Prowadzenie warsztatów: Berenika Jakubczak-Rauze

berenika1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Tańca klasycznego uczyła się tam pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Florentyna Kilińska, Barbara Sier-Janik, Ewa Głowacka i Teresa Memches. Doskonaliła się także podczas warsztatów tanecznych w Dreźnie (Palucca Schule), Warszawie, Poznaniu i Lądku Zdroju.

W 2001 roku była finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka artystka Baletu Narodowego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

W 2011 roku ukończyła studia choreologiczne w londyńskim Instytucie Benesha, (Royal Academy of Dance) i w  konsekwencji 2011 roku uzyskała certyfikat w specjalności notacji tańca. Obecnie jest asystentką choreografów i choreologiem Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Pełni tę funkcję przede wszystkim u boku Krzysztofa Pastora.

Przekazywała jego choreografie i asystowała mu przy realizacjach jego baletów w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu (Tristan i Izolda, Bolero, Romeo i Julia), Łotewskiej Operze Narodowej (Bolero), w Augsburg Theater (Adagio & Scherzo) i Polskim Balecie Narodowym (Bolero). Pracowała również w Teatrze Wielkim z innymi choreografami i realizatorami, jak: Millicent Hodson, John Neumeier, Ashley Page, Toer van Schayk i Jeanette Vondersaar. Wraz z baletmistrzami Polskiego Baletu Narodowego prowadzi wznowieniowe i codzienne próby całego repertuaru.

Od wielu lat wspiera i prowadzi udaną pracę habilitacyjną z osobami niepełnosprawnymi, wykorzystującą metodykę pracy tancerza i elementy tańca klasycznego do pracy z takimi osobami jak też z ich bezpośrednim otoczeniem - z nauczycielami szkolnictwa specjalnego.

Przez wiele lat prowadziła dla ARTBALE Stowarzyszenia zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz towarzyszących im opiekunów, pod nazwą „…w kręgu tańca…”.

Na pierwszym zgrupowaniu projektu "...w kregu tańca...2022" poprowadzi warsztaty: Improwizacje Taneczne i polonez.