^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl


Terpsychora do szkół

Projekt dołfinansowany ze środków PFRON.

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Terpsychora do szkół edycja jesienna (6)

Programowe spotkanie z przedstawicielami praktycznego stosowania tańca i terapii

W niedzielę, 26 października 2014 roku odbyło się programowe spotkanie z przedstawicielami praktycznego stosowania tańca i terapii: na temat: "Wykorzystanie sztuki tańca, oddziaływań artystów oraz możliwości stymulowania i rehabilitacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej" z udziałem: certyfikowanej psychoterapeutki tańcem i ruchem DMT Żanety Ryszawy, tancerki baletowej i choreologa Bereniki Jakubczak, wspaniałej polskiej baleriny i pedagoga baletu Ewy Głowackiej, animatora kultury i pedagoga dr Bożeny Jakubczak. Spotkanie stanowiło część projektu "Terpsychora do szkół - edycja jesienna (6). Uczestnicy seminarium aktywnie brali w nim udział dzieląc się wzajemnie swoimi pomysłami lub doświadczeniami związanymi z pracą z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną z wykorzystaniem tańca i ruchu po ukończeniu szkolenia projektu "Terpsychora do szkół'.

Podsumowanie jesiennej (6) edycji "Terpsychory do szkół"

W dniach 24 - 27 października 2014 odbyła się szósta (jesienna) edycja projektu dr Bożeny Jakubczak pod nazwą "Terpsychora do szkół", dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ARTBALE Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, realizatora projektu. Szkolenie odbyło się w Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZETOM w Jachrance.
Każdego dnia szkolenia odbywały się seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne z następujących technik: afro - prowadzenie: Wioletta Wojciechowska, terapia tańcem i ruchem - prowadzenie: Żaneta Ryszawa, kontakt improwizacja - prowadzenie: Paulina Święcańska oraz tańce w kręgu - prowadzenie: dr Bożena Jakubczak.
Podsumowaniem pierwszego, drugiego i trzeciego dnia zajęć były spotkania połączone z praktycznymi próbami i ćwiczeniami realizowanych kroków i układów prowadzone przez Wiolettę Wojciechowską, Pauliną Święcańską, dr Bożenę Jakubczak oraz Żanetę Ryszawę.

Dziękujemy za wspólne chwile z Terpsychorą

W imieniu Artbale Stowarzyszenia pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za aktywny udział w projekcie pn. „Terpsychora do szkół - edycja jesienna (6)”. W szczególności dziękujemy wszystkim uczestnikom, bez których nasz projekt nie mógłby się odbyć! Nasze wyjątkowe wyrazy wdzięczności kierujemy także do grona pedagogów i zaproszonych gości, którzy nadali niezwykły charakter naszemu spotkaniu.

Czytaj więcej: Dziękujemy za wspólne chwile z Terpsychorą

Prowadzący zajęcia - Paulina Święcańska

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia na wydziale rytmiki, Uniwersytetu Zielonogórskiego studiów I stopnia na kierunku Animacja Kultury i Sportu. Pedagog Instruktor Tańca Współczesnego uznany przez Narodowe Centrum Kultury. Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo oraz kinetografii R. Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku menadżer kultury oraz Uniwersytetu Łódzkiego – produkcja teatralna.

W projekcie „Terpsychora do szkół” jesienna (6) prowadzi "Contact improvisation".

paulina4

Warsztat będzie skoncentrowane na pracy z ciałem, świadomością i ruchem naturalnym. Praca w grupach zadaniowych, indywidualna kreacja ruchu, interakcja z obiektem i przestrzenią, konsekwencja w ruchu, płynność i plastyczność w podejmowaniu decyzji względem ruchu improwizowanego, kreacja oryginalnych jakości ruchowych, to niektóre z elementów pracy warsztatowej. Dodatkowo wprowadzone zostaną podstawy anatomii i mechaniki ruchu.

Wszystkie ćwiczenia i zadania uczestnicy warsztatów w łatwy sposób będą mogli wykorzystąć we własnej pracy zawodowej a także rozwoju osobistym.

Prowadzący zajęcia - Bożena Jakubczak

Animator kultury, pedagog, instruktor tańców w kręgu, członek jury konkursów "Doliny Kreatywnej" w TVP Kultura. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności pedagog specjalny. Autor wielu wydarzeń kulturalnych, współorganizator dwunastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe, autor projektów: Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca.

W projekcie „Terpsychora do szkół” jesienna (6) prowadzi „Tańce w kręgu”.

Certyfikat

Bozena Jakubczak

Prowadzacy zajęcia - Żaneta Ryszawa

Certyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem DMT,. absolwentka podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, certyfikowany terapeuta tańcem w oparciu o metodę Life/Art. Process. Instruktor tańców w kręgu, dyplomowana instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen) oraz tańców w kręgu. Terapeuta osób z zaburzeniami psychicznymi (schizofrenia). Prowadząca zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników projektu "Terpsychora do szkół".

W projekcie „Terpsychora do szkół” edycja jesienna (6) prowadzi „Terapia tańcem i ruchem".

 

Żaneta Ryszawa

Terapia tańcem i ruchem jest zaliczana do kierunków psychoterapii, której celem jest pełna integracja w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej przez wykorzystanie tańca i ruchu. Metoda ta opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość, stany emocjonalne.

Prowadzacy zajęcia - Berenika Jakubczak

Artysta tancerz - choreolog, asystent baletmistrzów Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie. Absolwentka Royal Academy of Dance - Benesz Institute w Londynie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Finalistka XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francjii. Przez wiele lat pracowała jako tancerka Baletu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Absolwentka Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie Wydziału Reklama. Prowadząca zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników projektu "Terpsychora do szkół: "Terpsychora do szkół, "Terpsychora do szkół - druga edycja", "Terpsychora do szkół - edycja wiosenna (3) . oraz "Terpsychora do szkół - edycja jesienna (4)

W projekcie „Terpsychora do szkół” edycja jesienna (6) prowadzi „Taniec klasyczny z elementami choreografii".

berenika1Taniec klasyczny ma na celu wykształcenie harmonii i ładu w tańcu, czystego piękna ciała, idealnego rysunku, pięknych póz, płynności i harmonii ruchów. Wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową poprzez stałą konstrukcję lekcji, ćwiczenia przy drążku i na środku. Taniec klasyczny to utworzona przez choreografię kombinacja ustalonych kroków i póz.

Prowadzacy zajęcia - Wioletta Wojciechowska

Tancerka i choreografka. Od 1997 roku specjalizuje się w tańcach afrykańskich. Jest również psychologiem pracującym z dziećmi i młodzieżą. Podczas rocznej podróży po Afryce (2007) odbyła staż w znanym na całym świecie Narodowym Baletem Gwinei,. Prowadzi od 11 lat regularne warsztaty w Warszawie (zajęcia cykliczne i jednorazowe) oraz w całej Polsce (warsztaty dla Polskiego Teatru Tańca, dla Dojrzewalni Róż, dla National Geographic i inne). Prowadzi także zajęcia za granicą m.in. dla Dubai Summer Surprise w Dubaju (VI-IX 2006), dla Stowarzyszenia DEFI oraz Fayasso w Orleans (Francja), dla Stowarzyszenia Sitadans w Malmo (Szwecja).

W projekcie „Terpsychora do szkół” jesienna (6) prowadzi "Afro".

Wioletta Wojciechowska

W Afryce Zachodniej (Mali, Gwinea, Senegal, Burkina Faso) tańczy się głównie do muzyki bębnów. Najczęściej tańce służą wyrażeniu radości lub naśladowaniu czynności wykonywanych na co dzień, aby podkreślić ich wagę bądź uczcić jakieś wydarzenie, które miało miejsce. Istnieją również rytmy związane z rytuałami przejścia w dorosłość i rytmy tańczone przez dane grupy społeczne (np. kowali, rybaków, czy młodych dziewcząt). We wszystkich przypadkach źródłem muzyki są bębny djembe i dundun.

Informacje organizacyjne

Miejsce:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZETOM
Jachranka 76a
05-140 Serock
Termin:
Przyjazd dnia 24 X 2011 r.
Wyjazd dnia 27 X 2011 r.
 
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie.
 
Ilość uczestników w projekcie ograniczona.

Terpsychora do szkół - przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń

UWAGA!!!      

Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 22 września 2014 roku.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na czterodniowe, bezpłatne warsztaty, przygotowujące do wykorzystania różnych technik tańca w terapii i rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

ZAPRASZAMY zainteresowanych z całej Polski do wypełniania i składania zgłoszeń jeszcze do dnia 22 września 2014 roku.

Projekt Terpsychory do szkół – edycja 5 i edycja 6 w październiku 2014 roku, są współfinansowane ze środków PFRON oraz Stowarzyszenia ARTBALE.

Dokumenty niezbędne dla rozpatrzenia zgłoszenia:

  1. Karta zgłoszeniowa – „Terpsychora do szkół”,
  2. Regulamin,
  3. Oświadczenie o danych osobowych,
  4. Oświadczenie uczestnika projektu zabezpieczające prawa autorskie nagrywającego.

Dokumenty są do pobrania www.artbale.pl po wypełnieniu należy przesłać na adres:

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki

05-120 Legionowo ul. Piłsudskiego 3 lok 13  

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale