^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

MCPS 

Zadanie dofinansowane ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji
Osób Niepełnosprawnych otrzymanych
za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Terapia tańcem - szkolenie zdalne

Praktyczna realizacja zadania - choreografie

Realizację praktyczną, w tym przygotowania i opracowania metod wykorzystania różnych choreografii oraz przygotowania ich do zapisania na cyfrowych nośnikach, jak również osobistego prowadzenia zdalnej konsultacji podjęli się:

Ewa Budny-Orłowska Ewa Budny-Orłowska, tancerka, pedagog i choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Łącząc pracę ze studiami ukończyła wydział V na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Taniec, specjalizacja Pedagogika Baletowa oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę solistki rozwijała także współpracując ze sceną baletową Teatru Palladium, w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej. Występowała w spektaklach operetkowych i jazzowych Teatru Muzycznego i Teatru Rampa.

Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku, pierwsze doświadczenia zdobywała w przedszkolach „Echa Leśne”, „Eukindergarten”, „Magic Fish”, Międzynarodowej Szkole Podstawowej czy w Ognisku dla dzieci „Stara Prochownia” w Warszawie. Była także instruktorką w szkole tańca „Kabaty Dance Studio”, Domu Kultury „Stokłosy” i Domu Kultury „Centrum” także w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z przedszkolem miejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie a od 2015 również z przedszkolem nr 2. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka.

Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”.

W zadaniu „Terapia tańcem - szkolenie zdalne” przygotowuje i opracowuje metody wykorzystania choreografii oraz osobiście przeprowadzi konsultacje z zakresu Tańca polskiego kujawiaka. 



Bożena Wiesława Jakubczak

Dr Bożena W. Jakubczak, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer".

Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca".

Jest też autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, jak również twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego. Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów.

Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju.

Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu.

W zadaniu „Terapia tańcem - szkolenie zdalne” przygotowuje i opracowuje metody wykorzystania choreografii oraz osobiście przeprowadzi konsultacje z zakresu Tańców w kręgu. 



 Maria Urszula Jarosiewicz Maria Urszula Jarosiewicz, tancerka, choreograf, instruktor tańca cygańskiego . Założyciel, manager i lider zespołu taneczno-wokalnego MIRO IŁO. Pomysłodawca i koordynator projektu ROMANO SWETO – projektu obejmującego propagowanie tańca i muzyki cygańskiej poprzez organizację warsztatów. Zajmuje się propagowaniem kultury ( taniec, śpiew, poezja), tradycji i historii społeczności romskiej, poprzez organizację warsztatów, prezentacji, programów artystycznych i edukacyjnych, oraz nauczanie tańca cygańskiego z Polski, Rosji, Węgier, Turcji, Iranu i Indii. Posiadane certyfikaty: Romano Dance School w Berlinie i Teatr Cygański Monisto w Moskwie. Stylistka profesjonalnych kostiumów do tańca cygańskiego.

Przedstawia siebie jako tancerkę ze stażem, doświadczeniem, pasją i wielkim upodobaniem do tworzenia choreografii i przekazywania tajników tradycyjnego tańca cygańskiego. Zajmuje się propagowaniem historii, tradycji i kultury społeczności romskiej z Polski, oraz ze świata np. Indii, Iranu, Turcji, Węgier, Rosji, poprzez organizowanie: prezentacji, programów edukacyjno-rozrywkowych, pokazów tańca cygańskiego a także projektowaniem i wykonawstwem strojów scenicznych do tańca cygańskiego.O jej wysokich kompetencjach świadczą uzyskane certyfikaty: Romano Dance School w Berlinie i Teatr Cygański Monisto w Moskwie.

W zadaniu „Terapia tańcem - szkolenie zdalne” przygotowuje i opracowuje metody wykorzystania choreografii oraz osobiście przeprowadzi konsultacje z zakresu Tańca cygańskiego. 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale