^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Jana III Sobieskiego 6d

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Lądek 2010 opis

W letniej scenerii jednego z najsłynniejszych polskich kurortów - Lądka Zdroju,
w urzekająco pięknej Kotlinie Kłodzkiej, od jedenastu lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Tańca "Lądeckie Lato Baletowe". Zdobywa on coraz większe uznanie oraz popularność w kraju i za granicą jako impreza o dużych walorach artystycznych, edukacyjnych, turystycznych i wypoczynkowych, jest skierowana do artystów i ich odbiorców, a edukacyjne propozycje takie jak seminaria warsztatowe i warsztaty zarówno do młodych jak i (młodych duchem) osób starszych, wszystkich pasjonatów TAŃCA. W tym roku zapraszamy do Lądka Zdroju również dzieci od 7 do 14 lat pod opieką rodziców czy ich opiekunów  na odrębne warsztaty dziecięce oraz młode mamy i ojców z bardzo małymi dziećmi od 3 roku życia chcących potańczyć i zetknąć się ze sztuką tańca, gdyż dla tych maluchów zorganizowana zostanie możliwość wykupienia kilkugodzinnej opieki przedszkolnej na czas wybranych przez rodzica zajęć warsztatowych z kilkudziesięciu technika tańca, jeśli dodamy do tego codziennie w Amfiteatrze wieczorne artystyczne prezentacje teatrów i artystów sztuki tańca bezpłatne dla przybyłych do Lądka uczestników warsztatów i turystów, będziemy mieli do czynienia z wyjątkową w skali kraju ofertą wakacyjną.   Bądź z nami w tym roku od 4go do 11go lipca 2010 roku w Lądku Zdroju!

Pomysłodawcą festiwalu jest ceniony animator polskiej sztuki operowej i baletowej Sławomir Pietras, dyrektor czołowych polskich scen operowych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Zainicjował on tę imprezę w ścisłej współpracy z władzami Lądka Zdroju i nadal pozostaje patronem, wielkim propagatorem i stałym uczestnikiem "Lądeckiego Lata Baletowego". Współorganizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE, któremu przewodzi znana balerina i pierwsza solistka Teatru Wielkiego w Warszawie Ewa Głowacka. Dzięki zaangażowaniu naszego amerykańskiego partnera Jerzego Gołka, pedagoga tańca polskiego pochodzenia z Pensylwanii i Keren Harlin  z organizacji Interchanges Cultural z USA,  od siedmiu lat festiwal przybrał charakter Międzynarodowego Festiwalu Tańca, a do Lądka Zdroju zaczęli przyjeżdżać pedagodzy i młodzież taneczna ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji. Dyrektorem artystycznym "Lądeckiego Lata Baletowego" przez wiele lat był Paweł Chynowski, Pełnomocnik Dyrektora Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej znany krytyk baletowy.

Każdego roku przez jeden tydzień lipca w Lądku Zdroju króluje więc muzyka i taniec z całego świata: od klasyki baletowej, przez modern dance, jazz i narodowe rytmy różnych kultur, aż po break dance czy hip-hop najmodniejsze gatunki tańca u współczesnej młodzieży.

Czym tak naprawdę jest ten festiwal?

Lądeckie Lato Baletowe to:

- występy profesjonalnych zespołów baletowych i teatrów tańca z kraju i zagranicy,

- codzienne, wieczorne, bezpłatne koncerty w Amfiteatrze,

- różne prezentacje młodych choreografów i tancerzy,

- inauguracyjny festyn taneczny na Rynku i przyległych ulicach miasta,

- otwarte spotkania z wybitnymi artystami i gośćmi Sławomira Pietrasa,

- seminaria warsztatowe dla dorosłych prowadzone przez najznakomitszych choreografów, tancerzy, pedagogów i instruktorów z kilkudziesięciu (ok. 40) technik tańca, zakończone próbami scenicznymi i występem grup warsztatowych na scenie Amfiteatru,

- warsztaty taneczne dla dzieci od 7 do 14 lat, będących pod opieką oraz możliwość zapewnienia opieki małym dzieciom od 3 lat, ćwiczącym na zajęciach rodzicom czy opiekunom,

- dodatkowe spotkania z muzyką, koncertami i prezentacjami książki czy filmów tanecznych,

- zamknięte nocne spotkania z muzyką i tańcem, z animacjami i profesjonalnymi pokazami tanecznymi przede wszystkim, jako spotkanie uczestników warsztatów - pasjonatów sztuki tańca.

Parę słów o festiwalowych warsztatach tanecznych:

Zajęcia warsztatowe prowadzone są każdorazowo przez doświadczonych i uznanych  artystów, tancerzy, choreografów, pedagogów i instruktorów różnych specjalności. Z festiwalem w tym roku będą współpracować m.in.: Ewa Głowacka (repertuar baletowy), Beata Wrzosek-Dopierała (taniec klasyczny i współczesny), Alassane Wat z Francji (afro latino jazz, funky hip-hop i body awareness), Alba Holder z Kuby (salsa cubana – ladies styling), Rada Zivkovic (taniec cygański, taniec brzucha), Robert "Bromz" Jażdżewski (video clip dance, house club mix), Robert Nieznański (break dance - popping, locking), Anna Mendak (flamenco, taniec orientalny w stylu egipskim - taniec brzucha), Sylwia Raźna (samba reggae, salsa New York ladies styling), Rosa Estrella z Hiszpanii (flamenco - colombiana), Michelle Jones-Wurtz (american jazz dance, african american Alvin Ailey style, american tap), Piotr Bańkowski (street dance, hip-hop), Piotr Jagielski (jazz, modern jazz, lirycal jazz) z You Can Dance, Piotr Piotrowski (taniec klasyczny), Dorota Czajkowska (taniec irlandzki),  Monika Bral (Jackson style), Edilson Ribeiro de Lima (praca z ciałem oparta o choreoterapię, clubbing latino dance), Robin Colter (american contemporary, modern), Tatiana Ostrowierch (modern), Aischa &Victor z Argentyny  z YouCanDance.  (tango argentyńskie), Magdalena Niernsse (taniec hinduski – bharatanatyam), Adam Oleszkiewicz (yoga), Marta Gierczyńska – instruktor fitness (mental flow), Marcus Tucker (hip-hop, break dance).

Co roku można wybierać spośród prawie 40 różnych zajęć warsztatowych. Zapisy na warsztaty już od marca 2010! Na formularzu zgłoszeniowym na www.balet.com.pl

W tym roku nowość – warsztaty taneczne dla dzieci :) oraz możliwość opieki nad małymi dziećmi w trakcie zajęć rodziców.

5 nocnych imprez festiwalowych z tańcem i muzyką!!

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o festiwalu na stronach: 

www.artbale.pl, a także: www.balet.com.pl, a nawet: www.dance.org.pl

Sprawdź nas także na portalach społecznościowych!

 

 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale