^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Polecamy

III Festiwal Studia Tańca „CLOU”
gwiazdka1.jpg

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

Logo Artbale

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04


www.artbale.pl

balet@balet.com.pl

 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Pierwsze zgrupowanie (10 - 14 września)

Tańce w kręgu, prowadzenie dr Bożena W. Jakubczak

Bo ena JakubczakPedagog specjalny, menadżer kultury, instruktor tańców w kręgu. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i wielu innych. 

Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów  Prowadziła w wielu projektakch zajęcia z tańców w kręgu z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami. Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane są bezpośrednio niepełnosprawnym uczniom szkół specjalnych z całej Polski. Wraz z nauczycielami, opiekunami wykorzystywały między innymi tańce w kręgu. W pierwszym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” również poprowadzi je dr Bożena Jakubczak. 

Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. 

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego.   Wielokrotnie powtarzane projekty „Terpsychora do szkół” skierowane dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski. 

Flamenco/Latino, prowadzenie Anna Mendak

DSCF2744Tancerka flamenco oraz tańcow orientalnych.

Pierwsze kroki flamenco stawiała w szkole „Alejandra” Grażyny Adamczyk. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z zespołami „Tortillas de Patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”. Od ostatnich kilku lat występuje wraz z grupami „ Los Bomberos” i „Tanto Flamenco”. Później, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach, pobierając lekcje u najbardziej cenionych tancerzy i pedagogów świata flamenco, ale przede wszystkim intensywnie pracując indywidualnie, rozwinęła swoją fascynację tymi dwoma technikami. Ma na koncie niezliczoną ilość występów.

Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce. Prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski oraz w trakcie znamienitych festiwali tańca, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Jazzowego w Kielcach, podczas Lądeckiego Lata Baletowego, Festiwalu Nova Orient w Katowicach, na Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Krzyżowej, podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Dance Yourself” w Świnoujściu.

Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.

W pierwszym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2018” poprowadzi „Flamenco/Latino”.

Anna Mendak z wykształcenia jest psychologiem.

Improwizacje taneczne tańce polskie, prowadzenie Filip Jędruch

F Jedruch1Prowadzi warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, w tym osób z Autyzmem i zespołem Aspergera, przygotowuje też spektakle i widowiska taneczne m. in. STABAT MATER do muz. Karola Szymanowskiego czy KARNAWAŁ ZWIERZĄT do muz. Camille Saint-Saëns’a i Jack’a Lancaster’a.

Podczas I zgrupowania projektu "...w kregu tańca...2018" poprowadzi zajęcia z improwizacji tanecznych, tańców polskich, oraz Poloneza. 

Pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie występując w najważniejszych produkcjach musicalowych, a następnie w Balecie Dworskim Cracovia Danza. Pracował z takimi choreografami jak Henryk Konwiński, Katarzyna Kmieć, Reja Wäre, Romana Agnel, Leszek Rembowski, Michał Zubkow czy Jarosław Staniek. Obecnie działa jako artysta niezależny, pedagog i choreograf. Tworzył spektakle na IV i IX Lądeckie Lato Baletowe, z okazji akcji charytatywnej na rzecz Szymona Szpaka w elektrociepłowni Bytom Szombierki, z okazji Roku Chopinowskiego w Sztokholmie oraz na II i III festiwal Elsner-Chopin w Sulisławiu.

Współpracuje z projektem ARTINTERFERANCE występując na wernisażach i przygotowując video instalacje o tematyce tanecznej. Brał również udział w projekcie Katarzyny Kozyry ŚWIĘTO

WIOSNY. Współpracował z Akademią Muzyczną w Katowicach przy spektaklu ZACZAROWANY BAL. Od wielu lat związany z DOSiR SOKOLNIA w Chorzowie, w którym pracuje z akrobatami i

gimnastykami sportowymi przygotowując im układy choreograficzno-sportowe na zawody, a także z MDK Bogucice- Zawodzie w Katowicach, MDK w Mikołowie, gdzie uczy różnych technik tańca, 

Jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Uniwersytetu Śląskiego.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale