^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Polecamy


gwiazdka1.jpg

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

Logo Artbale

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04


www.artbale.pl

balet@balet.com.pl

 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Realizacja projektu

„Spotkania z Terpsychorą” 26 listopada 2017 roku

Uczestnikami kolejnego spotkania projektu dr Bożeny W. Jakubczak, dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych były osoby będące otoczeniem osób niepełnosprawnych związane z gospodarzem realizacji tego spotkania czyli z Zespołem Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego. Spotkanie zostało zrealizowane w niedzielę 26 listopada 2017 roku i rozpoczęło się o ósmej rano.

W skald spotkania weszły dwa rodzaje zajęć, seminariów warsztatowo-choreograficznych. Dr Bożena W. Jakubczak, która prowadzi w wielu projektach zajęcia z tańców w kręgu z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami, tu poprowadziła seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu oraz p. Anna Mendak-Czekaj, która na co dzień prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski tu poprowadziła seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich / flamenco.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał informacyjny - szkoleniowy związany z zakresem zajęć, i inne materiały. Wszyscy uczestnicy zostali również powiadomieni o tym, że projekt w którym biorą udział, został dofinansowany ze środków PFRON.

Uczestnicy ocenili, że seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne prowadzone były na bardzo wysokim poziomie. Wyrazili wdzięczność za dużo pozytywnej energii i za miło spędzony czas.

Projekt „Spotkania z Terpsychorą” obejmuje seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne zwiększające kompetencje i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych, w tym kadry pedagogicznej, opiekunów, członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych.

„Spotkania z Terpsychorą” - 25 listopada 2017 roku w Poznaniu

Poznan 8Kolejne „Spotkanie z Terpsychorą” należące do projektu dr Bożeny W. Jakubczak, odbyło się 25 listopada 2017 roku w Poznaniu, w województwie wielkopolskim. Projekt „Spotkania z Terpsychorą” został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Miejscem realizacji spotkania był Zespół Szkół Specjalnych nr 103 im. Marii Grzegorzewskiej w Poznaniu.

Spotkanie dla obu grup uczestników związanych z zespołem szkół, w tym pracowników kadry pedagogicznej, opiekunów, członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, rozpoczęło się o ósmej rano.

Prowadzącymi seminaria warsztatowe były dr Bożena W. Jakubczak, która w ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz p. Anna Mendak-Czekaj, jedna z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce.

Anna Mendak-Czekaj przeprowadziła dla każdej z dwóch grup czterogodzinne zajęcia - seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich / flamenco, a dr Bożena W. Jakubczak seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał informacyjny - szkolenioPoznan 1wy związany z zakresem zajęć, również plan zajęć. Zostali również poinformowani o tym, że projekt został dofinansowany ze środków PFRON.

Uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z możliwości uczestnictwa w tych zajęciach doceniając wysoką jakość otrzymanej wiedzy i nabytych umiejętności dla wykorzystania jej do pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Projekt „Spotkania z Terpsychorą” obejmuje seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne zwiększające kompetencje i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych, w tym kadry pedagogicznej, opiekunów, członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych.

Spotkania z Terpsychorą 22 listopada 2017 roku

Kolejne „Spotkanie z Terpsychorą” należące do projektu dr Bożeny W. Jakubczak, odbyło się 22 listopada 2017 roku w Damnicy, w województwie pomorskim, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego. Projekt „Spotkania z Terpsychorą” został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Damnica 1

Obejmuje on seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne zwiększające kompetencje i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych, w tym kadry pedagogicznej, opiekunów, członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał informacyjny - szkoleniowy związany z zakresem zajęć, również plan zajęć. Zostali również poinformowani o tym, że projekt został dofinansowany ze środków PFRON.Damnica 3

Spotkanie rozpoczęło się o ósmej rano a odbyło się z udziałem nauczycieli. Prowadzącymi seminaria warsztatowe były dr Bożena W. Jakubczak, autorka wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz p. Magdalena Bodis, była tancerka zespołu baletowego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Magdalena Bodis przeprowadziła dla każdej z dwóch grup czterogodzinne zajęcia - seminarium warsztatowo-choreograficzne z improwizacji i tańców polskich, a dr Bożena W. Jakubczak seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu.

Uczestnicy zajęć z zadowoleniem odebrali zajęcia seminariów warsztatowo-choreograficznych dziękując za możliwość uczestnictwa w zajęciach.

Spotkania z Terpsychorą 18 i 19 listopada 2017 roku.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce przyjął realizujących kolejne spotkanie w ramach projektu dr Bożeny W. Jakubczak, pod nazwą „Spotkania z Terpsychorą” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Spotkania z Terpsychorą odbyły się tu w ciągu dwóch dni, 18 i 19 listopada 2017 roku. Wzięli w nich udział nauczyciele, opiekunowie osób niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce oraz młodzi wolontariusze zajmujący się na co dzień opieką nad osobami z niepełnosprawnością.

Seminaria warsztatowo-choreograficzne odbyły się dla dwóch grup w sobotę, 18 listopada oraz dla kolejnych dwóch grup w niedzielę, 19 listopada. Rozpoczynały się wcześnie, bo o ósmej rano.

Tym razem odbyły się seminaria warsztatowo choreograficzne z tańców w kręgu, oraz z tańców hiszpańskich / flamenco, takie same dla każdej z czterech grup.

Seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu przeprowadziła dr Bożena W. Jakubczak, autorka wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, zaś seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich / flamenco, przeprowadziła Anna Mendak-Czekaj, psycholog – autorka pracy magisterskiej pt.: „Wpływ tańca na poczucie jakości życia”.

Zajęcia seminariów warsztatowych spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, przez nauczycieli Ośrodka, którzy bardzo dobrze ocenili przygotowanie merytoryczne osób prowadzących warsztaty taneczno-choreograficzne.

Spotkania z Terpsychorą 14 listopada 2017 r.

Projekt pod nazwą „Spotkania z Terpsychorą: powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nowy projekt autorstwa dr Bożeny Jakubczak jest nawiązaniem do realizowanych przez wiele lat przez ARTBALE Stowarzyszenie edycji projektu „Terpsychora do szkół, wspierających otoczenie osób niepełnosprawnych, czyli nauczycieli, pedagogów, opiekunów osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży.

Poprzedni projekt gromadził nauczycieli ze szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno wychowawczych z całej Polski w jednym miejscu gdzie odbywały się praktyczne warsztaty związane z ruchem, tańcem. „Spotkania z Terpsychorą” gromadzą nauczycieli, opiekunów niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w miejscu gdzie na co dzień prowadzą zajęcia.

Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek, 14 listopada 2017 roku a miejscem jego realizacji był Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Działoszynie, w województwie łódzkim. Zajęcia odbyły się dla dwóch dziesięcioosobowych grup tak samo, po 4 godziny z każdego z dwóch seminariów warsztatowo-choreograficznych.

Seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu prowadziła dr Bożena W. Jakubczak, Pedagog specjalny, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich / flamenco, prowadziła Anna Mendak-Czekaj, tancerka flamenco, tańców arabskich oraz psycholog.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał informacyjny - szkoleniowy związane z zakresem zajęć, do pracy z niepełnosprawnymi, co dopełniło realizacji seminariów warsztatowych. Zostali również poinformowani o tym, że projekt został dofinansowany ze środków PFRON.

Zajęcia spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony nauczycieli szkoły specjalnej w Działoszynie. Ocenili, że było wspaniale i wykazali chęć na podobne zajęcia.

Spotkania z Terpsychorą 15 listopada 2017 r.

Drugie spotkanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak pod nazwą „Spotkania z Terpsychorą” odbyło się w Bochni, w województwie małopolskim. Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obejmuje on seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne zwiększające kompetencje i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych, w tym kadry pedagogicznej, opiekunów, członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał informacyjny - szkoleniowy związane z zakresem zajęć, do pracy z niepełnosprawnymi, co dopełniło realizacji seminariów warsztatowych. Zostali również poinformowani o tym, że projekt został dofinansowany ze środków PFRON.

Tym razem ARTBALE zostało ugoszczone w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bochni, w dniu 15 listopada 2017 roku. Spotkanie rozpoczęło się w samo południe a odbyło się z udziałem nauczycieli a prowadzącymi seminaria warsztatowe były dr Bożena W. Jakubczak pedagog specjalny i animator kultury oraz p. Anna Mendak-Czekaj na co dzień instruktorka tańca orientalnego i flamenco, a z wykształcenia psycholog.

Anna Mendak-Czekaj przeprowadziła dla każdej z dwóch grup czterogodzinne zajęcia - seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich i flamenco, a dr Bożena W. Jakubczak seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu.

Projekt został przyjęty z entuzjazmem przez wszystkich uczestniczących w nim. Prowadzone seminaria warsztatowe spełniły oczekiwania związane z pracą z osobami niepełnosprawnymi.

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale