^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.
PFRON

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Warsztaty dla trzech grup podczas I zgrupowania projektu ...w kręgu tańca...

W ramach I zgrupowania odbęda się 4 warsztaty z następujących technik tanecznych.

  • tańce w kręgu
  • tańce latynoamerykańskie
  • improwizacje taneczne
  • tańce afrykańskie.

Tańce w kręgu opierają się na aktywizacji ciała usprawniającą koordynację ruchów, wzmacniającą kondycję i poprawiającą samopoczucie. Mają też istotne działanie integracyjne, oparte na ciągłej współpracy tańczących wykonujących te same sekwencje kroków do muzyki o charakterystycznym brzmieniu od spokojnej do szybkiej i pełnej temperamentu.

Wykorzystywane są tradycyjne, proste tańce ludów europejskich: bułgarskie, greckie, macedońskie, rosyjskie, łotewskie, ukraińskie i polskie tańczone w kręgu, korowodzie i parach. Nie wymagają one od uczestników specjalnych umiejętności.
Warsztaty z tańców w kręgu poprowadzi dr Bożena Jakubczak.

Tańce latynoamerykańskie to tańce towarzyskie. Zaliczamy do nich: sambę, cza-czę, rumbę, jive i     pasodoble. Ważne w nich są zmysłowe ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Powstały na przełomie XIX i XX wieku w krajach tzw. Ameryki łacińskiej. Pochodzą z Brazylii, Kuby oraz z Hiszpanii. Wyrosły jako mieszanka elementów (rytmów i kroków) tańców pochodzących z łacińskich krajów Europy Zachodniej (Hiszpania, Portugalia), kultury Indian południowoamerykańskich oraz ludności pochodzenia afrykańskiego.
Warsztaty z tańców latynoamerykańskich poprowadzi pani Marta Grzegorczyk.

W Afryce Zachodniej (Mali, Gwinea, Senegal, Burkina Faso), tańczy się głównie do muzyki bębnów. Najczęściej tańce służą wyrażeniu radości lub naśladowaniu czynności wykonywanych na co dzień, aby podkreślić ich wagę bądź uczcić jakieś rzeczywiste wydarzenie, które miało miejsce. Istnieją również rytmy związane z rytuałami przejścia w dorosłość, czy rytmy tańczone przez dane grupy społeczne (kowale, rybacy, czy młode dziewczęta). We wszystkich przypadkach, źródłem muzyki są bębny djembe i dundun.
Warsztaty z tańca afrykańskiego poprowadzi Viola Wojciechowska.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale