^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt pod nazwą "...w kręgu tańca...2022"

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Czas trwania: od 01.04.2022 do 31.12.2022 roku.

Wartość dofinansowania:

244 162,00 zł

Całkowita wartość zadania:

288 322,00 zł

1 8714

znaki strona www

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Drugie zgrupowanie (23 - 27 maja 2022 r.)

Podsumowanie II zgrupowania w kręgu tańca 2022

Drugie zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez PFRON pod nazwą: „…w kręgu tańca...2022” odbyło się w dniach 23 maja – 27 maja 2022 r. i gościło uczestników – uczniów, wraz z opiekunkami, z czterech szkół specjalnych:

z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 z Warszawy (województwo mazowieckie);

z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 im. Marii Grzegorzewskiej z Konstantynowa Łódzkiego (województwo łódzkie);

z Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego (województwo świętokrzyskie);

oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego z Mrowli.

Miejscem realizacji zgrupowania był Ośrodek Charytatywno - Szkoleniowy Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Dziękujemy za sympatyczną atmosferę towarzyszącą drugiemu zgrupowaniu.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2022” seminaria warsztatowe pod nazwą „Taniec Ludowy+polonez” prowadziła: p. Ewa Budny Orłowska, tancerka, pedagog, choreograf, solistka baletu w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2022” dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny, animator kultury, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, poprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu” wykorzystujące tradycje kulturowe wielu narodów.

W drugim zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2022” p. Berenika Jakubczak-Rauze, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, asystentka choreografów i choreolog Polskiego Baletu Narodowego w stołecznym Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, prowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Improwizacje taneczne”.

Poza zajęciami ruchowymi, we czwartek zrealizowane było spotkanie teoretyczne, osobno dla każdej grupy, Spotkania z psychologiem Małgorzatą Polkowską nt. wzmocnienia postaw samodzielności.

Każdy z trzech dni warsztatów, od poniedziałku do środy kończyły wieczorne spotkania integracyjne z animacjami, pokazami i próbami. Wieczornymi wydarzeniami na każdym zgrupowaniu były wieczory z pokazami, występami i animacji, szczególnie atrakcyjne i interesujące, dzięki animacjom i występom przygotowanym przez: p. Ewę Budny-Orłowską, dr Bożenę Jakubczak i p Wiesława Jakubczaka, którzy prezentowali możliwości różnych tańców podczas artystycznych pokazów, prowadzonych animacji, konkursów z wiedzy o tańcu i muzyce, w tym o polskich tańcach narodowych.

Wieczorne spotkanie integracyjne z prowadzeniem przy muzyce, animacjami i pokazami. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunkami, i wszyscy prowadzący zajęcia. Czwartkowe spotkania związane były z próbami do piątkowego pokazu.

We wtorek zostało przeprowadzone autorskie spotkanie z filmem tańca ARTBALE, realizujące inspirowanie i wykorzystywanie aktywności uczestniczących niepełnosprawnych, z wykorzystaniem archiwum filmowego ARTBALE Stowarzyszenia.

Piątkowy pokaz tańców, będący wynikiem całego tygodnia zajęć przygotowany został pod kierunkiem prowadzących te zajęcia. Zaprezentowano w sumie 12 układów choreograficznych. 

Relacje ze szkół uczestniczących w drugim zgrupowaniu:

Zespół Szkół Specjalnych nr 102 Warszawa  Projekt „W kręgu tańca” – Zespół Szkół Specjalnych nr 102 (zss102.waw.pl)

Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim AKTUALNOŚCI  | Zespół Szkół Specjalnych (edupage.org)

Podziękowania: od grupy z Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz od grupy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 z Warszawy.

Podziękowanie od grupy z Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego   Podziękowanie od grupy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 z Warszawy

Zapraszamy do odwiedzenia naszej fotogalerii z drugiego zgrupowania projektu "...w kręgu tańca...2022"

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale