^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Lądeckie Lato Baletowe

List otwarty

ARTBALE Stowarzyszenie REKiS

 

PODZIĘKOWANIE
LIST OTWARTY

 

Pragniemy Państwu serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę przy organizacji dwunastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe, zapoczątkowane go po wielkiej powodzi w 1997 roku przez Dyrektora Sławomira Pietrasa – twórcę idei festiwalowej dla ratowania i przywracania do aktywnego życia najmłodszych mieszkańców Lądka Zdroju po powodziowej traumie, która stała się ich udziałem. Nie byłoby tych dwunastu lat naszej wielokrotnie bezinteresownej obecności w Lądku Zdroju, gdyby nie sympatia i życzliwość, jakie okazali nam mieszkańcy miasta oraz zaangażowanie i pomoc przy realizacji naszych pomysłów z Państwa strony.

Zawsze będziemy darzyć sympatią przyjaciół lądeckiego Festiwalu i nigdy o nich nie zapomnimy. Składamy słowa podziękowania wszystkim, dzięki którym przez dwanaście lat mogliśmy realizować MFT Lądeckie Lato Baletowe, a więc każdemu mieszkańcowi Lądka Zdroju pozytywnie odbierającemu organizowane przez nas działania artystyczno - taneczne, a także współpracownik om i pracownikom festiwalu. Szczególnie dziękujemy wszystkim młodym wolontariuszom za ich pomoc oraz przychylnym naszem u udziałowi w realizacji festiwalu przedstawicielom kolejnych władz, jak również życzliwie nas przyjmującym gestorom bazy z Lądka Zdroju.

Wszystkim Wam składamy najserdeczniejsze podziękowania oraz życzymy sukcesów w dalszym rozwoju najpięknie jszego w Pols ce miasta uzdrowiskowego, którego mieszkańcom poświęciliśmy z ogromną satysfakcją wiele zapału, zaangażowania, pasji i energii oraz kilkanaście lat pracy i naszego życia.

Jednocześnie pragniemy Państwa poinformować, że Zarząd ARTBALE Stowarzyszenia REKiS podjął uchwałę, na mocy której kwotę (wykazaną na swoim koncie księgowym jako „wartości niematerialne i prawne”) z tytułu praw do wypracowanego przez nas wkładu do Międzynarodowego Festiwalu Lądeckiego Lata Baletowego, a w szczególności prawa do graficznego projektu festiwalowego znaku, zostanie w odpowiedniej wysokości nieodpłatnie przekazana Lądkowi Zdrój (np. Radzie, Urzędowi Miasta, Centrum Kultury i Rekreacji lub innej zaproponowanej instytucji w Lądku Zdroju).

Z życzeniami wielu udanych kolejnych edycji festiwalowych, z wyrazami szacunku i poważania pozostają

 

Bożena i Wiesław Jakubczak

Festiwal Lądeckie Lato Baletowe

Inicjator festiwalu: Sławomir Pietras
Dyrektor artystyczny: Paweł Chynowski
Dyrektor organizacyjny: Bożena Jakubczak

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania festiwalu "Lądeckie Lato Baletowe", jak i stałym propagatorem jego rozwoju jest Sławomir Pietras - Dyrektor Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Głównym celem "Lądeckiego Lata Baletowego" jest: rozwój kulturalny Ziemi Kłodzkiej - regionu z pogranicza Polski, Czech i Niemiec - w tym uwrażliwienie jak największej ilości uczestników festiwalu dzieci, młodzieży oraz dorosłych na piękno sztuki i muzyki baletowej oraz zapoznanie z walorami uzdrowiskowymi Lądka Zdroju i atrakcjami tego regionu. Celem festiwalu jest również integracja i współpraca, w tym międzynarodowa oraz wymiana międzypokoleniowa i środowiskowa idei i tancerzy baletu. Wszystkie te cele festiwalu spina szeroko pojmowana edukacja kulturalna w zakresie sztuki tańca.
Realizacja celów festiwalu odbywa się poprzez imprezy, których różnorodne formy stwarzają możliwość kontaktu ze sztuką baletową z ludźmi sztuki, praktycznym poznaniem różnych technik tańca, i gdzie wymiana doświadczeń i edukacja kulturalna odbywają się np. na wystawach, koncertach, spotkaniach czy pogadankach.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem