^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt "TERPSYCHORA 2022 - adaptacyjne warsztaty taneczno-choreograficzne" Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ARTBALE W okresie: 01.09. - 31.12.2022 roku. Wartość dofinansowania: 51 120,00 zł Całkowita wartość zadania: 63 923,98 zł

1 8714

znaki strona www

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Jana III Sobieskiego 6d II piętro

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Terpsychora 2022

Terpsychora 2022

Prowadzenie zajęć: Ewa Budny-Orłowska

Ewa Budny-OrłowskaTancerka, pedagog i choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Łącząc pracę ze studiami ukończyła wydział V na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Taniec, specjalizacja Pedagogika Baletowa oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę solistki rozwijała także współpracując ze sceną baletową Teatru Palladium, w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej. Występowała w spektaklach operetkowych i jazzowych Teatru Muzycznego i Teatru Rampa.

Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku, pierwsze doświadczenia zdobywała w przedszkolach „Echa Leśne”, „Eukindergarten”, „Magic Fish”, Międzynarodowej Szkole Podstawowej czy w Ognisku dla dzieci „Stara Prochownia” w Warszawie. Była także instruktorką w szkole tańca „Kabaty Dance Studio”, Domu Kultury „Stokłosy” i Domu Kultury „Centrum” także w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z przedszkolemmiejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie a od 2015 również z przedszkolem nr 2. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka.

Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”.

Jako tancerka, Ewa Budny-Orłowska brała udział w projekcie "Rock loves Chopin", ma na swoim koncie występy w Meksyku, Chinach, Słowacji, Rosji i Polsce.

W poprzednich projektach „W kręgu tańca” prowadziła zajęcia między innymi z improwizacji tanecznych i tańców polskich.

W projekcie „Poloneza czas zacząć...” (2016 rok) brała udział od samego początku współpracując przy jego przygotowaniu. Obok prowadzenia dwóch spektakli edukacyjnych w Sali Widowiskowej Legionowskiego Ratusza, brała udział w spotkaniach w klasach legionowskich szkół podstawowych, uczestniczących w projekcie, jako uzupełnienie spektakli.

Podczas pierwszego i drugiego zgrupowania projektu „TERPSYCHORA 2022-adaptacyjne warsztaty taneczno-choreograficzne " Ewa Budny-Orłowska poprowadzi zajęcia: Taniec Ludowy.

Prowadzenie warsztatów: Berenika Jakubczak-Rauze

berenika1Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Tańca klasycznego uczyła się tam pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Florentyna Kilińska, Barbara Sier-Janik, Ewa Głowacka i Teresa Memches. Doskonaliła się także podczas warsztatów tanecznych w Dreźnie (Palucca Schule), Warszawie, Poznaniu i Lądku Zdroju.

W 2001 roku była finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca - Gdańsk 2001. Uczestniczyła też w Europejskim Festiwalu Młodzieży Artystycznej we Wrocławiu oraz jako stażystka "Ballet des Jeunes d’Europe" we Francji.

Przez wiele lat pracowała jako tancerka artystka Baletu Narodowego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, zajmowała się również promocją oferty artystycznej Teatru Wielkiego.

W 2011 roku ukończyła studia choreologiczne w londyńskim Instytucie Benesha, (Royal Academy of Dance) i w  konsekwencji 2011 roku uzyskała certyfikat w specjalności notacji tańca. Obecnie jest asystentką choreografów i choreologiem Polskiego Baletu Narodowego w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Pełni tę funkcję przede wszystkim u boku Krzysztofa Pastora.

Przekazywała jego choreografie i asystowała mu przy realizacjach jego baletów w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu (Tristan i Izolda, Bolero, Romeo i Julia), Łotewskiej Operze Narodowej (Bolero), w Augsburg Theater (Adagio & Scherzo) i Polskim Balecie Narodowym (Bolero). Pracowała również w Teatrze Wielkim z innymi choreografami i realizatorami, jak: Millicent Hodson, John Neumeier, Ashley Page, Toer van Schayk i Jeanette Vondersaar. Wraz z baletmistrzami Polskiego Baletu Narodowego prowadzi wznowieniowe i codzienne próby całego repertuaru.

Berenika Jakubczak-Rauze od wielu lat wspiera i prowadzi udaną pracę habilitacyjną z osobami niepełnosprawnymi, wykorzystującą metodykę pracy tancerza i elementy tańca klasycznego do pracy z takimi osobami jak też z ich bezpośrednim otoczeniem - z nauczycielami szkolnictwa specjalnego.

Przez wiele lat prowadziła dla ARTBALE Stowarzyszenia zajęcia dla pedagogów szkolnictwa specjalnego, uczestników wielu edycji projektu "Terpsychora do szkół" jak również dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz towarzyszących im opiekunów, pod nazwą „…w kręgu tańca…”.

Podczas pierwszego i drugiego zgrupowania projektu „TERPSYCHORA 2022-adaptacyjne warsztaty taneczno-choreograficzne " Berenika Jakubczak-Rauze poprowadzi warsztaty: Improwizacje taneczne.

Prowadzenie zajęć: dr Bożena Jakubczak

Bo ena Jakubczak

Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych.  Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca".

Dr Bożena W. Jakubczak jest absolwentką Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer".

Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego.

Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego.

Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju.

Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu.

Wielokrotnie realizowane własne projekty takie jak „Terpsychora do szkół” i „Spotkania z Terpsychorą” skierowane były dla pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, czy też dla osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z całej Polski.

Projekty z cyklu „W kręgu tańca” dedykowane były i są bezpośrednio osobom niepełnosprawnym, uczniom (dzieci i młodzieży) ze szkół specjalnych z całej Polski.

Projekty z cyklu „Legionowskie Senioritki ARTBALE” integrowały i aktywizowały emerytów i seniorów z Legionowa.

Podczas pierwszego i drugiego zgrupowania projektu „TERPSYCHORA 2022-adaptacyjne warsztaty taneczno-choreograficzne " Dr Bożena W. Jakubczak poprowadzi warsztaty: "Tańce w kręgu".

Szczegóły I zgrupowania (25-27 listopada 2022 roku)

II zgrupowanie projektu ARTBALE Stowarzyszenia „TERPSYCHORA 2022-adaptacyjne warsztaty taneczno-choreograficzne” dofinansowanego ze środków PFRON zrealizowane będzie w dniach od 25 do 27 listopada 2022 roku. Miejscem realizacji warsztatów choreograficznych podczas drugiego zgrupowania jest: Integracyjne Centrum Opieki, Wychowania, Terapii Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego w Serocku,ul. Wyzwolenia 31, 05-140 Serock. Będzie się składać z następujących działań:

Adaptacyjne warsztaty taneczno-choreograficzne.

Uczestnicy projektu poznają różnorodną metodykę pracy artystów, tancerzy, pedagogów, specjalistów instruktorów z różnych technik i stylów tanecznych.  

Zaplanowane do realizacji są warsztaty z :

Tańce w kręgu (prowadzenie: dr Bożena W. Jakubczak),

Taniec ludowy (prowadzenie: Ewa Budny-Orłowska),

Improwizacje taneczne (prowadzenie: Berenika Jakubczak-Rauze).

Uczestnicy podczas projektu, będą mogli wykorzystać wdrożone praktycznie Choreografie Adaptacyjnych warsztatów taneczno-choreograficznych w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Podczas Seminarium z filmem tańca Artbale wraz dyskusją i pokazem praktycznych efektów terapii tańcem

Uczestnicy zostaną zapoznani z różnymi działaniami terapeutycznymi tańca, przy wykorzystaniu seminaryjnej dyskusji i filmów tańca ARTBALE.

Dodatkowe spotkania z muzyką i tańcem prowadzone przez konferansjera z próbami nauczonych choreografii i integracja uczestników szkolenia wraz z wymianą doświadczeń z pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Umożliwią one integrację uczestników szkolenia z wymianą doświadczeń z pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Ostatnim zakresem realizacji projektu są Pokazy tańca i animacje taneczno-muzyczne, poprzez które utrwalenie u uczestników szkolenia przekonania o przydatności nabytych umiejętności sztuki tańca wraz z praktycznym ukazaniem możliwości zobaczenia i spróbowania różnorodności tańca, dla jego wykorzystani do działań rehabilitacyjnych z tańcem wśród osób z niepełnosprawnościami.

Szczegóły I zgrupowania (4-6 listopada 2022 roku)

I zgrupowanie projektu ARTBALE Stowarzyszenia dofinansowanego ze środków PFRON Będzie się składać z następujących form wsparcia:

Adaptacyjne warsztaty taneczno-choreograficzne.

Uczestnicy projektu poznają różnorodną metodykę pracy artystów, tancerzy, pedagogów, specjalistów instruktorów z różnych technik i stylów tanecznych.  

Zaplanowane do realizacji są warsztaty z :

tańca w kręgu (prowadzenie: dr Bożena W. Jakubczak),

tańca ludowego (prowadzenie: Ewa Budny-Orłowska),

improwizacji tanecznych (prowadzenie: Berenika Jakubczak-Rauze).

Uczestnicy podczas projektu, będą mogli wykorzystać wdrożone praktycznie Choreografie Adaptacyjnych warsztatów taneczno-choreograficznych w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Podczas Seminarium z filmem tańca Artbale wraz dyskusją i pokazem praktycznych efektów terapii tańcem

Uczestnicy zostaną zapoznani z różnymi działaniami terapeutycznymi tańca, przy wykorzystaniu seminaryjnej dyskusji i filmów tańca ARTBALE.

Dodatkowe spotkania z muzyką i tańcem prowadzone przez konferansjera z próbami nauczonych choreografii i integracja uczestników szkolenia wraz z wymianą doświadczeń z pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Umożliwią one integrację uczestników szkolenia z wymianą doświadczeń z pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Ostatnim zakresem realizacji projektu są Pokazy tańca i animacje taneczno-muzyczne, poprzez które utrwalenie u uczestników szkolenia przekonania o przydatności nabytych umiejętności sztuki tańca wraz z praktycznym ukazaniem możliwości zobaczenia i spróbowania różnorodności tańca, dla jego wykorzystani do działań rehabilitacyjnych z tańcem wśród osób z niepełnosprawnościami.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale