 1974-1977 był szefem sekcji dyskusyjnych klubów filmowych uczelni warszawskich. Prowadził wykłady z prawa międzynarodowego i administracyjnego. Od 1985 roku prowadził własną działalność gospodarczą, w tym kancelarię doradztwa podatkowego oraz działalność dydaktyczną z wykładami z prawa i podatków dla osób poszukujących pracy, z uruchamiania własnej działalności gospodarczej oraz obowiązujących przepisów prawnych i podatkowych, w międzyczasie uzyskał specjalizację doradztwa podatkowego oraz wpis na listę doradców podatkowych. Wiesław Jakubczak posiadał referencje solidnego realizatora wydane przez Ambasadę Komisji Wspólnoty Europejskiej w Warszawie. Od 1992 roku wspólnie z żoną Bożeną Jakubczak był zaangażowany w organizację przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych, międzynarodowych festiwali oraz wydarzeń kulturalnych. Społecznie jako doradca Zarządu wspierał pracę na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w Warszawie, doradza przy rozwiązywaniu przez NGO problemów prawno-księgowych, uzyskiwaniu statusu pożytku publicznego i wspierania wolontariatu. Był również Ekspertem w zakresie badania dokumentów księgowych PTK. Od 2008 roku był wybieranym społecznym przedstawicielem organizacji pozarządowych do Forum Dialogu Społecznego przy Prezydencie m.st. Warszawy z działających przy Biurze kultury Komisji oraz przedstawicielem do zespołów opiniujących wnioski w wielu dzielnicach Warszawy.

 

Movement Medicine.pl

pnooeStdrs382f1f4c2agl2 t03hoa8rt9u9oWc3f49:ct9aclj71z a4ii1  ·

ŻEGNAJ WIESŁAWIE

Tańcząca Społeczności - Nestor naszych kręgów - Wiesław Jakubczak nie żyje.

Ceremonia pożegnania Wiesława odbędzie się 10 stycznia 2023 roku o godzinie 14 w Domu Przedpogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Tanecznym krokiem - Zawsze Tanecznym Krokiem.

kłaniamy się woli życia i sile i kruchości ciała

składamy kondolencje rodzinie

Anna i Marta

Ania Borys

Smutek wielki, uwielbiałam z Nim tańczyć

Marta Dratwa-Wasyłek

Czuję wielką stratę - pamiętam jak przynosiłeś kadzidełka, jak troszczyłeś się o mnie i Anię i tańczącą społeczność. Jak byłeś z nami w uważności. Miałam przyjemność prowadzić warsztaty dla dzieciaków, które organizowałeś - będą tęsknić za tobą. No i dodam, że miałeś największą i najlepiej zorganizowaną playlistę jaką widziłam - tańcz dalej i do zobaczenia

Justyna Gruszka

Pięknie było z Tobą tańczyć, widzieć ten uśmiech i iskrę w oczach Energią, którą nas- społeczność obdarzałeś pozostanie w moim sercu

Beata Rutkowska

Żegnaj tancerzu, przyjacielu

Elwira Ćwil

Ojej, wczoraj będąc na Movement medicine myślałam o nim. Brak słów. Do zobaczenia tańczący na innym parkiecie

Marta Zachert

Żegnaj tańczący …

Pawłowska Pati

zabrakło mi słów. Do zatańczenia następnym razem.

Justyna Gruszka

Kurcze jakoś nie mogę jeszcze w to uwierzyć... do zobaczenia na innym parkiecie tam w przestworzach

Gaia Joanna Kodłubańska

Jakże miło było być z Tobą na parkiecie.

Do widzenia i może zobaczenia na tym innym ...

Dominika Stróżyńska

Szok, bezdech, niedowierzanie... Poznałam Cię niedawno, było to piękne spotkanie, zagnieżdżone w duszy. Choć trwało jedną chwilę, reszta to obecność w jakiś wtorek w jakąś środę. Jednak znak utrwalony w pamięci na zawsze, tańczącego człowieka, mimo, że spotkanie było krótkie. Krótkie? Dziękuję za ocieplenie wtedy serca dobrym słowem nie wiem co się pisze w takich chwilach więc wkleję znak

Piotr Zadrożny

Odszedł wspaniały człowiek, kochający sztukę i ludzi. Wielki społecznik. Niech pozostanie w naszej pamięci.

Jolanta Małgorzata Kozioł

Bardzo mi przykro Pani Bożenko… Będę zawsze bardzo dobrze pamiętać Pana Wieśka. Dzięki niemu i Pani miałam wiele radości Przytulam

Bożena Szymanska

Mądrzy i dobrzy odchodzą... Bożenko z rodziną, jesteśmy przy Was. Smutek to u nas za mało powiedziane.

Magdalena Ciechowicz

Wilki smutek po super człowieku Kondolencje dla ukochanych jego dziewczyn

Monika Kultys

Wielki smutek i żal po super człowieku Bożenko, Bereniko przyjmijcie moje kondolencje Jesteśmy przy Was i przytulam mocno.

Ryszard Duda

Znaliśmy się wiele lat. Był wspaniałym kolegą. Kochał żonę córkę wnuki. Wszyscy go również kochali i szanowali. Będzie go brakować. Żegnaj przyjacielu

Anna Piotrowska

Świeć Panie nad Duszą Pana Wiesława. Ogromne serce, pasja i aktywność ŚP Pana Wiesława. Wielki smutek. Moje wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny.

Agnieszka Szymanska

Berenika- najszczersze kondolencje ! Strasznie mi przykro. Pamietam twojego tatę nagrywającego nas na kołku baletowym jak miałyśmy po 10 lat i nadal słyszę jego głos. Trzymaj sie kochana i usciski dla Mamy.

Iza Szostak

Berenika bardzo mi przykro, ja też bardzo dobrze pamiętam Twojego Tatę, kto go znał to nie zapomni! Przyjmij moje najszczersze kondolencje. Dołączył teraz do mojego starego i dalej będą „działać”. Uściski dla Ciebie i dla Mamy

Krzysztof Pastor

Bereniko, przyjmij proszę wyrazy głębokiego współczucia dla Ciebie i całej rodziny

Grażyna Chojnowska

Bożenko i Bereniko oraz cała rodzino, szczerze współczuję. Dziękuję za możliwość udziału w Waszych cennych inicjatywach.

Karen Harlin

Tak mi przykro. On i twoja rodzina poruszyli tak wiele istnień ludzkich radością tańca.

Piotr Piotrowski

Najserdeczniejsze wyrazy współczucia,

Wiesław był WIELKIM człowiekiem, ale niestety WIELCY też odchodzą!!!

Magdalena Niernsee

R.I.P pozostanie w naszej pamięci i wdzięczności

Marta Zachert

… Wyrazy współczucia…zapamiętałam Wiesława, jako człowieka o wielkiej szlachetności i klasie. Żegnaj tańczący…

Julia Maria Hoczyk

Mnie również bardzo przykro, będę wspominać p. Wiesława Jakubczaka jako niezwykle sympatyczną i kompetentną osobę, bardzo inspirującą także na początku mojej zawodowej drogi związanej z tańcem.

Maria Jakubowska

Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny, wspominamy Pana Wiesława jako przemiłego człowieka, pełnego życzliwości dla wszystkich.

Anna Tarnowska - Przerywacz (Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie)

Dzień dobry, 

Przesyłamy najszczersze kondolencje.

Dyrekcja i Pracownicy wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzień dobry,

Pragniemy wyrazić głębokie wyrazy współczucia i żalu z powodu odejścia Pana Wiesława Jakubczaka, wieloletniego Przyjaciela Zespołu Szkół Specjalnych.

Stowarzyszenie ARTBALE

Misja
Głównym celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności statutowej, samodzielnie lub we współdziałaniu, jedynie na rzecz ogółu społeczności, grup wyodrębnionych ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną w stosunku do społeczeństwa, w tym również na rzecz członków stowarzyszenia realizowanej wyłącznie w zakresie następujacych zadań publicznych: wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz edukacji, nauki, oświaty i wychowania, jak również wypoczynku dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania patologiom społecznym, działalności charytatywnej, pomocy spopłecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, wyrównywania szans tych rodzin i osób oraz osób niepełnosprawnych, jak również działania na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu, promocji i organizacji wolontariatu, w tym działalności wspomagającej technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo inne organizacje pozarządowe. I inne.

Historia
Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki powstało w 2002 roku, głównie dla realizacji festiwalu Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju. Członkami Stowarzyszenia są przede wszystkim tancerze, choreografowie, muzycy, plastycy, pedagodzy, prawnicy - którym zależy na rozwoju sztuki tańca i baletu.
Do najważniejszych osiągnięć należy zorganizowanie: 
- sześć edycji projektu "Terpsychora do szkół" ;
- cztery edycje "... w kręgu tańca...";
- współorganizacja jako partner Zamku Królewskiego w Warszawie dwóch edycji festiwalu pn. "Królewskie Arkady Sztuki", w tym organizacja pięciu spektakli baletowych;
- dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju;
- trzy edycje: Warszawski Wieczór Choreograficzny;
- Szalony Dzień Tańca - Dance Yourself;
- cztery edycje: Europejska Era Tańca;
- Program edukacji kulturalnej w zakresie muzyki i sztuki tańca - realizacja w dzielnicy Ursynów i Śródmieście.

Certyfikat dla ARTBALE

ARTBALE Stowaszyszenie było uczestnikiem projektu "Legionowskie Forum Dialogu - przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia w wyniku procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w Legionowie" i otrzymało certyfikat.
 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale