^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt współfinansowany
ze środków PFRON

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Temida przyjazna niepełnosprawnym

Newsletter

Imię:
Email:

Temida przyjazna niepełnosprawnym

Temida przyjazna niepełnosprawnym

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia 2012
Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów w:
Muzeum Narodowym w Warszawie
Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Muzeum Pałacu w Wilanowie
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

www.dzienniepelnosprawnych.mnw.art.pl

ORGANIZATORZY
Stowarzyszenie "Razem dla Niepełnosprawnych", oraz
Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Pałac w Wilanowie, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

WSPÓŁORGANIZATORZY
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego - Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym

Czytaj więcej: Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Podziękowanie od Prezydenta Miasta Legionowa

W dniach 25 - 26 sierpnia 2012 roku ARTBALE Stowarzyszenie było jednym z wystawców na I Legionowskich Targach Przedsiębiorczości, promując aktualnie realizowany projekt pn. "Temida przyjazna niepełnosprawnym". Poniżej podziękowanie od Prezydenta Miasta Legionowa Romana Smogorzewskiego za aktywny udział ARTBALE w tym wydarzeniu.
 
kliknij by powiększyć

STUDENT II - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych - 2012 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od dnia 10 września do dnia 10 października br. przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „STUDENT II”.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Oddziałach PFRON właściwych terytorialnie dla siedziby szkoły, w której rozpoczyna lub kontynuuje naukę Wnioskodawca.
Wnioskodawcy, będący studentami uczelni zagranicznych, składają wnioski o dofinansowanie w Oddziale Mazowieckim PFRON.

Szczegółowe informacje dotyczące programu, jak również formularze wraz z załącznikami niezbędne do wypełnienia dostępne są na stronie Funduszu (czytaj) oraz w Oddziałach PFRON.

źródło: www.pfron.org.pl

Temida przyjazna niepełnosprawnym

Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, które dotychczas z udanym efektem zrealizowało dwie edycje „Terpsychora do szkół” (współfinansowane ze środków PFRON), wspierające kadrę szkolnictwa specjalnego nowatorskimi propozycjami pracy z dzieckiem niepełnosprawnym, wykorzystującymi taniec i jego metodykę dla prowadzenia terapii, ogłasza nabór do nowego projektu dr Bożeny W. Jakubczak pt. „Temida przyjazna niepełnosprawnym”. Jest on również współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i nasze Stowarzyszenie Artbale, dlatego dla uczestników zakwalifikowanych do projektu będzie całkowicie nieodpłatny. Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, rodziców czy opiekunów prawnych dzieci lub młodzieży niepełnosprawnej, jak również do osób mających bezpośredni kontakt z osobą niepełnosprawną, w tym między innymi kadry szkolnictwa specjalnego, osób z organizacji pozarządowych lub instytucji bezpośrednio działających z osobą niepełnosprawną. Projekt trwa do połowy grudnia 2012 roku i głównie realizowany będzie w wytypowanych punktach na terenie województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego lub podlaskiego.

 

1. Karta zgłoszenia – deklaracja uczestnictwa
2. Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
3. Oświadczenie uczestnika projektu o jednoczesnym nieuczestniczeniu w innym podobnym projekcie dofinansowanym ze środków PFRON.


Czytaj całość

 

Dofinansowanie kosztów szkolenia języka migowego

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że w dniu 5 lipca 2012 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2012 r. w sprawie dofinansowania kosztów szkolenia polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego, sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych oraz tłumacza-przewodnika (Dz. U. Nr 0, poz. 687).

Zgodnie z powyższym rozporządzeniem, osoba uprawniona, członek jej rodziny oraz osoba mająca stały lub bezpośredni kontakt z osobą uprawnioną, składają wniosek o dofinansowanie kosztów szkolenia języka migowego do Oddziału PFRON właściwego ze względu na miejsce jego zamieszkania.

Czytaj więcej: Dofinansowanie kosztów szkolenia języka migowego

Warszawa ogłasza nabór do projektu "Nowoczesne technologie ..."

Miasto Stołeczne Warszawa ogłasza nabór do projektu „Nowoczesne technologie szansą rozwoju zawodowego i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Celem projektu jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu oraz użyczenie zestawów komputerowych osobom niepełnosprawnym.

Zgłaszać mogą się osoby spełniające łącznie poniższe kryteria: niepełnosprawne z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym, zamieszkałe na terenie m.st. Warszawy, zagrożone wykluczeniem cyfrowym, pełnoletnie i posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Uczestnik otrzyma na okres co najmniej 5 lat: bezpłatny dostęp do Internetu, zestaw komputerowy, bezpłatny serwis sprzętu i wsparcie techniczne, szkolenie z podstawowej obsługi komputera.
 

Czytaj więcej: Warszawa ogłasza nabór do projektu "Nowoczesne technologie..."

Ogólnopolski Informator Niepełnosprawnych

ARTBALE serdecznie poleca InfoLinkownik - Ogólnopolski Informator Niepełnosprawnych. Autorem informatora jest Piotr Wittenberg. InfoLinkownik jest portalem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Można tam znaleźć odnośniki do stron internetowych (według województw) wielu placówek, organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym ośrodków pomocy, edukacyjnych, rehabilitacji. Z Infolinkownikiem znajdziemy również tak cenne informacje jak ogólnopolskie telefony alarmowe, instrukcje udzielania pierwszej pomocy, jak również wiele portali internetowych poświęconych niepełnosprawności, i mnóstwo innych praktycznych wskazówek, ułatwiających życie niepełnosprawnym.

InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych
Informator
dla osób Niepełnosprawnych

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale