^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Prowadzący zajęcia - wykłady i spotkania - Katarzyna K. Gardzina-Kubała

Image

Katarzyna K. Gardzina-Kubała - dziennikarka, krytyk muzyczny i baletowy. Rusycystka, absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim (2000) i podyplomowych studiów dziennikarskich na tej samej uczelni (2002), a także Studiów Teorii Tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005). Pracę dziennikarską rozpoczęła w dziale kultury "Trybuny", przez wiele lat z przerwami była krytykiem muzycznym "Życia Warszawy". Współpracowała z większością fachowych polskich czasopism muzycznych, tj. "Ruch muzyczny", "Muzyka21", "Twoja Muza", "Playbill - Scena Polska", czasopisma teatrów operowych w Warszawie i Poznaniu. Publikuje w programach teatralnych do spektakli baletowych oraz w prasie lokalnej.
Od wielu lat jest członkiem zarządu Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Opery "Trubadur" oraz administratorem baletowego internetowego forum dyskusyjnego balet.pl. W 2008 roku wraz z gronem krytyków tańca podjęła próbę reaktywacji kwartalnika "Taniec". W 2010 roku opracowała cykl 25 krótkich felietonów z zakresu historii i teorii tańca w ramach kolekcji "Taniec i balet", wydanej w formie płyt dvd i opracowań papierowych przez wydawnictwo AGORA i "Gazetę Wyborczą". OD tego samego roku dziennikarka jest stałym współpracownikiem magazynu tanecznego "Place for Dance".

W roku szkolnym 2007/2008 Gardzina prowadziła zajęć fakultatywnych wg autorskiego programu "Wiedza o operze i balecie" w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Słowackiego w Warszawie. W roku 2010 wspólnie ze Sławomirem Woźniakiem zrealizowała warsztaty poświęcone baletowi w warszawskim OCH-Teatrze.

W latach 2008-2010 pracowała na stanowisku sekretarza literackiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Zajmowała się redakcją programów do spektakli operowych i baletowych oraz koncertów, redakcją afiszy i publikacji informacyjnych teatru, pisaniem autorskich tekstów do programów oraz redakcją merytoryczną strony internetowej teatru. Od 2010 Gardzina jest stałym współpracownikiem Instytutu Muzyki i Tańca. W ramach współpracy przygotowuje noty biograficzne i materiały informacyjne o polskiej scenie baletowej dla portalu TaniecPolska.PL, oraz realizuje wykłady dla dzieci i młodzieży, popularyzujące sztukę tańca - program "Myśl w ruchu" Instytutu Muzyki Muzyki i Tańca, koordynowany przez Adama Kamińskiego.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale