Nie dzieli nas nic

Praktyczna realizacja szkolenia

Realizację praktyczną, w tym przygotowania i opracowania metod wykorzystania różnych choreografii oraz przygotowania ich do zapisania na cyfrowych nośnikach, jak również osobistego prowadzenia konsultacji on-line podjęli się:

Bozena Jakubczak miniatura

Dr Bożena W. Jakubczak jest absolwentką Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer".

Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca".

Jest też autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, jak również twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego. Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów.

Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju.

Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu.Malgorzata Golebiowska Sobota miniatura

Małgorzata Gołębiowska-Sobota, z wykształcenia mgr pedagog i oligofrenopedagog nauczyciel oraz wychowawca szkolny od wielu lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami intelektualnymi w placówce oświatowej.

Założyciel i organizator Akademii Rozwoju Sztuki Tańca i Kultury Fizycznej, placówki która od ponad siedmiu lat prężnie działa organizując warsztaty, szkolenia, wyjazdy letnie i zimowe dla dzieci, w których programie są min: zajęcia z różnych techniki tańca nowoczesnego i ulicznego ( Hip-hop, Break Dance, Locking, Popping ), zajęcia artystyczno-wokalne, teatralne, akrobatyczne i wiele innych form służących artystycznemu rozwojowi dzieci. Na wyjazdach poza funkcją organizatora i kierownika wypoczynku prowadzi zajęcia z technik tańca i relaksacji poprzez ruch.

Małgorzata Gołębiowska-Sobota to również certyfikowany instruktor Jogi i Relaksacji w wydaniu akademickim, wiedzę i umiejętności z tej dziedziny zdobyła na AWF w Warszawie. Zajęcia dla dzieci i dorosłych prowadzi na terenie Legionowa i okolic jak również w tym zakresie współpracuje z instytucjami organizującymi spotkania biznesowe o charakterze integracyjnym, gdzie uczy technik relaksacyjnych pracowników i menadżerów zatrudnionych w firmach korporacyjnych.

Joga i relaksacja to również ciekawa forma aktywności dedykowana dla osób z zaburzeniami intelektualnymi. Zajęcia takie wielokrotnie prowadziła dla uczestników dziennego domu pobytu dla osób z zaburzeniami intelektualnymi i ruchowymi w Serocku. Posiada również certyfikaty i doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych terapii manualnych takich jak: Terapia Czaszkowo-Krzyżowa, Terapia Polarity oraz innych form pracy z ciałem takich jak: Terapia Tańcem i Ruchem, Kinezjologiczna Metoda Dennisona i inne.

Szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności, empatyczne podejście do ludzi sprawia, że podejmowane przez nią działania są efektywne i przynoszą wiele korzyści i radości dla wszystkich. W wolnych chwilach zajmuje się fotografowaniem i wideo fotografowaniem oraz obróbką materiałów jak również sama bierze udział w sesjach fotograficznych oraz nagraniach filmowych.

Prowadzi własny blog dotyczący zdrowego stylu życia.Robert Nieznanski miniatura

Robert Nieznański, prekursor tańca break dance i electro boogie (obecnie popping) w Polsce, tancerz, założyciel i choreograf legendarnej formacji tanecznej Scrap Beat 1993-2004 (Wikipedia), która zdobyła trzykrotnie mistrzostwo Polski, formacja występowała również na zawodach międzynarodowych Battle Of The Year 1996 roku gdzie zdobyła 5 miejsce.

Autor artykułów o Break Dance do czasopism Ślizg i Techno Party, reżyser programów lekcje tańca Break Dance w TV Nasza, sędzia turniejowy, pedagog na międzynarodowych warsztatach tańca Lądeckie Lato Baletowe 2000/2010 oraz na Festiwalu Szalone Lato Tańca Dance Yourself 2014 organizowanym w Świnoujściu, egzaminator na kursach instruktorskich fundacji Talent.

Od kilku lat bierze udział jako instruktor tańca dla uczestników projektu „Terpsychora dla szkół”, projektu w którym szkolą się nauczyciele pracujący z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Brał również udział jako instruktor w projekcie „W kręgu Tańca” organizowanym przez Artbale Stowarzyszenie adresowanym do młodzieży niepełnosprawnej.

W roku 2014 pracował jako instruktor na warsztatach Warszawskiej Platformy Tańca.

Ostatnie produkcje z jego udziałem to teledysk Mc Silka realizowany dla Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz teledysk grupy Zagan Acoustic, w którym występuje ze swoimi wychowankami oraz główna rola Czarodzieja w pokazie multimedialnym Warszawskich Fontann, widowisko to można było oglądać w każdy piątek i sobotę do końca września 2015 roku o godz 21.00 w Warszawie.

Na swoim koncie ma również wiele reklam z epizodami tanecznymi i nie tylko. Jest również producentem clipów według własnej choreografii, które mają dziesiątki tysięcy wyświetleń na kanale Youtube. Na co dzień pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia taneczne. Grupa Art of Body, której jest choreografem i instruktorem w roku 2015 zakwalifikowała się do programu Mam Talent, gdzie na etapie ćwierć finału otrzymała potrójne "Tak".

Taniec, to jego prawdziwa pasja, której jest wierny od lat, dlatego to co robi i czego uczy płynie prosto z serca.