^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt pod nazwą "...w kręgu tańca...2024"

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

1 8714

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Pierwsze zgrupowanie (od 13 do 17 maja 2024 roku)

Pierwsze zgrupowanie (od 13 do 17 maja 2024 roku)

Prowadzący zajęcia: dr Bożena W. Jakubczak (Tańce w kręgu)

dr Bożena W. Jakubczak

Doktor pedagogiki specjalnej, menadżer kultury, choregraf i specjalista tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wiele własnych projektów poświęconych pośrednio i bezpośrednio dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.  Przez wiele lat realizowane projekty z cylku „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", czy „Spotkania z Terpsychorą” skierowane były dla bliskiego otoczenia osób z niepełnosprawnościami, czyli między innymi pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, czy też dla osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski. Realizowane od dziesięciu lat projekty z cyklu  "W kręgu tańca" przeznaczone były i są bezpośrednio osobom niepełnosprawnym, uczniom (dzieci i młodzieży) ze szkół specjalnych z całej Polski oraz w mniejszym stopniu pedagogom, opiekunom.

Czytaj więcej: Prowadzący zajęcia: dr Bożena W. Jakubczak (Tańce w kręgu)

Prowadzenie zajęć: Berenika Jakubczak-Rauze (Improwizacje taneczne)

Berenika Jakubczak-Rauze

Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza, gdzie otrzymała dyplom artysty-tancerza. Tańca klasycznego uczyła się tam pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Florentyna Kilińska, Barbara Sier-Janik, Ewa Głowacka i Teresa Memches. Doskonaliła się także podczas warsztatów tanecznych w Dreźnie (Palucca Schule), Warszawie, Poznaniu i Lądku Zdroju. W 2001 roku została finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku, a w 2002 roku została zaproszona do zespołu Jeunes Ballet d’Europe, z którym odbyła tournée po Francji i Hiszpanii. Zaraz po ukończeniu szkoły baletowej została artystką baletu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie tańczyła m.in. w realizacjach takich choreografów, jak: George Balanchine, John Cranko, Jurij Grigorowicz, Natalia Makarowa, Lorca Massine, Boris Ejfman, Irek Muchamiedow, Emil Wesołowski i Andrzej Glegolski.

Czytaj więcej: Prowadzenie zajęć: Berenika Jakubczak-Rauze (Improwizacje taneczne)

Prowadzenie zajęć: Maria Urszula Jarosiewicz (Taniec cygański)

Ula JarosiewiczTancerka ze stażem, doświadczeniem, pasją i wielkim upodobaniem do tworzenia choreografii i przekazywania tajników tradycyjnego tańca cygańskiego. Zajmuje się propagowaniem historii, tradycji i kultury społeczności romskiej z Polski, oraz ze świata np. Indii, Iranu, Turcji, Węgier, Rosji, poprzez organizowanie: prezentacji, programów edukacyjno-rozrywkowych, pokazów tańca cygańskiego a także projektowaniem i wykonawstwem strojów scenicznych do tańca cygańskiego, Założyciel, manager i lider zespołu taneczno-wokalnego MIRO IŁO.

Pomysłodawca i koordynator projektu ROMANO SWETO – projektu obejmującego propagowanie tańca i muzyki cygańskiej poprzez organizację warsztatów. Zajmuje się propagowaniem kultury ( taniec, śpiew, poezja), tradycji i historii społeczności romskiej, poprzez organizację warsztatów, prezentacji, programów artystycznych i edukacyjnych, oraz nauczanie tańca cygańskiego z Polski, Rosji, Węgier, Turcji, Iranu i Indii.

Czytaj więcej: Prowadzenie zajęć: Maria Urszula Jarosiewicz (Taniec cygański)

Prowadzenie zajęć: Magdalena Błońska (Spotkanie z mediatorem)

Magdalena BłońskaMgr pedagogiki specjalnej, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej. Mediator sądowy wpisany na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Warszawie. Na co dzień prowadzi doradztwo z zakresu mediacji rodzinnych, karnych, z nieletnim sprawcą czynu karalnego oraz rówieśniczych. Udziela też wsparcia osobom skierowanym na mediacje przez Sąd Najwyższy, Okręgowy oraz Rodzinny.

Prowadzi również coroczne „Dni otwarte mediatorów” w Sądzie. Reprezentuje Centrum Mediacji w kontaktach z pracownikami Sądu. Udziela konsultacji w ramach projektów organizacji pozarządowych.

Ponadto prowadziła zajęcia grupowe dla kobiet znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia grupowe dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Podczas wielu edycji projektu autorstwa dr Bożeny W. Jakubczak "...w kregu tańca..." prowadziła  dla poszczególnych grup Spotkania z mediatorem na temat wzmacniania postaw samodzielności i rozwiązywania konfliktów w środowiskach rówieśniczych.

Podczas pierwszego zgrupowania projektu "...w kregu tańca...2024", przeprowadzi zajęcia "Spotkanie z mediatorem".

Prowadzenie zajęć: Aneta Duda-Jaśkiewicz (Mindfulness)

aneta duda jaskiewiczJest pedagożką, doradczynią zawodową, trenerką, kierowniczką laboratoriów. Ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie w 2007 roku. Ukończyła również 2 letnie podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu zastosowania psychologicznego warsztatu grupowego. Przez dwa lata uczęszczała na studia doktoranckie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. W 2014 odbyła staż na Stanford Univesity. Od 2018 roku uczęszczała do szkoły doktorskiej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie. W 2023 roku obroniła doktorat, który jest jednym z pierwszych doktoratów wdrożeniowych w naukach humanistycznych i społecznych. Tytuł pracy brzmi „Kształtowanie kreatywności w procesie edukacji wczesnoszkolnej. Wdrożenie multidyscyplinarnego zestawu metodycznego w połączeniu z metodą Design Thinking”. Jest to próba łączenia teorii z praktyką i realna zmiana w edukacji.

Czytaj więcej: Prowadzenie zajęć: Aneta Duda-Jaśkiewicz (Mindfulness)

Zajęcia z zakresu Mindfulness (prowadzenie Aneta Duda Jaśkiewocz)

Na zajęciach uczestnicy będą uczyć się skupienia uwagi na teraźniejszości, eliminacji negatywnych myśli i wzmacnianie pozytywnego myślenia. Poznają metody głębokiego oddychania, które pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Poprawią swoją elastyczność i zwiększą zakres ruchu ciała dzięki ćwiczeniom rozciągającym. Doświadczą pełnej relaksacji dzięki technikom medytacji i wizualizacji.

Mindfulness to podejście, które może przynieść wiele korzyści osobom z niepełnosprawnościami, pomagając im w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego oraz poprawie ogólnego samopoczucia. Oto, jak mindfulness może być korzystny

Czytaj więcej: Zajęcia z zakresu Mindfulness (prowadzenie Aneta Duda Jaśkiewocz)

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale