^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

...w kręgu tańca...2018

Relacja z II zgrupowania projektu

Drugie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez PFRON pod nazwą: „…w kręgu tańca...2018” odbyło się w dniach 17 IX – 21 IX 2018 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych: ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Działoszyna, z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego z Grójca, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Myślenic oraz z Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 z Krakowa.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Ponownie dziękujemy za sympatyczną atmosferę towarzyszącą zgrupowaniu.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” seminaria warsztatowe pod nazwą „Improwizacje taneczne i tańce polskie” oraz pod nazwą „Polonez - polski taniec narodowy" Ewa Budny Orłowska, tancerka, pedagog, choreograf, solistką baletu w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny, animator kultury, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu” wykorzystujące tradycje kulturowe wielu naródów.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” Anna Mendak, tancerka flamenco i tańców orientalnych, z wykształcenia psycholog, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Flamenco/Latino”.

Poza zajęciami ruchowymi zrealizowane były dwa spotkania teoretyczne.

Jednym z nich było spotkanie nt. wyrażania i rozpoznawania emocji prowadzone przez psycholog Annę Mendak.

Drugim były konsultacje z autorem programu dr. Bożeną Jakubczak z omówieniem wybranych zagadnień wprowadzania programu kształtowania postaw.

Każdy z czterech dni warsztatów, od poniedziałku do czwartku zakończyły Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce, animacjami i pokazami. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunkami, i wszyscy prowadzący zajęcia. Czwartkowe spotkania związane były z próbami do piątkowego pokazu.

Piątek uwieńczyły pokazy tańców, będące wynikiem całego tygodnia zajęć pod kierunkiem prowadzących te zajęcia. Wśród nich znalazły się tańce takie jak krakowiak, oberek, kujawiak, improwizacje taneczne, tańce hiszpańskie, oraz tańce w kręgu z różnych stron świata.

Na zakończenie wszystkie grupy wraz z prowadzącymi zajęcia włączyły się do przygotowanego wcześniej poloneza.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego z Grójca biorącą udział w drugim zgrupowaniu.

Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018  Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018 
 Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018  Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018
 Drugie zgrupowanie projektu ... w kręgu tańca... 2018  Podziękowania z Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego z Grójca

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale