^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl w kregu02
Projekt dofinansowany ze środków PFRON.
PFRON

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Jeszcze o ...w kręgu tańca...

Ze szczęśliwego połączenia faktów, iż Prezesem ARTBALE Stowarzyszenia jest pani Ewa Głowacka - primabalerina, i pedagog tańca, oraz Vice prezesem jest pani dr Bożena W. Jakubczak - animator kultury i pedagog specjalny, powstał zamysł wykorzystania połączenia obu kompetencji.

 

W zakres zadań publicznych służących realizacji głównego celu Stowarzyszenia którym jest prowadzenie działalności statutowej, samodzielnie lub we współdziałaniu, jedynie na rzecz ogółu społeczności, grup wyodrębnionych ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną w stosunku do społeczeństwa, w tym również na rzecz członków stowarzyszenia wchodzi między innymi wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych.

W ramach realizacji tego zadania Artbale w 2012 roku zrealizowało projekt dr Bożeny Jakubczak pn. ...w kręgu tańca... zrealizowany jako zadanie współfinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Głównym celem projektu była aktywizująca społecznie pomoc uczestnikom w ich pełniejszej integracji społecznej, wzmocnienia cech samodzielności i nauczenie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów możliwości zastosowania nowych metod pracy.

W zgrupowaniu w jednym z ośrodków położonych nad Zalewem Zegrzyńskim mieli wziąć udział niepełnosprawne dzieci i młodzież, z upośledzeniem umysłowym lekkim i umiarkowanym, wraz z ich opiekunami ze szkoły bądź z ośrodka wychowawczego. Poprzez wspólne uczestniczenie w warsztatach tanecznych zakończonych wspólną, prezentacją, uczestnicy mieli odkryć swoje nowe możliwości ruchu i koordynacji ciała. W ramach pięciodniowego pobytu na wyjazdowym zgrupowaniu dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, przeprowadzone miały zostać aktywizujące społecznie, metodyczne zajęcia warsztatowe.

Autorem udanego pomysłu połączenia posiadanych zasobów była Wiceprezes Artbale Stowarzyszenia - dr Bożena W. Jakubczak. Dzięki takiej inicjatywie można było zrealizować dwie edycje projektu (w 2012 i 2014 roku).

O jej sukcesach świadczą gorące przyjęcie projektu przez uczestników oraz podziękowania od szkół i wyrazy uznania. Jedna z uczestniczących szkół napisała:

„Podczas intensywnych treningów tanecznych […] uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem, wrażliwością na muzykę oraz chęcią do wspólnej zabawy. Udział w tym przedsięwzięciu pozwolił na rozwój umiejętności psychoruchowych młodzieży, a także umożliwił nabycie poprawnych zachowani społecznych. Wzmocnił poczucie własnej wartości u młodzieży, a także pozytywne i wpłynął na relacje uczeń-nauczyciel.”

Dzięki współpracy członków Zarządu ARTBALE Stowarzyszenia powstał ten niezwykły projekt. Cieszy nas jako pomysłodawcę i organizatora jego niewątpliwy sukces, jego przydatność i możliwość obecnej jego kontynuacji w postaci 4 zgrupowań w ramach edycji na 2015 rok, projektu dofinansowanego ze środków PFRON i własnych ARTBALE.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale