^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Legionowo - Urzędu Miasta Legionowo.

 

herb-Legionowo

 

 

 

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

 

herb-Legionowo

 

 

 

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Notka prasowa

W dniu 20 czerwca w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie odbył się Pierwszy Ogólnopolski turniej tańca break dance dla dzieci w przedziale wiekowym 7-13 lat. Organizatorem wydarzenia było ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki. Projekt współfinansowany został ze środków Gminy Legionowo i Urzędu Miasta Legionowo. Patronat honorowy nad turniejem objął pan Prezydent Miasta Roman Smogorzewski.

Pomimo tego, że turniej wypadł w długi weekend frekwencja była znakomita, zgłosiło się 114 uczestników, w turnieju wzięło udział ponad 70 uczestników z całej Polski. Mieliśmy reprezentantów miedzy innymi z Katowic, Konina, Radomia, Kutna, Łukowa, Warszawy i oczywiście Legionowa.

Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Faworytem turnieju był zdobywca I miejsca w najstarszej kategorii wiekowej Bartłomiej Jagodziński z Katowic, który swoją dynamiką, tanecznością i poziomem technicznym wykonywanych figur przewyższał znacząco pozostałych zawodników. W turnieju brały udział również dziewczynki, które dzielnie stawiały czoła chłopcom. Na wyróżnienie zasługuje z całą pewnością Oliwia Lipska z Warszawy . Legionowo reprezentowali między innymi Olek Klukow i Marcel Fronczak, weszli oni do walk finałowych i zdobyli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Młodych tancerzy oceniało znakomite jury, w składzie: Piotr Anioł Woźniak, Mariusz Bromirski i Robert Nieznański.

Piotr Wożniak to aktualny zdobywca czołowych nagród w turniejach ogólnopolskich, na codzień instruktor tańca i choreograf. Mariusz Bromirski to wicemistrz Świata i trzykrotny Mistrz Polski Red Bull BC One Cypher, aktualnie występuję w kultowym Musical Romeo i Julia. Robert Nieznański to prekursor tanca break dance w Polsce, założyciel, tancerz i choreograf legendarnej formacji tanecznej Scrap Beat - trzykrotnych mistrzów Polski. Formacja ta zdobyła również V miejsce na Mistrzostwach Świata Battle of The Year. Obecnie choreograf w To Tylko My oraz konsultant przy produkcjach telewizyjnych i estradowych.

Prowadzącymi byli dr Bożena Jakubczak i Leszek Baranowski - tancerz, instruktor tańca i choreograf. Współtwórca 2 cykli prasowych i telewizyjnych z lekcjami tańca Break Dance, animator ruchu tanecznego w Polsce. Reżyser i producent telewizyjny, współpracujący m.in z Telewizją Polską, TVN i Polsat TV. Manager zespołów muzycznych i artystów kontraktowych, pracował m.in w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Chinach. Przedstawiciel  Battle of the Year w Polsce, Dyrektor Hip Hop International Polska, organizator Polskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Tańcu Hip Hop w Las Vegas.

Znakomitą oprawę muzyczna zapewniał nam Dj Dżagi - Igor Leniec Lincow.

Nagrody w imieniu Prezydenta Miasta wręczał pan Janusz Klejment, przewodniczący Rady Miasta oraz prowadząca Bożena Jakubczak, V-ce prezes Artbale.

Wszyscy zaplanowani uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek i napoje.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Legionowo uda się nam zorganizować drugą edycję „Szalonego Dnia Tańca w Legionowie".

Małgorzata Gołębiowska - koordynator projektu

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale