^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Nowy Początek


Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Teatr Tańca Zakręconego

Baniak - Piotr Bańkowski
Wykładowca tańca współczesnego, oraz technik hip-hop, new style, oraz street dance, tap dance, locking, popping, breakdance, jazz.
Tancerz, choreograf, pedagog. Był uczniem Roberta Gibusa (mistrz Europy i Węgier), Marca Thomasa (choreograf wielu musicali amerykańskich) oraz Johna Malika (choreograf wielu teledysków min. słynnego „Bad” Michaela Jacksona).
Jako tancerz break dance, hip hop i electric boogie zwycięzca wielu turniejów krajowych (indywidualnie i zespołowo) w latach 80 – 90-tych.
Prekursor gatunku tańca ulicznego w Polsce. Tancerz „Metra” Janusza Józefowicza.
Od 2002 założyciel i dyrektor Teatru Tańca Zakręconego w Poznaniu, gdzie tworzy spektakle na bazie tańca ulicznego.
Dotychczasowe choreografie zrealizowane w Teatrze Tańca Zakręconego to: „Ona i on
i to co ich kręci” 2004, „Wstęp do kontrastów” 2005, „Kontrasty” 2006, „Wieczna wiosna Old Schoo’lowca” 2007, „48MY” 2008, oraz „Wkręta” 2009.
Jest współchoreografem przedstawienia „Opera Kozła” - Teatru Nowego w Poznaniu, autorem choreografii do „Raju utraconego” i spektaklu „Medea - moja sympatia” wg scenariusza J. Wasowskiego i J. Przybory.
Spektakle były prezentowane min. na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA
w Poznaniu, Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu (gdzie przez wiele lat prowadził zajęcia), Summer Street BRUK Festiwal w Gdyni, Teatralnej Wiośnie Młodych
w Poznaniu, Festiwalach Ulicznych w Słubicach i Pniewach.
Jest animatorem zajęć a także realizacji (jako choreograf i reżyser) projektów polskich
i międzynarodowych z hip hop'u, street dance, popping, locking, street jazz oraz tap dance na warsztatach tanecznych w Polsce, Czechach i Niemczech, min. „Hiphopowcy kontra górale”, „Czas”, „To co w nas”. Prowadził, lub prowadzi szkolenia w różnych Szkołach Artystycznych, Wyższych Uczelniach, na Międzynarodowych Warsztatach(Biennale) Tańca w Poznaniu (2001-2006) i Kielcach(wiosna, jesień 2008), oraz Śląskich Warsztatach „street dance”(2001-2009) i wielu podobnych – jako pedagog.
Od wielu lat bierze udział w kulturalno – artystycznych ( m. in. prowadzenie warsztatów, animator działań tanecznych i teatralnych) działaniach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.
Ma na swoim koncie uczestnictwo w składach sędziowskich polskich
i międzynarodowych turniejach i konkursach. Spod jego rąk wyszło wielu utytułowanych tancerzy, którzy brali udział w różnych realizacjach medialnych, min.You Can dance”, itp.
 
Czarna - Anna Hańczewska
Tancerka Teatru Tańca Zakręconego w Poznaniu. Instruktorka hiphop’u i street jazz’u. Bierze czynny udział w spektaklach teatralno-tanecznych TTZ, współtworząc także choreografie. Jako instruktor tańca prowadzi zajęcia na co dzień dla wielu grup tanecznych oraz uczy na licznych warsztatach wyjazdowych i obozach jako asystentka Piotra Bańkowskiego oraz jako samodzielny instruktor. Zajęcia prowadziła także w domu kultury w Czerwonaku oraz szkoliła do Młodzieżowego Musicalu Tanecznego. Nieustannie doskonali swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach i szkoleniach z wielu technik tanecznych m.in. break dance, jazz, klasyka, jazz rock, popping, loocking, krumping. Zaczynała od gimnastyki artystycznej, przez taniec towarzyski w klubie Tango, ostatecznie decydując się na współczesne techniki tańca. Zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Show Dance.
Białas – Dawid Mularczyk
Jego przygoda z tańcem rozpoczęła się na warsztatach z break-dance u mistrzów polski Scrap Beat. Potem, przez półtora roku tańczył z pasją w różnych innych grupach takich jak: Dynamix Squad, West Side Team, Evolution Crew. W 2002 roku został przyjęty do otwartej grupy break dance Teatru Tańca Zakręconego.
Od 2003 roku bierze udział w przedstawieniach i projektach teatru. Od 2004 roku asystuje w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez Piotra Bańkowskiego w całej Polsce.
Samodzielne zajęcia w Teatrze prowadzi od 2006 roku z technik: locking, popping, hip-hop underground , krumping, b- boying.
Jest instruktorem w domach i ośrodkach kultury ( obecnie w Pniewach i Tarnowie Podgórnym), i innych projektach teatralnych i musicalowych.
Na Śląskich Warsztatach Tańca Nowoczesnego i Ulicznego w Zabrzu w 2007, 2010 roku, prowadzi zajęcia z locking, popping, krumping.
Białas jest czołowym tancerzem TTZ, kreującym oryginalne i niepowtarzalne postacie w spektaklach teatru.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale