^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Kontakt

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04
www.artbale.pl

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

artbale2.jpg

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Polecamy

III Festiwal Studia Tańca „CLOU”
gwiazdka1.jpg

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju

Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju

Jest samorządową instytucją kultury posiadającą osobowość prawną. Nadzór i opiekę nad CKiR sprawuje Burmistrz Miasta Lądka Zdroju.

Podstawowe cele CKiR to upowszechnianie kultury i czytelnictwa poprzez tworzenie warunków do odbioru i współtworzenia wartości kultury przez mieszkańców miasta i gminy Lądek Zdroju, turystów, kuracjuszy i wczasowiczów oraz promocja walorów Gminy Lądek Zdrój.

Od 2008 roku funkcję Dyrektora pełni Małgorzata Bednarek.

 

Przy Centrum Kultury i Rekreacji działają zespoły artystyczne i pracownie:

- Zespół Orkiestry Zdrojowej koncertujący w Kawiarni Zdrojowej cztery razy w miesiącu. Kierownikiem zespołu jest p. Wiesław Dubiel;

- Zespół „Skrzynczanki” ze wsi Skrzynka. W roku 2008 zespół obchodził 30 – lecie swojej działalności artystycznej;

- Zespół taneczny „Damascus”, prowadzony przez Alicję Kwaśną

- Dziecięcy Zespół Wokalny „Wiolinki”, prowadzony przez p. Dorotę Wieczorek

- Pracownia Fotograficzna – opiekun: Marzena Zawal

- Pracownia Teatralna – opiekun: Paulina Bagińska

- Pracownia Plastyczna - opiekun: Beata Gromiec

- Kółko Szachowe – opiekun: Piotr Stępiński

- Oddział Rejonowy Polskiego Związki Emerytów, Rencistów i Inwalidów

- Lądeckie Bractwo Rycerskie – prowadzący: Zbyszek Piotrowicz iPiotr Wiertelak

- Ognisko Muzyczne - opiekun: Celestyna Schabowicz

 

 

Imprezy organizowane przez CKiR

(szczegółowe programy na www.ladek.pl)

 

 

23-25 kwietnia

VI Obchody Dni Patrona Miasta Lądka Zdroju św. Jerzego

Święto patrona Lądka Zdroju od kilki lat gromadzi tłumy mieszkańców i turystów. Jarmark świętojerski, koncerty, parada smoków, prezentacje lokalnych talentów, konkursy, pokazy walk rycerskich, spektakle teatralne i wystawy, to tylko niektóre z licznych atrakcji, tego odbywającego się na lądeckim rynku i w amfiteatrze trzydniowego święta patrona miasta.

 

1 maja

Otwarcie sezonu turystycznego na Borówkowej Górze

Organizatorami tej turystycznej imprezy są Gminy Lądek Zdrój i Jawornik. Pięknie położona Borówkowa Góra będzie w tym roku rozbrzmiewać muzyka czeskich i polskich kapel.

 

 

Wieczory Autorskie Sławomira Pietrasa

Cykl spotkań  WIELCY POLACY, odbywające się w pięknym, zabytkowym salonie recepcyjnym Zakładu Przyrodoleczniczego „Wojciech”, Plac Mariański 5. Wstęp za zaproszeniami (zaproszenia w CKiR pl. Staromłyński 5)

 

 

21-22 maja

Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg”

 

 

Muzyka myśliwska to część dziedzictwa kulturowego z minionych wieków. Współcześnie grane sygnały powstawały od XVII w. na terenie

Polski i Niemiec i mimo, że dziś nie ma tak wielkich polowań używane są nadal sygnały, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa myśliwym jak np. „pobudka, zbiórka myśliwych, naganka stój”.
Konkurs „O Kryształowy Róg” Sudeckiej Krainy Łowieckiej, którego organizatorami są: Polski Związek Łowiecki - Okręg Wałbrzych, Koło łowieckie „Darz Bór”, Nadleśnictwo Lądek Zdrój, Gmina Lądek
Zdrój i Centrum kultury odbędzie się już po raz szósty. W programie koncert muzyki myśliwskiej i barokowej w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Sygnalistów w Kinoteatrze, przesłuchania konkursowe, występy laureatów i Hubertowska Msza święta.

 

5-6 czerwca , Amfiteatr

Dni Lądka Zdroju z Marianną Orańską

 

 

Tegoroczne Dni Lądka

Zdroju w dużej mierze zostaną poświęcone królewnie Mariannie Orańskiej.  Postaci niezwykle barwnej i zasłużonej dla rozwoju  miasta. W ramach imprezy w lądeckim Arboretum odbędzie się koncert a ogród otrzyma imię Marianny Orańskiej. Przewidziano wiele atrakcji tj. koncerty, festyn, kiermasze, wystawy, prezentacje twórczości lokalnych artystów, oraz drugą edycję konkursu pod  nazwą równie uroczą jak jego laureatki, czyli  „Lądczanka do tańca i do Różańca”.

 

 

4 - 11 lipca , Amfiteatr
Międzynarodowy

Festiwal Tańca XII Lądeckie Lato Baletowe

Od dwunastu lat już lat, na kilka letnich dni na początku lipca, Lądek Zdrój zamienia się w stolicę tańca. Spektakle, pokazy, spotkania z artystami z całego świata, warsztaty taneczno choreograficzne, interaktywne spotkania z muzyką i tańcem, wystawy, parada ulicami miasta, to tylko niektóre z atrakcji programowych Lata Baletowego, od lat przyciągające do Lądka tysiące osób zafascynowanych tańcem. www.festiwaltanca.ladek.pl i www.balet.com.pl

 

 

25 lipca,  Amfiteatr
II Ludowe Lądeckie Zdroje 2010
Wspólnie z lądeckim zespołem „Skrzynczanki” zapraszamy kilkanaście zespołów ludowych z Dolnego Śląska do prezentacji na scenie, z zastrzeżeniem, że w jednej piosence MUSI pojawić się motyw wody...woda życia, strumyk, potok, źródło. Wokół letniego amfiteatru odbędzie się jarmark rzemiosła ludowego i artystycznego oraz agroturystycznych produktów regionalnych – miody, sery, również kozie, nalewki różnorakie...Impreza na ludowo w najstarszym polskim uzdrowisku!

 

26 lipca – 15 sierpnia

VII Lądeckie Lato Muzyczne

 

Cykl koncertów muzycznych począwszy od operetki przez muzyką popularną aż do jazzu. Przez kilkanaście dni odbędzie się wiele koncertów w różnych atrakcyjnych miejscach Lądka Zdroju i okoliczdrojowy amfiteatr, parki, Zamek Na Skale w Trzebieszowicach, kościółek w Lutyni. Muzyka brzmi szczególnie w scenerii zabytkowych, urokliwych lądeckich parków.


25-29 sierpnia

II Festiwal Krystyny Jandy

 

Organizowane po raz drugi wydarzenie kulturalne przyciąga tłumy wielbicieli teatru i filmu. Gwiazdą festiwalu jest Krystyna Janda, której bogaty dorobek artystyczny wystarczy aby na wiele lat wypełnić program imprezy, wyjątkowymi dziełami z dziedziny filmu i teatru.

 

 

17-19 września

XV Przegląd Filmów Górskich

 

Filmy, diaporamy, spotkania z „ludźmi gór”, koncerty, ścianki wspinaczkowe, konkursy, ale przede wszystkim niesamowita atmosfera zabawy, sprawiają,  że w lądeckim „Święcie Gór” zakochują się wszyscy, którzy przyjadą na PFG choć raz. Impreza została ukoronowana statuetką „Muflony 2008”  dla najlepszego przedsięwzięcia promującego region. Jubileuszowa edycja festiwalu, to coś czego przegapić nie można!!! Szczegółowy program dostępny na stronie www.przeglad.ladek.pl 

 

                                                           ZAPRASZAMY!!!

 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale