^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Nowy Początek


Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Relacja ze spotkania "Nowy Początek" 20 I 2011


20 stycznia 2011 roku, w sali konferencyjnej (lokal 10) punktu konsult
acyjno-szkoleniowego "NOWY POCZĄTEK" przy ul. Piłsudskiego 3 w Legionowie, o godzinie 14:00 odbyło się bezpłatne spotkanie integracyjno-szkoleniowe zorganizowane przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki w ramach projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zaproszenie zostało skierowane do organizacji i inicjatyw lokalnych, które mogą powstawać dzięki pomocy i wsparciu dyrektorów legionowskich szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli ngo i wszelkich innych istniejących już inicjatyw lokalnych.

Spotkanie poprowadził Wiesław Jakubczak - Doradca Zarządu ARTBALE, konsultant-ekspert, prawnik, od lat zajmujący się działalnością III sektora. Wiodącym tematem szkolenia były Główne zasady i warunki składania wniosków o dofinansowanie z budżetu miasta Legionowa oraz zgłaszania przedstawicieli do komisji konkursowych zgodnie z podstawą znowelizowanej ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz uchwalonym na 2011 rok programem współpracy samorządu Legionowa z organizacjami pozarządowymi i podmiotami o których mowa w art. 3 ust 3 ustawy opp, jak również z wprowadzonym dniu 10 stycznia 2011 roku nowym rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wzoru wniosków składanych w konkursach na dotacje.
Na szkolenie przybyło 17 osób, w tym przedstawiciele inicjatyw lokalnych, jednostek oświatowych: szkół i przedszkoli legionowskich, inicjatyw lokalnych oraz organizacji pozarządowych (Uniwersytetu III Wieku, Fundacji Trzciany oraz Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Medialnej Gauda). Jedynym przedstawicielem spośród osób z Urzędu Miasta Legionowo zaproszonych na spotkanie był Łukasz Konstantynowicz z Wydziału Inwestycji, współpracujący z punktem "Nowy Początek".
Podczas spotkania Wiesław Jakubczak zapoznał przybyłych z zasadami ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Legionowo zarządzenia w sprawie otwartego konkursu ofert z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania. Następnie na podstawie przykładowo wypełnionego wniosku podkreślił punkty w nim najważniejsze, na które szczególnie należy zwrócić uwagę oraz zapoznał przybyłych z klasyfikacją błędów formalnych w celu ich uniknięcia podczas składania własnych wniosków. Na koniec prowadzący spotkanie wspomniał o konieczności wprowadzenia bardziej przedstawicielskich form do specyfiki wyboru kandydatów na reprezentantów ngo do komisji konkursowych poprzez wytypowanie ich przez same organizacje.
Dodatkowym celem szkolenia było zachęcenie przedstawicieli instytucji publicznych, takich jak szkoły czy przedszkola, aby inicjowały powstawanie, np. wśród rodziców inicjatyw lokalnych, zakładanie stowarzyszeń, wspierających daną placówkę oświatową lub jej dodatkowy program edukacyjny i występowały do Urzędu Miasta z własnymi pomysłami edukacyjno-kulturalnymi, składając wnioski o ich dofinansowanie, w ramach ogłaszanych przez Prezydenta konkursów, jako inicjatywy lokalne lub łącząc się na zasadzie partnerstwa z istniejącymi już organizacjami pozarządowymi, które mają zbieżne z ich projektami cele.
Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe, wśród których znalazł się przykładowo wypełniony wniosek, ogłoszenie o otwartym konkursie ofert w zakresie edukacji (data składania wniosków do 31 stycznia 2011r.), program współpracy Gminy Legionowo w 2011 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.
Spotkanie integracyjno-szkoleniowe uznajemy za udane i owocne, jako jedno z wielu kolejnych, mających się odbyć w 2011 roku szkoleń w nowej siedzibie (sali konferencyjnej) "Nowego Początku", w której możliwości jednorazowego spotkania ograniczone są ilością miejsc dla 25-30 uczestników.
O dobrym odbiorze spotkania integracyjno-szkoleniowego "Nowy Początek" mogliśmy się przekonać w rozmowach z jego uczestnikami po zakończeniu części merytorycznej, gdy niektórzy przedstawiciele ngo i inicjatyw lokalnych wypowiadali się na temat potrzeby tego typu szkoleń i zachęcania ludzi do aktywnego działania w obrębie własnych społeczności lokalnych.
Najważniejszym wnioskiem z przeprowadzonego spotkania jest pilna potrzeba znalezienia i zaproponowania źródeł finansowania oraz form ubiegania się o środki dla istniejącego potencjału i potrzeb legionowskich organizacji i incjatyw lokalnych.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale