^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl


W KRĘGU TAŃCA
w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

I i II zgrupowanie

Podziękowania za I i II zgrupowanie

Dziękujemy uczniom i opiekunom ze szkół specjalnych biorących udział w I i II zgrupowaniu za uczestnictwo w projekcie pn. "...w kręgu tańca..." dofinansowanym ze środków PFRON, zrealizowanego w dniach 25 - 29 kwietnia  oraz 9 - 13 maja 2016 roku. Dziękujemy zwłaszcza uczestnikom (z 8 szkół z całej Polski) za entuzjazm, jaki udzielił się również nam, organizatorom. Dziękujemy artystom prowadzącym codzienne warsztaty z 4 technik tańca oraz "Wieczorne spotkanie integracyjne" za cierpliwość i poświęcenie w pracy z młodymi niepełnosprawnymi uczestnikami, dziećmi i młodzieżą, a także za przydatne wskazówki skierowane do ich opiekunów, którzy razem z podopiecznymi brali aktywny udział w pięciodniowym zgrupowaniu. Podziękowania składamy również Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne PROMENADA w Białobrzegach za miłe przyjęcie, oraz przewoźnikowi, dzięki któremu wszyscy bezpiecznie dojechali do miejsca realizacji I i II zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2016".

ARTBALE Stowarzyszenie, organizator projektu pod nazwą "...w kręgu tańca...2016" otrzymał pisemne podziękowania: od Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 z Gorzowa Wielkopolskiego, od Zespołu Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka z Lublina oraz miłe upominki-podziękowania od uczniów i opiekunów. uczestników "...w kręgu tańca...2016" z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II z Poznania oraz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 z Gorzowa Wielkopolskiego.

podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 z Gorzowa Wielkopolskiego podziękowanie od Zespołu Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka z Lublina
podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II z Poznania
podziękowania od Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 z Gorzowa Wielkopolskiego

 

Podziękowania nadesłąły nam również inne placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Tursku oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach.

Podsumowanie I i II zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2016"

IMG_9160.jpgW I grupowaniu projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. „...w kręgu tańca...2016” dofinansowanym przez PFRON wzięły udział cztery specjalne ośrodki wychowawcze (szkoły specjalne) z Działoszyna, Gorzowa Wielkopolskiego, Kamiennej Góry i Poznania. Zgrupowanie odbyło się w dniach 25 – 29 kwietnia 2016 roku.

W II grupowaniu projektu dr Bożeny W. Jakubczak pn. „...w kręgu tańca...2016” dofinansowanym przez PFRON wzięły udział cztery specjalne ośrodki wychowawcze (szkoły specjalne) z Siedlec, Turska, Augustowa i Lublina. Zgrupowanie odbyło się w dniach 9 – 13 maja 2016 roku.

Dzieci były niepełnosprawne intelektualnie, w stopniu lekkim oraz umiarkowanym. Zajęcia z tańców w kręgu, latino, hip hopu oraz improwizacji tanecznych prowadzone przez dr Bożenę Jakubczak, Martę Grzegorczyk, Mariusza Adamczyka oraz Berenikę Jakubczak. Prócz warsztatów pięciodniowych zaoferowaliśmy, w ramach projektu, dwugodzinne dla każdej grupy spotkania z mediatorem, p. Magdaleną Błońską, które dotyczyło rozwiązywania problemów rówieśniczych. Dodatkowo w ramach realizowanego projektu odbywały się integracyjne spotkania wieczorne z tancerzami.IMG_9290.jpg

Ostatniego dnia zgrupowania wszystkie grupy zaprezentowały krótki pokaz taneczny przygotowany pod kierunkiem artystów prowadzących zajęcia z tańców w kręgu, latino, hip hopu oraz improwizacji tanecznych po całym tygodniu zgrupowania.

IMG_9236.jpgUwieńczeniem zgrupowania było wręczenie dyplomów poświadczających uczestnictwo w projekcie.

Opiekunowie młodych uczestników potwierdzili wartość pięciodniowych zajęć podkreślając korzystny wpływ projektu, na otwartość w wyrażaniu własnych emocji i właściwego ich ukierunkowania, zarówno wobec siebie jak i otoczenia

Kolejne (i ostatnie) dwa zgrupowania odbędą się we wrześniu tego roku.

Harmonogram zajęć dla drugiego zgrupowania

UWAGA! Prosimy zapoznać się z harmonogramem indywidualnych zajęć dla drugiego zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" dla czterech grup. Harmonogram w formacie pliku PDF dostępny jest do pobrania tutaj. Przypominamy, że drugie zgrupowanie rozpoczyna się już w poniedziałek 9 maja 2016 roku.

Harmonogram zajęć pierwszego zgrupowania

UWAGA! Prosimy zapoznać się z harmonogramem indywidualnych zajęć dla pierwszego zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" dla czterech grup. Harmonogram w pliku PDF dostępny jest do pobrania tutaj. Przypominamy, że pierwsze zgrupowanie rozpoczyna się już w poniedziałek 25 kwietnia.

 

Informacje bieżące o I i II zgrupowaniu projektu w 2016 roku

Do I zgrupowania zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ul. Grota-Roweckiego 2,  z Działoszyna;

2. Zespół Szkół Specjalnych nr 14, ul. Mościckiego 3, z Gorzowa Wielkopolskiego;

3. Zespół Szkół Specjalnych ul. M. Fornalskiej 11, z Kamiennej Góry;

4. Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. JANA PAWŁA II ul. Przełajowa 6 z Poznania.

I zgrupowanie projektu ...w kręgu tańca...2016 realizowane będzie w dniach: 25 - 29 kwietnia 2016 roku.

Do I zgrupowania zakwalifikowane zostały cztery szkoły:

1. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi  Nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49, z Siedlec;

2. Zespół Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka, ul. Bronowicka 21, z Lublina;

3. Zespół Szkół Specjalnych, ul. Mickiewicza 2, z Augustowa;

4. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci, Tursko 4, w Tursku.

II zgrupowanie projektu ...w kręgu tańca...2016 realizowane będzie w dniach: 9 - 13 maja 2016 roku.

Miejscem realizacji obydwu zgrupowań jest Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne PROMENADA w Białobrzegach (ul. Spacerowa 35).

To całoroczne centrum szkoleniowo-konferencyjne dla firm, idealne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych oraz letnia przystań dla dzieci i młodzieży. Centrum Promenada położone jest ok. 30 km od Warszawy, w malowniczej  okolicy Zalewu Zegrzyńskiego to świetna przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Miłośnicy spacerów, biegania czy rowerowych wycieczek będą zachwyceni lasem znajdującym się tuż obok Centrum Promenada.

Więcej informacji: http://www.promenadacountry.pl.

Zajęcia taneczne w projekcie "...w kręgu tańca...2016"

W ramach I i II zgrupowania odbędą się 4 warsztaty z następujących technik tanecznych.

   tańce w kręgu

   modern latin

   improwizacje taneczne

   hip-hop.

 

Tańce w kręgu wyśmienicie integrują wszystkich tańczących dzięki konieczności stałej ich współpracy przy zgodnym wykonywaniu powtarzających się sekwencji kroków i elementów tanecznych do muzyki o charakterystycznym regionalnym brzmieniu od spokojnej do szybkiej pełnej temperamentu.

Tańce w kręgu aktywizują ciało usprawniając koordynację ruchów, wzmacniając kondycję i poprawiając samopoczucie.

Opierają się na tradycji wielu kultur, na prostych europejskich tańcach ludowych. Wśród nich pojawiają się tańce: bułgarskie, greckie, macedońskie, rosyjskie, łotewskie, ukraińskie a także polskie. Tańczone są w kręgu, w korowodzie oraz w parach. Nie są zbytnio wymagające od tańczących.

Warsztaty z tańców w kręgu poprowadzi dr Bożena Jakubczak.

 

Na zajęciach tańców modern latin wykorzystywane są elementy tańców latynoskich takich jak samba, czy jive, ale też i inne tańce pochodzące z XIX i XX wieku, głównie z Ameryki Łacińskiej.

Tańce latynoamerykańskie to tańce towarzyskie. Ważne w nich są charakterystyczne ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Powstały na przełomie XIX i XX wieku w krajach tzw. Ameryki Łacińskiej. Pochodzą z Brazylii, Kuby oraz z Hiszpanii. Wyrosły jako mieszanka elementów (rytmów i kroków) tańców pochodzących z łacińskich krajów Europy Zachodniej (Hiszpania, Portugalia), kultury Indian południowoamerykańskich oraz ludności pochodzenia afrykańskiego.
Warsztaty z latino poprowadzi pani Marta Grzegorczyk.

 

Improwizacje taneczne opierają się głównie na technikach baletu klasycznego wyrabiając wśród uczestników prawidłową postawę ciała, umiejętność pracy nad swoim ciałem, możliwość kontrolowania jego ruchów, badania możliwości. Zajęcia rozwijają wyobraźnię ruchową u dzieci, jak również uczą podstaw baletu występujących w roli terapeutycznej.

Zajęcia z improwizacji tanecznych poprowadzi p. Berenika Jakubczak.

 

 

Hip hop wywodzi się z miejskiej kultury Afroamerykanów Nowego Jorku.

Zajęcia hip hop poprowadzi pan Mariusz Adamczyk.

 

 

Spotkania z mediatorem - rozwiązywanie problemów rówieśniczych podczas I i II zgrupowania - Magdalena Błońska

Magdalena BłońskaPodczas I i II zgrupowania projekt "...w kręgu tańca...2016" zapewnia spotkania wszystkich grup z zawodowym mediatorem - z panią Magdaleną Błońską. I tym razem mediator poprowadzi spotkania w zakresie rozwiązywania problemów rówieśniczych.

 

Na co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Prowadziła spotkania z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz towarzyszącymi im opiekunami podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas I i II zgrupowania - dr Bożena W. Jakubczak

BJ3Animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, posiada uprawnienia do prowadzenia tańców w kręgu wydane przez Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów. członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności pedagog specjalny.

Autor wielu wydarzeń kulturalnych, współorganizator dwunastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lat o Baletowe, autor projektów: Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca, "...w kręgu tańca...", „Terpsychora do szkół” i in.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

Podczas I i II zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" również poprowadzi warsztaty Tańców w kręgu. 

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas I i II - Marta Grzegorczyk

MG2Tancerka turniejowa i instruktorka specjalizująca się w tańcach latynoamerykańskich, swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 8 lat w podwarszawskim Legionowie. W swojej karierze tanecznej miała wiele wygranych turniejów odbywających się w całej Polsce m.in. Puchar Okręgu Mazowieckiego, Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Natomiast w 2004 roku zdobyła najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich.

Ponadto uczestniczyła w turniejach międzynarodowych w Polsce, w Kopenhadze, Ostrawie i Pradze osiągając zadowalające rezultaty. Liczne szkolenia m.in. z Mistrzami Świata: Michałem Malitowskim i Joanną Leunis pomogły w osiągnięciu fachowej wiedzy i zdobyciu cennych umiejętności. Od paru lat prowadzi kursy tańca towarzyskiego jak i Solo Latino Ladies dla dzieci i dorosłych przekazując radość i satysfakcję jaka płynie z wykonywania tej dyscypliny.

Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

Podczas I i II zgrupowania „…w kręgu tańca…2016” poprowadzi warsztaty tańców latino.

 

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas I i II zgrupowania - Berenika Jakubczak

berenika1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Ukończyła również Benesz Institute w Londynie, (Royal Academy of Dance) i obecnie jest asystentką baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka Baletu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

Jest finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Prowadziła zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół".

Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz towarzyszących im opiekunów podczas czterech zgrupowań projektu „…w kręgu tańca…” w 2015 roku.

Podczas I i II zgrupowania w 2016 roku poprowadzi warsztaty z „Improwizacji tanecznych”.

Artyści tancerze prowadzący warsztaty podczas I i II zgrupowania - Mariusz Adamczyk

m.adamczykTancerz, choreograf z ponad 20 letnim doświadczeniem scenicznym.

Jako tancerz to laureat wielu prestiżowych turniejów tanecznych w stylach street dance.

Niedosyt artystyczny i ambicje w dziedzinie tańca i sztuki otworzyło wiele drzwi do współpracy z:

- agencjami artystycznymi jako tancerz, konferansjer, animator,

- szkołami tańca oraz placówkami kulturalnymi,

- teatrami m.in.

Śląski Teatr Tańca – Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego a także teatralno-taneczne projekty z młodzieżą zagrożoną,

Gliwicki Teatr Muzyczny – tancerz w musicalach m.in. „Footlose”, „Hello Dolly”,

- produkcje telewizyjne dla TVP Katowice, TVP Rzeszów, Polsat   „Tylko taniec”.

- epizody aktorskie m.in. "Na wspólnej" TVN

Doświadczenie zdobywał także poza granicami kraju m.in. Wielka Brytania - projekty z brytyjską młodzieżą - m.in. współpraca z „artsNK – Dance Factor” gdzie udział w nagraniu scenicznym wzięło ponad 200 tancerzy.

 

Podczas I i II zgrupowania "...w kręgu tańca...2016" poprowadzi warsztaty hip hop.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale