^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Nowy Początek


Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

"Nowy początek" zmian w działalności NGO w Legionowie i okolicach

Dnia 10 grudnia 2010 roku w Sali widowiskowej Urzędu Miasta w Legionowie odbyło się pierwsze spotkanie integracyjno-szkoleniowe w ramach otwarcia punktu konsultacyjno-szkoleniowego „Nowy Początek” (projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Incjatyw Obywatelskich) dla organizacji pozarządowych i inicjatyw lokalnych, które pragną działać na terenie Powiatu Legionowskiego w zakresie kultury, sztuki, edukacji oraz niepełnosprawności.
Liczba przybyłych na spotkanie osób zainteresowanych tematyką III sektora, chcących działać na rzecz rozwoju kulturalnego lokalnych środowisk, potwierdziła oczekiwania organizatorów, niezwykle zadowolonych tak dużą frekwencją (ok. 100 osób). Na spotkanie przybyli ludzie w różnym wieku – przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół, aktywna młodzież, w tym wolontariusze. Pojawiła się m.in. Pani Danuta Szczepanik – Sekretarz miasta Legionowa oraz Łukasz Konstantynowicz – odpowiedzialny za współpracę przy realizacji zadania „Nowy Początek” ze strony Urzędu Miasta.
Goście mieli okazję wypowiedzenia się na temat własnej działalności. W tej części prowadzący spotkanie Wiesław Jakubczak przedstawił organizatora – ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, pokazując możliwości skutecznych i efektywnych działań NGO na przykładzie fragmentów filmów relacjonujących przebieg realizowanych przez Stowarzyszenie rok rocznie Festiwali Tańca Lądeckie Lato Baletowe.
W części szkoleniowej spotkania swoje wykłady zaprezentowali specjaliści w dziedzinie wolontariatu, organizacji pozarządowych i współpracy NGO z władzami samorządowymi. Pierwszy wystąpił Zbigniew Wajcman ze Stowarzyszenia BORIS/ASCWO z referatem zatytułowanym „Dotychczasowa współpraca Jednostek Samorządu Terytorialnego z organizacjami pozarządowymi na terenie Mazowsza.” Następnie Dariusz Jarosiński (Forum Dialogu Społecznego) opowiedział o dobrych praktykach współpracy organizacji pozarządowych na przykładzie m. st. Warszawy. Na koniec tej części spotkania Agnieszka Pieńkos w swoim charyzmatycznym wystąpieniu opisała własne doświadczenia związane z wolontariatem i inicjatywami społecznymi, które zdobyła działając na rzecz pomocy rodzinom potrzebującym z terenu Powiatu Legionowskiego w ramach projektu Szlachetna Paczka. Całośc tej części spotkania, spełniając funkcję moderatora, prowadził Wiesław Jakubczak – doradca Zarządu ARTBALE Stowarzyszenia REKiS.
Po przerwie na rozmowę i zorganizowany dla uczestników poczęstunek odbyła się druga, artystyczna cześć spotkania, poprowadzona przez Agatę Warzecha (ARTBALE). Uświetnił ją występ tancerzy z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie – Natalii Rakowskiej i Grzegorza Maślanki, którzy zaprezentowali „Mazurka” w chorografii Zofii Rudnickiej do muzyki Fryderyka Chopina. Następnie Ibrahim Mahmoud (Kimo z Egiptu) wykonał niezwykły pokaz tańca Derwisza. Publiczność była zachwycona! Oklaski i radosne okrzyki ze strony widowni skłoniły Kima do wykonania bisu. Po występach uczestnicy spotkania przenieśli się na dalszą cześć dyskusji i spotkania przed salę widowiskową, gdzie mieli możliwość wzięcia udziału w animacji, przygotowaną przez Kimo. Wymieniali poglądy, kontakty, jak i próbowali własnych sił w tańcu Derwisza, czego efekty były pozytywnie zaskakujące.
ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom przybyłym na spotkanie integracyjno-szkoleniowe „Nowego Początku”, jak również wszystkim biorącym udział przy organizacji wydarzenia. Jednocześnie chcemy zaprosić do dalszej współpracy oraz korzystania z bezpłatnej oferty punktu konsultacyjno-szkoleniowego przy ul. Piłudskiego 3 (lok 13) w Legionowie.
 
Agata Warzecha

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale