^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 roku I dzień I zjazdu ...w kręgu tańca... w 2015 roku

Uczestnicy zebrani przed Pałacem Kultury wyjechali o godzinie 9:00. Po zakwaterowaniu, rozpakowaniu, posileni śniadaniem i obiadem dzieci w grupach z ich opiekunami rozpoczęły pierwszy dzień zajęć. Zgodnie z harmonogramem na poniedziałek w trzech grupach odbyły się pierwsze zajęcia z tańców w kręgu, improwizacji tanecznych a później również tańce latynoamerykańskie. Warsztaty z tych tańców prowadzone były przez dr Bożenę W. Jakubczak, Berenikę Jakubczak oraz Martę Grzegorczyk. Każde zajęcia rozpoczęły standardowe omówienia zasad bhp (tu: zasad bezpiecznego poruszania się i aktywności ruchowej oraz szczególne uwagi i spostrzeżenia skierowane do opiekunów) i krótkie zapowiedzi kolejnych pozycji zajęć przewidzianych dla każdej techniki w ramach I zgrupowania.

Na szczególną uwagę zasługują zajęcia z improwizacji tanecznych. Pozwoliły one na uwzględnienie i zastosowanie głównego zamysłu projektu "...w kręgu tańca..." w terapii i rehabilitacji dzieci upośledzonych umysłowo, zwłaszcza w stopniu umiarkowanym. Zajęcia te były mocno inspirujące dla uczestników. Pobudzały one wyobraźnię, kreatywność ruchową, otwierały ich na nowe formy ruchu, wyzwalając ich naturalną ekspresję. Wyjątkowo przypadły młodym uczestnikom do gustu. Po kolacji pierwszy wieczorne spotkania integracyjne z prowadzeniem przy muzyce z udziałem asystentki – choreologa, artystki Polskiego Baletu Narodowego, Bereniki Jakubczak.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale