Relacje ze Spotkań

Spotkanie w Żyrardowie (woj. mazowieckie) 17 czerwca 2018 r.

zyrardow 1Kolejne spotkanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak pod nazwą „Spotkania z Terpsychorą 2018” odbyło się w Żyrardowie, w województwie mazowieckim. Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obejmuje on seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne zwiększające kompetencje i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych, w tym kadry pedagogicznej, opiekunów, członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał informacyjny - szkoleniowy związane z zakresem zajęć, do pracy z niepełnosprawnymi, co dopełniło realizacji seminariów warsztatowych. Zostali również poinformowani o tym, że projekt został dofinansowany ze środków PFRON.

Tym razem ARTBALE zostało ugoszczone w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bochni, w dniu 17 czerwca 2018 roku. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o 9 rano dla obu grup, a odbyło się z udziałem nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie.

z prowadzącymi seminaria warsztatowe były dr Bożena W. Jakubczak pedagog specjalny i animator kultury oraz p. Anna Mendak na co dzień instruktorka tańca orientalnego i flamenco, a z wykształcenia psycholog.

Anna Mendak przeprowadziła dla każdej z dwóch grup czterogodzinne zajęcia - seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich i flamenco, a dr Bożena W. Jakubczak seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu.

Realizatorów spotkania cieszy, że oceniono, że było „bardzo dobrze merytorycznie przygotowane”.