^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Polecamy

III Festiwal Studia Tańca „CLOU”
gwiazdka1.jpg

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

La Compagnie Accrorap w Teatrze Wielkim

Emocjonujący dialog między hip hopem a muzyką Góreckiego. Spektakl „Symfonia pieśni żałosnych powstał w roku 2010 w oparciu o utwór Henryka Mikołaja Góreckiego. Jest to dzieło, które fascynowało Attou od momentu ujego odkrycia – gdy skończył 20 lat. Choreograf posłużył się wykonaniem London Sinfoniette pod batutą Davida Zimmana z udziałem sopranistki Dawn Upshaw. Kader Attou po raz pierwszy tak silnie oparł swoją pracę na dziele muzycznym – eksplorował niuanse muzyczne, pozwolił ponieść się sile melodyki; W swoich pracach nie szuka jednolitości ciał w ruchu, lecz wykorzystuje wyjątkowość każdego tancerza, uznaje jego pokrewieństwo ze społeczeństwem, z którego czerpie energię i gesty.
Symfonia Pieśni Żałosnych
Zespół Accrorap został założony na przedmieściach Lyonu pod koniec roku 1989 przez pocgodzącego z Algierii francuskiego choreografa Kadera Attou i jego przyjaciół: Erica Mezio, Mourada Merzouki i Chaoukiego Saida. Łącząc akrobacje i street dance stworzyli niezwykle oryginalne i żywiołowe choreografie, które stanowią fuzję hip hopu z tańcem współczesnym. W roku 1994 Accrorap wystąpił podczas festiwalu Biennale de la Danse w Lyonie i od tej pory zyskał trwałe miejsce na francuskiej scenie tańca współczesnego. W roku 2008 minister kultury Francji mianował Kadera Attou dyrektorem Centre Chorégraphique National de la Rochelle. Obecnie Accrorap jest uznawany za najlepszy tego typu zespół taneczny we Francji.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale