^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Spotkania z Terpsychorą 2020 On-line

Zakończenie etapu zgłoszeń do szkolenia

Dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem „Spotkania z Terpsychora 2020” prowadzonym on-line. Niestety z przykrością powiadamiamy, że na dzień dzisiejszy brak jest możliwości realizacji Państwa udziału, ze względu na wyczerpany już limit miejsc. Zapraszamy do zainteresowania się udziałem w innych edycjach projektów realizowanych przez Artbale Stowarzyszenie.

Przepraszamy.

Prowadzenie szkolenia on-line

Realizację praktyczną, w tym przygotowania i opracowania metod wykorzystania różnych choreografii oraz przygotowania ich do zapisania na cyfrowych nośnikach, jak również osobistego prowadzenia konsultacji on-line podjęli się:

Bozena Jakubczak miniatura

Dr Bożena W. Jakubczak jest absolwentką Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer".

Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca".

Jest też autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, jak również twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego. Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów.

Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju.

Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu.Ewa Budnu-Orłowska jest tancerką, pedagogiem i choreografem. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Z zespołem koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, Danii, Holandii, na Ukrainie czy Litwie).

Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku, pierwsze doświadczenia zdobywała w przedszkolach „Echa Leśne”, „Eukindergarten”, „Magic Fish”, Międzynarodowej Szkole Podstawowej czy w Ognisku dla dzieci „Stara Prochownia” w Warszawie. Była także instruktorką w szkole tańca „Kabaty Dance Studio”, Domu Kultury „Stokłosy” i Domu Kultury „Centrum” także w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z przedszkolemmiejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie a od 2015 również z przedszkolem nr 2. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka.

Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”.

Jako tancerka, Ewa Budny-Orłowska brała udział w projekcie "Rock loves Chopin", ma na swoim koncie występy w Meksyku, Chinach, Słowacji, Rosji i Polsce.

W ubiegłorocznych projektach „W kręgu tańca” prowadziła zajęcia między innymi z improwizacji tanecznych i tańców polskich.

W projekcie „Poloneza czas zacząć...” (2016 rok) brała udział od samego początku współpracując przy jego przygotowaniu. Obok prowadzenia dwóch spektakli edukacyjnych w Sali Widowiskowej Legionowskiego Ratusza, brała udział w spotkaniach w klasach legionowskich szkół podstawowych, uczestniczących w projekcie, jako uzupełnienie spektakli.

Spotkania z Terpsychorą 2020 On-line

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki zaprasza zainteresowanych do bezpłatnego udziału w projekcie „Spotkania z Terpsychorą 2020” realizowanym on-line z wykorzystaniem przesłanego każdemu uczestnikowi materiału szkoleniowego nagranego na płytę DVD oraz niezbędnych zdalnych konsultacji w pierwszym kwartale 2021 roku.

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności pracy i kompetencji osób z otoczenia osób niepełnosprawnych z zakresu praktycznej wiedzy z metodyki pracy tancerzy, choreografów, kształtowania postaw osób z niepełnosprawnościami, istotnej w działaniach terapeutyczno-pedagogicznych, aktywizujące osoby niepełnosprawne intelektualnie, np. podczas przygotowań scenicznych, prezentacji i innych działań realizowanych z ich udziałem.

Pośrednim celem projektu jest możliwość odstresowania dla uczestników, od codziennych ograniczeń i pracy w nietypowych warunkach związanych z pandemią, która drastycznie zmieniła naszą codzienność, ograniczając możliwość swobodnego poruszania się, kontaktów społecznych czy korzystania z dóbr kultury. Ta nagła zmiana ma także konsekwencje dla naszego zdrowia psychicznego, stąd propozycja aktywnego udziału w ramach tanecznego samokształcenia.

Realizację zdalnej nauki, nagrania szkolenia oraz konsultacji on-line poprowadzą:

- dr Bożena Jakubczak – pedagog specjalny, doktorat z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich, specjalista terapii włączających, wieloletni pracownik naukowy, Biura ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz PFRON. Prowadzi szkolenia z zakresu Tańców w Kręgu wykorzystywanych w procesie rehabilitacji niepełnosprawnych.

- mgr Ewa Budny Orłowska - tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Po skończeniu szkoły z wyróżnieniem rozpoczęła pracę w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Prowadzi szkolenie z zakresu Polskich Tańców Narodowych: Poloneza i Krakowiaka.

Osoby zgłaszające chęć uczestnictwa, winny pobrać ze strony www.artbale.pl i dokładnie zapoznać się z załączonym tam Regulaminem projektu pt. „Spotkania z Terpsychorą 2020” on-line oraz wypełnić i podpisać na początku załączniki 1 i 2, a na zakończenie zał.3, których skany należy przesłać elektroniczną pocztą e-mail, na adres: balet@balet.com.pl.

A. Karta zgłoszenia uczestnika - Załącznik 1.

B. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych - Załącznik 2.

C. Oświadczenie o zrealizowaniu etapów samokształcenia – Załącznik 3.

Po zakończeniu samokształcenia i konsultacji zostaną wydane zaświadczenia.

Projekt „Spotkania z Terpsychorą 2020” on-line jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki i jest całkowicie bezpłatny dla każdego uczestnika.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo w regulaminie i na stronie internetowej www.artbale.pl lub pod numerem tel. kom. 608403473 autora projektu dr Bożeny W. Jakubczak.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale